Http hata mesajlarından bir tanesi olan 411 Length Required ( Gerekli Uzunluk) konusunu bu makalemizde detaylandırmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi http hata mesajları sunucu, internet tarayıcı ve yazılım üzerindeki sorunları bize bildiren mesajlardır. Bu mesajlardan yola çıkarak sorunun nedenini görebiliyor ve hızlıca çözüme kavuşturabiliyoruz.

Http 411 Lenght Required Nedir?
Her internet tarayıcısı, bağlanmak istediği sitenin sunucusuna bir istek gönderir ve sunucunun bu isteğe gerekli cevapları iletmesiyle internet sitesi tarayıcıda yayınlanır. 411 Lenght Required hatasında istemci, geçerli bir içerik uzunluğunda bir istek yapmadığı ya da yapılan istekteki içerik uzunluğunun belirtilmemesi nedeniyle bu mesajı görüntülenmektedir.
Http 411 Lenght Required Hatasının Çözümü Nedir?

Bu hatanın çözümü için kullanıcı olarak yapmanız gerekenlerden birisi dns önbelleğinizi ve tarayıcı geçmişinizi temizlemektedir. Bu sayede ilgili istemciye temiz bir bağlantı sağlabilir ve aldığınız hatadan kurtulabilirsiniz. Dns ve tarayıcı önbelleğini https://www.hosting.com.tr/bilgi-bankasi/dns-on-bellegini-sifirlama-ve-tarayici-on-bellegini-temizleme/ sayfamızdaki adımları inceleyerek yapabilirsiniz.

Sunucu tarafında ise hatanın alındığı form ekranı veya text alanının sınırlarını iyi belirlemeli ve bu yönde değişiklikler yapılmalıdır. Bu sayede gönderilmek istenen içerik limitler altında kalacak ve hata mesajı ortadan kalkacaktır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments