Bayrama Özel %72'ye Varan İndirimleri Yakalayın Şimdi Yakala!

.COM Domain Kayıt

Ücretsiz Domain Servisleri

Hosting.com.tr dünyasının avantajları ile alan adlarınızı yönetin.

Ücretsiz Domain Yönetimi

Ücretsiz Domain Yönetimi

Kayıt edilen alan adlarınızı Türkçe domain yönetim paneli üzerinden tamamen ücretsiz yönetebilirsiniz.
Ücretsiz Yapım Aşamasında

Ücretsiz Yapım Aşamasında

Alan adınıza özelleştirilebilir yapım aşamasında sayfası ile ziyaretçilerinizi siteniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.
Ücretsiz Domain Yönlendirme

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Dilerseniz tescil ettiğiniz alan adınızın ziyaretçilerini bir başka web sayfasına ücretsiz yönlendirebilirsiniz.
Ücretsiz Whois Gizleme

Ücretsiz Whois Gizleme

Alan adınızın kimlik bilgilerini gizleyerek spam mail ve aramaları engelleyebilir, alan adınızı güvenli tutabilirsiniz.
Ücretsiz İsim Sunucusu

Ücretsiz İsim Sunucusu

Dilediğiniz kadar alt alan adı (Child DNS) sunucusunu ücretsiz olarak oluşturabilir, değiştirebilir ve silebilirsiniz.
Ücretsiz DNS Yönetimi

Ücretsiz DNS Yönetimi

Sahip olduğunuz alan adının DNS (DNS Zone) yönetimini hiç bir ek ücret ödemeden kolaylıkla yönetebilirsiniz.
Ücretsiz İç Transfer

Ücretsiz İç Transfer

Sahip olduğunuz alan adınızı başka bir müşteriye kolaylıkla transfer Edebilirsiniz.
Ücretsiz Domain Kilidi

Ücretsiz Domain Kilidi

Alan adınızı çalınma riskine karşı online panelimizden kilit altına alabilirsiniz.
Ücretsiz Mail Yönlendirme

Ücretsiz Mail Yönlendirme

[email protected] adresini ücretsiz olarak [email protected] gibi bir adrese yönlendirebilirsiniz.

Bir .COM Web Sitesini Nasıl Yayınlayabilirim?

.com domain sorgulama ve kayıt

Domain Adınızı BulunHosting.com.tr’nin güçlü arama motorunu kullanarak mükemmel bir .com alan adı bulun.

.com uzantılı bir websitesi kurun

Web Sitenizi OluşturunYazılım bilgisi olmadan profesyonel ve mobil uyumlu web siteleri tasarlamak için Hazır Site Tasarım Aracımızı sepetinize ekleyebilirsiniz.

.com uzantılı bir mail adresine sahip olun

Eposta Göndermeye BaşlayınYeni web sitenizle ilgili kelimeyi yaymaya başlayabilmeniz için ödeme sırasında bir e-posta ekleyin.

.com domain

.COM Alan Adı Uzantısı Nedir?

.com alan adı uzantısı, her tür web sitesi için hatırlanması kolay bir alan adı ile benzersiz tanınabilirlik ve güvenilirlik sağlayan en popüler seçimdir. Dünya üzerinde en çok kayıtlı alan adına sahip uzantıdır ve kayıtlı alan adı sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

.com domain

Bir .COM Uzantılı Alan Adını Nasıl Satın Alabilirim?

Bir .com alan adı satın almak mı istiyorsunuz? Doğru yere geldiniz! Hosting.com.tr, .com alan adını yıl boyu en uygun fiyatlar ile sunmaktadır ve asla fahiş yenileme fiyatlarıyla karşılaşmazsınız.

 • Hosting.com.tr’nin bunu doğru bir şekilde yapacağına güvenebilirsiniz, çünkü domainler bizim uzmanlık alanımızdır.
 • Hosting.com.tr, .com kayıt işlemi boyunca size yol göstererek yardımcı olma hususunda biçilmiş kaftandır.
 • İşimiz, alan adı kayıt hizmetlerinin basit bir şekilde ve zamanında sağlanması ve alan adınızı aldıktan sonra sizlere yüksek kaliteli destek sunulması üzerine kurulmuştur.
$4,99/yıl 86,52₺/yıl
Şimdi Satın Al
.COM domain

Bir .COM Uzantılı Alan Adını Nasıl Transfer Edebilirim?

.com alan adınızın transfer edilmesi hızlı ve kolay bir işlemdir. Aşağıdaki "Şimdi Transfer Et" butonuna tıklayarak başlayın, alan adı uzmanlarımız süreci ilerletmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Hosting.com.tr’ye yapılan her bir .com alan adı transferi, ekstra yenileme yılı içermektedir; böylece zaman kaybetmez, paradan tasarruf eder ve iş dünyasındaki en kapsamlı uzantılar portföyüne ve Hosting.com.tr'nin güçlü domain yönetim sistemine erişebilirsiniz.

$9,99/yıl 173,23₺/yıl
Şimdi Transfer Et

.COM için Alan Adı Gereksinimleri

 • Bireysel .com Alan Adı Tescillerine İzin Veriliyor mu? Evet
 • .com İçin Şirket veya Tüzel Kişi Tescillerine İzin Veriliyor mu? Evet
 • .com İçin Gereksinimlere, Dokümanlara veya Bilgilere İhtiyaç Var mı? Hayır
 • Bazı .com Alan Adlarında Kısıtlama Var mı? Üçüncü şahısların haklarını ihlal eden, virüsler ve hekleme araçları dahil olmak üzere yasadışı faaliyetler, müstehcen ve küfürlü malzemeler ve ABD hükümetine aykırı adlar. Evet
 • .com Uzantılı Alan Adının Özel Bir Kullanımı Var mı? Hayır
 • .com Hakkında Bilmem Gereken Başka Bilgiler Var mı? Hayır
 • .com İçin Ekstra Ücretler Var mı? Hayır
 • .com Alan Adını Tescil Ettirmem İçin Ticari Marka/Marka Adına İhtiyacım Var mı? Hayır
 • Özel Kayıt Hizmeti Var mı? Evet
 • Vekillik/Proxy Hizmeti Sunuluyor mu? Ücretler? Hayır
.COM domain

Bir .COM Uzantılı Alan Adını Nasıl Yenileyebilirim?

Alan adınızı yenilemek çok basit bir işlemdir! Sadece aşağıdaki "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya hesap yöneticinize giriş yapın, yenilemek istediğiniz .com alan adını seçin, yenileme sürenizi seçin ve ödemenizi tamamlayın. Hepsi bu kadar!

Ayrıca, otomatik yenileme hizmeti de sunuyoruz. Bu sayede alan adınız, süresi dolmadan yenilenir ve sitenizin veya e-posta iletişiminizin kesilmesinin önüne geçilir. Etkinleştirdiğinizi görmek için hesap ayarlarınızı kontrol edin.

$11,99/yıl 207,91₺/yıl
Şimdi Yenile

.COM için Hangi Diller Mevcut?

Alan adı çoklu dil formatlarını desteklemektedir. Arama alanında uygun dil karakter seti kullanarak, sadece alan adı aramanızı girerek aşağıda belirtilen dillerde alan adınızın kaydını yapabilirsiniz:

Arnavutça / Arapça/ Beyaz Rusça / Bulgarca / Katalanca / Modern Çince / Geleneksel Çince / Hırvatça / Çekçe / Danimarka Dili / Hollandaca / Estonca / Faroe Dili / Fince / Fransızca / Almanca / Yunanca / İbranice / Hintçe / Macarca / İzlandaca / İrlandaca / İtalyanca / Japonca / Korece / Letonca / Litvanyaca / Lüksemburg Dili / Makedonca / Maltaca / Moldovya Dili / Norveççe / Farsça / Polonyaca / Portekizce / Rumence / Rusça / Sırpça / Slovakça / Slovence / İspanyolca / İsveççe / Tayca / Ukraynaca

Sıkça Sorulan Sorular

Marka tescili yapmak için .COM domain adresine ihtiyacınız yoktur. Eğer müsait ise dilediğiniz marka adını, dilediğiniz sınıfta tescil edebilirsiniz. Ancak var olan .COM alan adınızı korumak ve sahip çıkmak için marka tescili yapabilirsiniz. Marka tescili sayfamızdan formu doldurarak, marka uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Alan adı:
En az 3 en fazla 63 karakter olmalıdır;
Bir harf veya rakamla başlamalı ve bir harf veya rakamla bitmelidir;
İngilizce karakter seti kullanmalı ve harfler (yani, a-z, A-Z), rakamlar (yani, 0-9) ve tireler (yani, -) veya bunların bir kombinasyonunu içermelidir;
Bir tire ile başlamamalı veya bitmemelidir;
Üçüncü ve dördüncü hanelerde bir tire içermemelidir (örneğin, www.ab- -cd.com); ve
Boşluk içermemelidir (örneğin. www.ab cd.com).

.COM alan adları 1-10 yıl için kaydedilmektedir.

.COM Üst Düzey Alan Adına (TLD) sahip alan adlarının kayıt işlemleri, Verisign Network Information Center tarafından yönetilmektedir.

Evet, .COM domain için whois bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Whois gizleme ile kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesinin önüne geçersiniz.

.COM domain verisign firması tarafından yönetilen, Ocak 1985 tarihinden itibariyle piyasaya çıkmış en eski ve en popüler alan adı uzantısıdır. 'Commercial' kelimesinden türetilen .COM domain dünya üzerinde 350 milyondan fazla kayıtlı domaine sahiptir.

.COM domainler herhangi bir belge veya evrak gerektirmez. Alan adının müsait olması, tescil etmeniz için yeterli olacaktır. 

.COM domain uzantısı maksimum 10 yıllık kayıt edilir. Daha uzun süreli tescil mümkün değildir. 

Dileyen herkes .COM domain kayıt edebilir. Alan adı müsait ise herhangi bir belge/evrak gerekmeden kayıt edebilirsiniz.

Kayıt edilen .COM domain adresini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz bir hosting paketi ile site yayınlayabilir, e-posta kullanabilir veya sadece kayıt ederek bir başkasının alan adına sahip olmasını engelleyebilirsiniz. 

Google'ın gözünde SEO açısından .COM, .NET, .INFO veya .ORG'un herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Buradaki fark, kullanıcılar arasındaki bilinirlik ve kolay akılda tutulma, kolay telaffuz edilebilme ile alakalıdır.

ICANN’a göre, Genel Üst Düzey Alan Adlarında (gTLD), bir alan adının ekstra ücret ödemeden yenilenebileceği ödemesiz süre 35 gündür. Ancak, alan adınızın süresi sona erdiğinde artık fesih edilmeyeceğini göz önünde bulundurun. 35 günlük ödemesiz süreden sonra, domain adınızı $150 karşılığında yenileyebileceğiniz ek bir 30 günlük “İtfa Süresi” bulunmaktadır.

Hosting.com.tr, .COM için barındırma (hosting) ve e-posta hizmetleri sunmaktadır. Ödeme yaparak çıkmadan önce barındırma, e-posta hizmeti ve SSL sertifikaları için sipariş verebilir veya satış bölümümüz ile irtibata geçebilirsiniz.

Hosting ve .COM domain farklı hizmetlerdir. Maalesef hosting satın alımlarında .COM domain ücretsiz değildir. .COM domain sahibi olmak için ayrıca sipariş oluşturmalı ve ödeme yapmalısınız.

Evet. Yeni bir alan adı satın alırken whois gizleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Tamamen ücretsizdir.

Evet, .COM domain uzantısı Türkçe karakterleri destekler ve birçok Türkçe karakterli domain müsait durumdadır. Ancak, bizler Türkçe karakterli domain tescil edilmesini tavsiye etmiyoruz. Bunun nedeni ise e-posta kullanımlarında sorun çıkarmasıdır. Örneğin sizin gözlükler.COM alan adınız olduğunu varsayalım. Bir kullanıcının size e-posta gönderebilmek için alan adınızın IDN versiyonunu yazmak zorundadır. Aşağıda IDN versiyonunu bulabilirsiniz. Kullanıcıların alan adınızın IDN versiyonunu hatırlaması oldukça güçtür.

Gözlükler.com = xn--gzlkler-90a0d.com

.COM domain, domain uzantıları arasında en popüler ve en eskisi olması nedeniyle kullanıcılar tarafından da oldukça benimsenmiştir. Örnek vermek gerekirse birine bir site ismi söylediğinizde o kişi uzantısının .COM olduğunu varsayar. Ayrıca bilinen büyük sitelerin hepsi .COM uzantılı olması sebebiyle kullanıcılar tarafından benimsenmelerine yol açmıştır.

Ocak 1985 yılından beri piyasada olan bir domain uzantısı ve bugüne kadar +350 milyon kayıtlı domaine sahip. Ayrıca birçok büyük firma .COM uzantılı domain kullanıyor. .COM domainin popüler olmasının nedenlerini bu şekilde açıklayabiliriz.

Tabi, bir hosting veya e-posta hizmetiniz var ise .COM domain ile e-posta adresi kullanabilirsiniz. .COM alan adınız ile e-posta kullanmak isterseniz Kurumsal E-posta paketlerimize göz atabilirsiniz. 

.COM domain adresiniz ödemenize istinaden anında kaydedilmektedir.

Evet, .COM domain için IDN desteği bulunur ve birçok dilde desteklenir. Aşağıda desteklendiği dillerin bir kısmını bulabilirsiniz. 

Arnavutça / Arapça/ Beyaz Rusça / Bulgarca / Katalanca / Modern Çince / Geleneksel Çince / Hırvatça / Çekçe / Danimarka Dili / Hollandaca / Estonca / Faroe Dili / Fince / Fransızca / Almanca / Yunanca / İbranice / Hintçe / Macarca / İzlandaca / İrlandaca / İtalyanca / Japonca / Korece / Letonca / Litvanyaca / Lüksemburg Dili / Makedonca / Maltaca / Moldovya Dili / Norveççe / Farsça / Polonyaca / Portekizce / Rumence / Rusça / Sırpça / Slovakça / Slovence / İspanyolca / İsveççe / Tayca / Ukraynaca

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam