Profesyonel E-posta ile Tanışın! Sepette Ek %50 Net Hosting İndirimi Seni Bekliyor - Fırsatı Yakala
Sanal Virtual

VPS Server

Üstün Sanallaştırma Teknolojisine Sahip Güçlü ve Ekonomik Sanal Sunucu Çözümleri

Limitsiz Trafik
RAID SSD Disk
Güçlü Sanallaştırma
Online Yönetim

VPS Server Paketleri

VPS - Small

3,49 27,85 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 1 Core CPU
 • 1 GB Ram
 • 20 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Panel

VPS - Medium

7,99 63,76 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 2 Core CPU
 • 2 GB Ram
 • 40 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Panel

VPS - Large

EN Popüler
15,99 127,60 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 4 Core CPU
 • 4 GB Ram
 • 60 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Panel

VPS - XLarge

29,99 239,32 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 8 GB Ram
 • 100 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Panel

Fiyatlar 24 aylık alımlarda geçerli aylık maliyeti ifade eder. Dilerseniz aylık satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteriler
32968+ Müşteri
Domainler
54506+ Domain
Ürünler
20363+ Site

SSD Depolama

SSD diskler, Sata disklere göre 10 kata kadar okuma & yazma ve daha yüksek IOPS değerlerine sahiptir. Bu sayede siteleriniz daha hızlı açılır.

Yönetilebilir Yapı

Müşteri panelinizden sunucunuzu kolayca yönetebilirsiniz. RESET ve REBOOT işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca sunucunuzun gerçek kaynak kullanımlarını da görebilirsiniz.

Ücretsiz Kontrol Paneli

Ücretsiz olarak sunduğumuz Centos Web Panel kontrol paneli ile sunucunuzu tarayıcı üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Yeni site ekleyebilir ve mail adresi, veritabanı oluşturabilirsiniz.

VPS Server Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

Üstün sanallaştırma teknolojisiyle güçlendirilmiş sanal sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı

Sunucunuzu yapılandırırken kaynak ihtiyaçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Farklı bir kaynak ihtiyacınız olursa bize bildirin sizin için yapılandırabiliriz.

Online Yönetim

Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

İhtiyacınız olduğu an uzman teknik destek personelimiz 7/24 desteğe hazırdır. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyebilirsiniz.

SSD Disk yapısı

Tüm sunucularımız Sata disklere oranla 10 kat daha hızlı ve performanslı SSD disk üzerine yapılandırılmıştır.

Ücretsiz ve Yedekli DNS

İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.

Sunucu Taşıma

Farklı firmada bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10 GB'a kadar olan verilerinizi ücretsiz olarak taşıyoruz. Daha yüksek verileriniz için profesyonel destek ekibimiz ücretli olarak sunucunuzu taşıyacaktır.

Turkcell Veri Merkezi Farkını Yaşayın.

Turkcell, İzmir veri merkeziyle Türkiye'nin en büyük veri merkezi ve bulut hizmetleri operatörüdür. Yeşil bina ve çevreye uyumlu olduğunu belgeleyen "Leed Gold" sertifikasıyla bu alanda tamamlanmış en önemli yatırımlar arasına giren Turkcell İzmir Veri Merkezi, 2400 metrekaresi beyaz alan olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip.

Yapısal olarak deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dayanıklı olarak inşa edilen, zemininde yerli üretim sismik izolatörlerin kullanıldığı Turkcell İzmir Veri Merkezi'nde 7/24 yüksek güvenlik ve yedekli elektrik ile internet alt yapısına sahip.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

cPanel Plesk
cPanel Demo Gör Plesk Demo Gör

Hosting.com.tr Blog

E-Ticaret Siteleri için Hosting Seçimi ve Yönetimi Rehberi
Bundan ortalama on beş yıl önce, bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve yönetmek o kadar zordu ki, neredeyse harcayacağınız emeğe değmezdi diyebiliriz. Fakat şu an tüketicilerin büyük çoğunluğunun çevrimiçi alışveriş yaptığı modern bir çağa evrildik. Çağ böyle olunca, işletmeler için bir e-ticaret sitesine sahip olmak, neredeyse zorunlu hale geldi. Eğer siz de e-ticaretin işletmeniz için gerekli olduğunu düşünüyorsanız, web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce almanız gereken bazı kararlar var. Bunlardan en önemlisi ise, e-ticaret siteniz için hangi hosting servis sağlayıcısını seçeceğiniz. E..
VPS (Virtual Private Server) Nedir?
VPS server; "sanallaştırılmış özel sunucu" diğer bir deyişle Virtual Private Server Nedir? Kimler VPS Sunucu Tercih Etmeli? Konularından bahsedeceğiz. İlk olarak VPS olarak isimlendirdiğimiz bu sunucular, ne bir paylaşımlı hosting kadar ucuz ne de fiziksel kiralık sunucular kadar pahalıdır. Fiyat konusunda olduğu gibi performans konusunda da öyle olduğunu söyleyebiliriz. VPS hizmetleri, fiziksel bir sunucuya ait RAM, CPU, disk gibi kaynakların sanallaştırılarak birden fazla sanal sunucu haline gelmesidir. Fiziksel sunucu içerisinde barınan VPS sunucularda her bir sunucu için ayrılmış kayn..
Bulut Teknolojisi Nedir? Popüler Bulut Depolama Servisleri
Bulut bilişim olarak da anılan bulut teknolojisi (cloud computing); bilgisayar, telefon, tablet ve sunucu gibi tüm cihazlar arasında zaman ve mekân kısıtlaması olmadan veri paylaşımına olanak sağlayan, internet tabanlı bir veri depolama hizmetidir. Bulut teknolojisi; sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz ve makine zekâsı gibi bilgi işlem hizmetlerinin, internet tabanlı bulut bilişim ağı ile kullanıcılar arasında kaynak paylaşımını sağlayan bir online hizmet türüdür. https://youtu.be/ZnGzxV_dQeg Bulut Teknolojisinin Avantajları Nelerdir? Kişilerin hem özel hayatlarında hem de..
Cloud Hosting ile Cloud Server Arasında Fark Var mı?
Cloud Computing ve Cloud Hosting Nedir? Cloud computing (bulut bilişim); verilerin sanal bir makine olan bulutta depolandığı ve internete bağlı olan bir cihazın her an her yerde bu bilgilere ulaşabildiği bir online depolama hizmetidir. Bulut teknolojisi; depolama alanı, hızlı veri transferi ve yedekleme işlemlerinde maliyetleri düşürmesi açısından oldukça avantajlı bir hizmettir. Barındırma anlamına gelen hosting; bir web sitesindeki verilerin web server denilen internet sunucularında saklanması ve bu sunucular aracılığıyla yayınlanması işlemidir. Cloud hosting (bulut barındırma); fizikse..

Sıkça Sorulan Sorular

VPS (Virtual Private Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojileri gibi performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan Ram, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Performans nedeniyle oldukça tercih edilen VPS server hizmeti oldukça ekonomiktir.

VPS (Virtual Private Server) yani Türkçe adıyla Sanal Özel Sunucu, gerçek kaynaklara sahip fiziksel sunucuların sanallaştırarak içerisinde ihtiyaçlara ve tercihlere göre birden çok sanal sunucular kurulması işlemedir. VPS sunucularda, kaynak havuzu bulunur ve her sunucu ihtiyacı olan kaynağı kullanır.

VPS server hizmetinin, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır. Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat VPS server sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan VPS Server sayfamıza giriş yapın. VPS server paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada sunucunuzun işletim sistemi, kontrol paneli, veritabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek VPS server hizmetinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

VPS Server (VPS Sunucu) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun konfigürasyonlarda 3 adet VPS sipariş edip yapılandırabilirsiniz. VPS server hizmeti küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.

Evet. VPS server hizmetinin kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

VPS server kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız VPS server hizmetinin tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi ve performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız VPS server hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

VPS server hizmeti dahil olmak üzere bütün Web Hosting, Bayi Hosting, SEO hosting, Wordpress Hosting ürünlerimizin tümünde SSD Disk kullanıyoruz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

VPS Server siparişiniz oluşturulduktan sonra talep ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak mümkün olan en kısa sürede VPS serverınızı kurarak size teslim ediyoruz. Bu süreç çoğu zaman 2-4 saat sürmektedir. Ancak süre, tercih ettiğiniz konfigürasyonlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Elbette. Satın aldığınız VPS server hizmeti için 1 adet özel ip tahsis edilmektedir ve özel ip ücreti VPS server fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel ip satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel ip siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Talep ederseniz elbette VPS server hizmetinizin özelliklerini değiştirebilirsiniz. VPS serverınızda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında RAM, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam