Bulut Cloud VPS

VPS Sunucu

Üstün Sanallaştırma Teknolojisine Sahip Güçlü ve Ekonomik Bulut Sunucu Çözümleri

LİMİTSİZ Trafik
SSD Disk

Linux Hosting Planları

VPS - Small

3,48 22,48 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 1 Core CPU
 • 1 GB Ram
 • 20 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VPS - Medium

7,99 51,53 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 2 Core CPU
 • 2 GB Ram
 • 40 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VPS - Large

15,99 103,13 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 4 Core CPU
 • 4 GB Ram
 • 60 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VPS - XLarge

29,99 193,43 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 8 GB Ram
 • 100 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

Fiyatlar 36 aylık alımlarda geçerli aylık maliyeti ifade eder. Dilerseniz aylık satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteriler
26948+ Müşteri
Domainler
43763+ Domain
Ürünler
17566+ Site

SSD Depolama

SSD diskler, Sata disklere göre 10 kata kadar okuma & yazma ve daha yüksek IOPS değerlerine sahiptir. Bu sayede siteleriniz daha hızlı açılır.

Yönetilebilir Yapı

Müşteri panelinizden sunucunuzu kolayca yönetebilirsiniz. RESET ve REBOOT işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca sunucunuzun gerçek kaynak kullanımlarını da görebilirsiniz.

Ücretsiz Kontrol Paneli

Ücretsiz olarak sunduğumuz DirectAdmin ve MaestroPanel kontrol panelleri ile sunucunuzu tarayıcı üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Yeni site ekleyebilir ve mail adresi, veritabanı oluşturabilirsiniz.

Bulut Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

Üstün sanallaştırma teknolojisiyle güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı

Sunucunuzu yapılandırırken kaynak ihtiyaçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Farklı bir kaynak ihtiyacınız olursa bize bildirin sizin için yapılandırabiliriz.

Online Yönetim

Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

İhtiyacınız olduğu an uzman teknik destek personelimiz 7/24 desteğe hazırdır. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyebilirsiniz.

SSD Disk yapısı

Tüm sunucularımız Sata disklere oranla 10 kat daha hızlı ve performanslı SSD disk üzerine yapılandırılmıştır.

Ücretsiz ve Yedekli DNS

İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.

Sunucu Taşıma

Farklı firmada bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10 GB'a kadar olan verilerinizi ücretsiz olarak taşıyoruz. Daha yüksek verileriniz için profesyonel destek ekibimiz ücretli olarak sunucunuzu taşıyacaktır.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

cPanel Plesk
cPanel Demo Gör Plesk Demo Gör

Sıkça Sorulan Sorular

VPS (Virtual Private Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojileri gibi performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan Ram, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Performans nedeniyle oldukça tercih edilen VPS sunucular oldukça ekonomiktir.

VPS(Virtual Private Server)  Sunucu, gerçek kaynaklara sahip fiziksel sunucuların sanallaştırarak içerisinde ihtiyaçlara ve tercihlere göre birden çok sanal sunucular kurulması işlemedir. VPS sunucularda, kaynak havuzu bulunur ve her sunucu ihtiyacı olan kaynağı kullanır.

VPS sunucuların, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır.  Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat VPS sunucu sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan VPS sunucu sayfamıza giriş yapınVPS sunucu paketlerimizden  ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada sunucunuzun işletim sistemi, kontrol paneli, veritabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek VPS sunucunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

VPS Sunucu (VPS Paketleri) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun konfigürasyonlarda 3 adet VPS sunucu sipariş edip yapılandırabilirsiniz. Bulut sunucular küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.

Evet. VPS sunucunuzun kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

VPS sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız VPS sunucunun tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi ve performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız VPS  sunucu hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

VPS sunucular dahil olmak üzere bütün web hostingbayi hosting, SEO hosting, Wordpress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

VPS sunucu siparişiniz oluşturulduktan sonra talep ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak mümkün olan en kısa sürede VPS sunucunuzu kurarak size teslim ediyoruz.  Bu süreç çoğu zaman 2-4 saat sürmektedir. Ancak süre, tercih ettiğiniz konfigürasyonlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Elbette. Satın aldığınız VPS sunucunuz için 1 adet özel ip tahsis edilmektedir ve özel ip ücreti VPS sunucu fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel ip satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel ip siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Talep ederseniz elbette  VPS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VPS sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında RAM, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Çözüm Odaklı Destek