Profesyonel E-posta ile Tanışın! Sepette Ek %50 Net Hosting İndirimi Seni Bekliyor - Fırsatı Yakala
Bulut Cloud

VDS Server

VMware ile Güçlendirilmiş Güçlü ve Ekonomik Bulut Sunucu Çözümleri

Limitsiz Trafik
RAID SSD Disk
Hızlı Kurulum
Esnek Yapı

VDS Server Paketleri

VDS - Ultra

3,99 31,20 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 1 Core CPU
 • 1 GB Ram
 • 20 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 40

7,99 62,48 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 2 Core CPU
 • 2 GB Ram
 • 40 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 60

15,99 125,04 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 4 Core CPU
 • 4 GB Ram
 • 60 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 100

29,99 234,52 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 8 GB Ram
 • 100 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 150

39,99 312,72 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 12 GB Ram
 • 150 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 200

63,99 500,40 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 10 Core CPU
 • 16 GB Ram
 • 200 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 300

79,99 625,52 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 12 Core CPU
 • 24 GB Ram
 • 300 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 500

125,99 985,24 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 16 Core CPU
 • 32 GB Ram
 • 500 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

Fiyatlar 24 aylık alımlarda geçerli aylık maliyeti ifade eder. Dilerseniz aylık satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteriler
32916+ Müşteri
Domainler
54371+ Domain
Ürünler
20329+ Site

SSD Depolama

SSD Diskler, SATA disklere göre 10 Kata kadar daha yüksek okuma & yazma hızına ve IOPS değerine sahiptir. Bu sayede siteleriniz daha hızlı açılır.

Yönetilebilir Yapı

Müşteri Panelinden kolayca RESET, REBOOT ve diğer işlemleri yapabilir ayrıca bulut sunucunuzun kaynak kullanımlarını gerçek zamanlı görebilirsiniz.

VDS Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı

Sunucu yapılandırırken ihtiyacınız olan kaynak miktarını esnek bir şekilde belirlersiniz. Farklı bir kaynak dağılımı isterseniz bize bildirin yapılandıralım.

Online Yönetim

Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

İhtiyaç duyduğunuzda konusunda uzman teknik personelimiz ile desteğe hazırız. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyin.

SSD Disk yapısı

Tüm VDS Bulut sunucularımız SSD diskler üzerinde yapılandırılmaktadır.

Ücretsiz ve Yedekli DNS

İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.

Sunucu Taşıma

Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha yüksek datalar için ücretli olarak sunucunuzu taşıyoruz.

Turkcell Veri Merkezi Farkını Yaşayın.

Turkcell, İzmir veri merkeziyle Türkiye'nin en büyük veri merkezi ve bulut hizmetleri operatörüdür. Yeşil bina ve çevreye uyumlu olduğunu belgeleyen "Leed Gold" sertifikasıyla bu alanda tamamlanmış en önemli yatırımlar arasına giren Turkcell İzmir Veri Merkezi, 2400 metrekaresi beyaz alan olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip.

Yapısal olarak deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dayanıklı olarak inşa edilen, zemininde yerli üretim sismik izolatörlerin kullanıldığı Turkcell İzmir Veri Merkezi'nde 7/24 yüksek güvenlik ve yedekli elektrik ile internet alt yapısına sahip.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

cPanel Plesk
cPanel Demo Gör Plesk Demo Gör

Hosting.com.tr Blog

E-Ticaret Siteleri için Hosting Seçimi ve Yönetimi Rehberi
Bundan ortalama on beş yıl önce, bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve yönetmek o kadar zordu ki, neredeyse harcayacağınız emeğe değmezdi diyebiliriz. Fakat şu an tüketicilerin büyük çoğunluğunun çevrimiçi alışveriş yaptığı modern bir çağa evrildik. Çağ böyle olunca, işletmeler için bir e-ticaret sitesine sahip olmak, neredeyse zorunlu hale geldi. Eğer siz de e-ticaretin işletmeniz için gerekli olduğunu düşünüyorsanız, web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce almanız gereken bazı kararlar var. Bunlardan en önemlisi ise, e-ticaret siteniz için hangi hosting servis sağlayıcısını seçeceğiniz. E..
Bulut Teknolojisi Nedir? Popüler Bulut Depolama Servisleri
Bulut bilişim olarak da anılan bulut teknolojisi (cloud computing); bilgisayar, telefon, tablet ve sunucu gibi tüm cihazlar arasında zaman ve mekân kısıtlaması olmadan veri paylaşımına olanak sağlayan, internet tabanlı bir veri depolama hizmetidir. Bulut teknolojisi; sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz ve makine zekâsı gibi bilgi işlem hizmetlerinin, internet tabanlı bulut bilişim ağı ile kullanıcılar arasında kaynak paylaşımını sağlayan bir online hizmet türüdür. https://youtu.be/ZnGzxV_dQeg Bulut Teknolojisinin Avantajları Nelerdir? Kişilerin hem özel hayatlarında hem de..
Cloud Hosting ile Cloud Server Arasında Fark Var mı?
Cloud Computing ve Cloud Hosting Nedir? Cloud computing (bulut bilişim); verilerin sanal bir makine olan bulutta depolandığı ve internete bağlı olan bir cihazın her an her yerde bu bilgilere ulaşabildiği bir online depolama hizmetidir. Bulut teknolojisi; depolama alanı, hızlı veri transferi ve yedekleme işlemlerinde maliyetleri düşürmesi açısından oldukça avantajlı bir hizmettir. Barındırma anlamına gelen hosting; bir web sitesindeki verilerin web server denilen internet sunucularında saklanması ve bu sunucular aracılığıyla yayınlanması işlemidir. Cloud hosting (bulut barındırma); fizikse..
Firewall Nedir?
Ağınıza gelen ve ağınızdan çıkan trafiği belirli kurallar çerçevesinde denetleyen ve bu trafiğin akışını sağlayan güvenlik sistemine “firewall” denir. Türkçeye “güvenlik duvarı” şeklinde çevrilebilecek olan bu web teknolojisinde; ağınıza giriş yapacak ve ağınızdan çıkış yapacak olan trafiğin kuralları, sistem yöneticisi tarafından belirlenir. Eğer söz konusu trafikte kuralları çiğneyen herhangi bir durum yoksa trafik; serbest şekilde giriş – çıkış yapabilir. Daha evvel yasaklanan ya da şüpheli olarak tanımlanan hallerde ise, durum sistem yöneticisine bildirilir ve herhangi bir istisna tanın..

Sıkça Sorulan Sorular

VDS (Virtual Dedicated Server) fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan RAM, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynaklar, sunucu üzerindeki fiziksel kaynaklar üzerinden de ayrılır. Böylece size atanmış olan kaynaklar başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile yapılandırdığınızda, sisteminiz kullanmadığında bile 8 GB RAM tamamen size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Limitsiz trafik sayesinde herhangi bir trafik limiti olmadan özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece kota derdine düşmez, kota dolumunda da sistemleriniz hiçbir şekilde durmaz. Kullanıcıların sitenize geldiğinde kota nedeniyle sitenizi kapalı olarak görmesi gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırmış olursunuz. 

Cloud Server(Bulut Sunucu) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırma da kullanıcı izolasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır.

VDS server hizmetlerinde trafik, alınan ve gönderilen verilerin tamamıdır. Aslında bu tüm cihaz ve servislerde bu şekilde açıklanmaktadır. Limitsiz trafik ile sunucunuzun veri alışverişi özgürce ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan yapılır. VDS server hizmetinde limitsiz trafik, diğer hosting paketlerinde olduğu gibi oldukça önemli ve gereklidir. 

VDS Server, sanallaştırma teknolojisini kullanarak yapılandırıldığı için yönetimi ve kaynak değişikliği oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca fiziksel sunucuların getirdiği ekstra elektrik maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Donanım arttırımı ve değişimi için fiziksel sunucular oldukça zahmetlidir, ancak VDS server hizmetinde bu işlemler çok basittir. Ayrıca VDS server sizin tarafınızdan yapılandırıldığı için dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

VDS server siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. VDS server hizmetinizin kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir. 

Talep ederseniz elbette VDS server hizmetinizin özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS server hizmetinde örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

VDS server hizmetleri dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, SEO hosting, Wordpress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan VDS server sayfamıza giriş yapın. VDS server paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada VDS server hizmetinin işletim sistemi, kontrol paneli, veritabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek VDS server hizmetinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Evet. Sipariş verirken VDS server konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından VDS server hizmetinizin yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

VDS server hizmetinin, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır.  Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat VDS server hizmeti sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız VDS server için 1 adet özel IP tahsis edilmektedir ve özel IP ücreti VDS server fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel IP satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel IP siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Evet. VDS server hizmetinizin kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet kanalı aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

VDS server kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız VDS server hizmetinin tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız VDS server hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam