Bulut Cloud VDS

VDS Sunucu

VMware ile Güçlendirilmiş Güçlü ve Ekonomik Bulut Sunucu Çözümü

LİMİTSİZ Trafik
SSD Disk

Linux Hosting Planları

VDS - Small

3,48 22,93 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 1 Core CPU
 • 1 GB Ram
 • 20 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Medium

7,99 52,57 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 2 Core CPU
 • 2 GB Ram
 • 40 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Large

15,99 105,21 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 4 Core CPU
 • 4 GB Ram
 • 60 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - XLarge

29,99 197,33 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 8 GB Ram
 • 100 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 150

39,99 263,13 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 8 Core CPU
 • 12 GB Ram
 • 150 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 200

63,99 421,05 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 10 Core CPU
 • 16 GB Ram
 • 200 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 300

79,99 526,33 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 12 Core CPU
 • 24 GB Ram
 • 300 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

VDS - Ultra 500

125,99 829,01 /ay
Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz Sürpriz Yok! Aynı Fiyatlara Yenilersiniz
 • 16 Core CPU
 • 32 GB Ram
 • 500 GB SSD Disk
 • Limitsiz Trafik

Fiyatlar 36 aylık alımlarda geçerli aylık maliyeti ifade eder. Dilerseniz aylık satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteriler
27001+ Müşteri
Domainler
43833+ Domain
Ürünler
17588+ Site

SSD Depolama

SSD Diskler, SATA disklere göre 10 Kata kadar daha yüksek okuma & yazma hızına ve IOPS değerine sahiptir. Bu sayede siteleriniz daha hızlı açılır.

Yönetilebilir Yapı

Müşteri Panelinden kolayca RESET, REBOOT ve diğer işlemleri yapabilir ayrıca bulut sunucunuzun kaynak kullanımlarını gerçek zamanlı görebilirsiniz.

Bulut Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı

Sunucu yapılandırırken ihtiyacınız olan kaynak miktarını esnek bir şekilde belirlersiniz. Farklı bir kaynak dağılımı isterseniz bize bildirin yapılandıralım.

Online Yönetim

Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

İhtiyaç duyduğunuzda konusunda uzman teknik personelimiz ile desteğe hazırız. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyin.

SSD Disk yapısı

Tüm Bulut sunucularımız SSD diskler üzerinde yapılandırılmaktadır.

Ücretsiz ve Yedekli DNS

İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.

Sunucu Taşıma

Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha yüksek datalar için ücretli olarak sunucunuzu taşıyoruz.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

cPanel Plesk
cPanel Demo Gör Plesk Demo Gör

Sıkça Sorulan Sorular

Limitsiz trafik sayesinde herhangi bir trafik limiti olmadan özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece kota derdine düşmez, kota dolumunda da sistemleriniz hiçbir şekilde durmaz. Kullanıcıların sitenize geldiğinde kota nedeniyle sitenizi kapalı olarak görmesi gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırmış olursunuz. 

VDS (Virtual Dedicated Server) fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan RAM, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynaklar, sunucu üzerindeki fiziksel kaynaklar üzerinden de ayrılır. Böylece size atanmış olan kaynaklar başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile yapılandırdığınızda, sisteminiz kullanmadığında bile 8 GB RAM tamamen size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

VDS sunucularda trafik, alınan ve gönderilen verilerin tamamıdır. Aslında bu tüm cihaz ve servislerde bu şekilde açıklanmaktadır. Limitsiz trafik ile sunucunuzun veri alışverişi özgürce ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan yapılır. VDS sunucularda limitsiz trafik, diğer hosting paketlerinde olduğu gibi oldukça önemli ve gereklidir. 

Cloud Server(Bulut Sunucu) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırma da kullanıcı izolasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır.

VDS Sunucu, sanallaştırma teknolojisini kullanarak yapılandırıldığı için yönetimi ve kaynak değişikliği oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca fiziksel sunucuların getirdiği ekstra elektrik maaliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Donanım arttırımı ve değişimi için fiziksel sunucular oldukça zahmetlidir, ancak VDS sunucularda bu işlemler çok basittir. Ayrıca VDS sunucu sizin tarafınızdan yapılandırıldığı için dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

Talep ederseniz elbette VDS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi artırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

VDS sunucu siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. VDS sunucunuzun kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir. 

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan bulut sunucu sayfamıza giriş yapın. Bulut sunucu paketlerimizden  ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada bulut sunucunuzun işletim sistemi, kontrol paneli, veritabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek bulut sunucunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

VDS sunucular dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, SEO hosting, Wordpress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Evet. Sipariş verirken VDS sunucu konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından VDS sunucunuzun yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

VDS sunucuların, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır.  Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat VDS sunucu sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Evet. VDS sunucunuzun kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet kanalı aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız VDS sunucunuz için 1 adet özel IP tahsis edilmektedir ve özel IP ücreti VDS sunucu fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel IP satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel IP siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

VDS sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız VDS sunucunun tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız VDS sunucu hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Çözüm Odaklı Destek