VDS Server

Google Müşteri Yorumları 5 / 4.7 4.7 yıldız

VDS - Ultra 80

9,99 335,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
 • 4 Core CPU
 • 4 GB RAM
 • 80 GB Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Yedekleme

VDS - Ultra 120

17,49 587,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
 • 8 Core CPU
 • 8 GB RAM
 • 120 GB Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Yedekleme

VDS - Ultra 200

39,99 1343,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
 • 16 Core CPU
 • 16 GB RAM
 • 200 GB Disk
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Yedekleme

VDS Server Özel

Kullandığın Kadar Öde Kaynakları Sen Belirle
İlk 3 Ay %50 İndirimli
 • CPU: Sen Belirle
 • RAM: Sen Belirle
 • Disk: Sen Belirle
 • Limitsiz Trafik
 • Ücretsiz Yedekleme

VDS Server Paketleri

Bulut tabanlı ve yüksek performanslı VDS server hizmetinin ekonomik fiyatları

Paket CPU RAM Disk Trafik Aylık Fiyat İlk 3 Ay
VDS - Ultra 80 4 Core
E5 Xeon CPU
4 GB
ECC DDR4
80 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
19,99 671,66 /ay
9,99 335,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
Yapılandır
VDS - Ultra 120 8 Core
E5 Xeon CPU
8 GB
ECC DDR4
120 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
34,99 1175,66 /ay
17,49 587,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
Yapılandır
VDS - Ultra 150 12 Core
E5 Xeon CPU
12 GB
ECC DDR4
150 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
49,99 1679,66 /ay
24,99 839,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
Yapılandır
VDS - Ultra 200 16 Core
E5 Xeon CPU
16 GB
ECC DDR4
200 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
79,99 2687,66 /ay
39,99 1343,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
Yapılandır
VDS - Ultra 300 20 Core
E5 Xeon CPU
24 GB
ECC DDR4
300 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
99,99 3359,66 /ay
49,99 1679,83 /ay
İlk 3 Ay %50 İndirim
Yapılandır
VDS - Ultra 500 24 Core
E5 Xeon CPU
32 GB
ECC DDR4
500 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
149,99 5039,66 /ay
125,99 4233,26 /ay
%15 İNDİRİMLİ
Yapılandır
VDS - Ultra 1000 32 Core
E5 Xeon CPU
64 GB
ECC DDR4
1000 GB
SSD / NVME
Limitsiz
100 Mbit/s
249,99 8399,66 /ay
209,95 7054,60 /ay
%15 İNDİRİMLİ
Yapılandır

Daha Esnek Kaynaklara mı İhtiyacınız Var?

VDS Server Özel paketimizi yapılandırarak istediğiniz CPU, RAM ve Disk değerleri ile sunucunuzu oluşturabilirsiniz.

%100 Esnek Yapı Kullandığın Kadar Öde Kaynakları Sen Belirle
Şimdi VDS Sunucunu Oluştur

NVME.2 Disk Altyapısı

NVME.2 diskler, SSD disklere göre 4 kata kadar daha hızlıdır. VDS sunucu siparişinizde NVME.2 disk altyapısını seçerek sisteminizin veya sitelerinizin SSD disklere göre daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kişiselleştirilebilir Sistem

VDS sunucu hizmetinizi, ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz gibi yapılandırabilir ve tam da ihtiyacınız olan hizmetlere sahip olabilirsiniz. Böylece zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Online Yönetilebilir Yapı

VDS sunucunuzun Hosting.com.tr üye panelinizden reboot, shutdown, restart gibi işlemlerini kolayca yapabilir ve sunucunuzun anlık kaynak kullanımlarını görüntüleyebilirsiniz.

VDS Server Nedir?

VDS server, yani dedike sanal kaynaklara sahip sunucular, tamamen ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılabilir özel sunuculardır. VDS hizmetlerinde CPU, RAM ve disk gibi sistem kaynakları paylaşımlı değildir ve sahip olduğunuz tüm kaynaklar kullansanız da kullanmasanız da tamamen size aittir. Ayrıca VDS sunucu hizmetinizi tüm ihtiyaçlarınız ve isteklerinize göre konfigüre ederek daha özel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Sanallaştırma teknolojileri ile oluşturulan VDS sunucu hizmetinde internet siteniz veya mevcut uygulamalarınız çok yüksek performanslarla çalışır. Ayrıca standart hosting hizmetinin getirmiş olduğu kısıtlamaları yaşamadan özgürce kullanım sağlarsınız.

Yüksek Performaslı VDS Server

Yüksek performanslı VDS server mimarisi ile bugün tanışın.

 • Windows Server OS
 • Centos
 • Ubuntu
 • Debian
 • Plesk
 • LiteSpeed

VDS Server Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

Güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

NVME.2 Disk Altyapısı

Son teknoloji olan NVME.2 disk altyapısını, VDS sunucu siparişinde tercih edebilir ve SSD disklere göre 5 kat daha hızlı NVME2 diskler ile yüksek performans sağlayabilirsiniz.

Gerçek Dedike Kaynaklar

VDS sunucular, gerçek kaynakların sanallaştırılması ile oluşturulur. Sahip olduğunuz kaynaklar sadece size özel olup, VDS sunucunuzdan yüksek performans alabilirsiniz.

Ücretsiz Taşıma

Uyumlu kontrol paneller arasında tek bir siteniz için 10 GB'dan daha az olan site dosyalarınızı, ücretsiz olarak Hosting.com.tr'nin teknik ekibinin taşımasını talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

VDS sunucunuz, talep ettiğiniz konfigürasyon ve ayarlar ile birlikte teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak kurulur. Tarafınıza iletilen bilgiler ile yönetim yapabilirsiniz.

Ücretsiz Yedek DNS Altyapısı

Talep etmeniz durumunda, VDS sunucunuzu Hosting.com.tr ana DNS sunucumuza ekleyebilir ve DNS anonslarını yedekleyerek, kesintisiz yayın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

VDS sunucunuz ile ilgili yaşadığınız bir problem olursa, firmamızın 7/24 aktif olan destek departmanından yaşadığınız sorunlarla ilgili teknik destek alabilirsiniz.

Karar Veremiyor musunuz? Size Yardımcı Olmak İsteriz!

İhtiyacınız olan VDS sunucu hizmetine karar veremiyorsanız, satış temsilcilermizle görüşerek, en doğru hizmeti seçebilirsiniz.

Satış Temsilcisine Bağlan
Türkiye'nin Yeni Nesil Teknolojilere En Çok Yatırım Yapan Hosting Firması

Türkiye'nin Yeni Nesil
En Çok Yatırım Yapan Hosting Firması

Intel Xeon İşlemciler

Muadillerine göre 3 kat daha yüksek performans sağlayan Intel Xeon serisi işlemciler ile sistemlerinizi çok daha yüksek hızlı kullanabilirsiniz.

DDR4 ECC Kurumsal RAM

Veri kaybı engelleme özelliğine sahip ECC RAM bellekler ile sisteminizi 6 kat daha güvenli ve %50 daha yüksek performans ile kullanabilirsiniz.

EMC Veri Depolama

RAID 10 altyapısına sahip EMC veri depolama sisteminin sahip olduğu 4.2TB önbellek sayesinde sisteminizi yüksek performanslı kullanabilirsiniz.

LiteSpeed Web Server

Modsecurity ve sunucu bazlı önbellek sistemine sahip dünyanın en hızlı web sunucusu LiteSpeed ile sitenizi 6 kat daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

Plesk Kontrol Paneli

Dünyanın en çok kullanılan kontrol panellerinden birisi olan Plesk kontrol paneli ile sunucu ve hosting paketlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

SpamExpert Mail Gateway

Yapay zeka destekli anti spam ve yüksek IP repütasyonu sayesinde SpamExpert ile daha güvenli e-posta alışverişi yapabilirsiniz.

Gelişmiş Backup Sistemi

Hosting.com.tr'nin sahip olduğu yüksek hızlı yedekleme sistemi ve felaket kurtarma senaryolarıyla sisteminizi güvenle barındırabilirsiniz.

40 Gbps Uplink

Sunucularımızın sahip olduğu yedekli 40 Gbps bağlantı hızı ile sistemlerinize dünyanın her yerinden yüksek hızlı bağlantı ile erişebilirsiniz.

500 Gbps DDoS Koruması

Ağ altyapımızda bulunan saldırı engelleme sistemi ile 500 Gbps büyüklüğünde DDoS saldırılarında bile sisteminize ulaşabilirsiniz.

Juniper Donanımlar

Dünyanın önde gelen ağ ekipmanları markası Juniper network ekipmanları ile sistemlerinize dilediğiniz zaman kesintisiz olarak erişebilirsiniz.

TIER III Veri Merkezi

TIER III sertifikasyonlara sahip veri merkezlerimiz ile tüm sistemlerinizi %99.99 oranında erişilebilirlik ve yüksek güvenlik ile barındırabilirsiniz.

Yedekli Altyapı

Veri merkezlerimizin sahip olduğu yedekli internet ve elektrik altyapıları sayesinde olası sorunlarda bile 72 saat kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

Sertifikasyon

TIER III veri merkezlerimizin sahip olduğu uluslararası sertifikasyonlar sayesinde sunucularınızı yüksek hız ve güvenlik ile barındırabilirsiniz.

Teknoloji Altyapısı Videomuzu İzlediniz Mi?

Neden VDS Server Hizmeti?

Xeon Serisi İşlemciler

Tüm VDS sunucularımızda Intel Xeon serisi yüksek performanslı server işlemcileri kullanılmaktadır. VDS sunucunuz, sunucu donanımının kalbi olan Xeon işlemcisinden aldığı güç ile sahip olduğu internet sitesi ve uygulamaları yüksek performansla çalıştırarak, eşsiz bir kullanıcı deneyimi sağlamanıza yardımcı olur.

Ücretsiz Yedekleme

VDS server hizmetiniz yedekleme hizmetiniz olsun veya olmasın farketmez her gece ücretsiz olarak yedeklenir. Bu sayede yaşadığınız herhangi bir sorunda sunucunuz tamamen 1 gün önceye geri yüklenerek, sorun ortadan kaldırılır. Destek servisine sahipseniz, geri yükleme ücretsizdir ancak destek servisiniz yok ise yedeğinizin geri yüklenmesi için cüzi bir miktar talep edilmektedir.

NVME M.2 SSD Disk

Harddisklere karşı SSD disklerinin performansının yüksek olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman son teknoloji NVME M.2 disk yapısının sahip olduğu yüksek okuma ve yazma hızını bilmiyorsunuz. Hosting.com.tr'nin VDS server hizmetinde bulunan NVME M.2 SSD diskler Klasik SSD disklere göre 5 kat daha fazla okuma ve yazma hızı ile tüm sisteminizi yüksek performanslı çalışmasını sağlayarak, rakipleriniz arasında birkaç adım öne çıkartır.

Kurumsal Donanımlar

Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi VDS sunucu hizmetimizde de kullandığımız kurumsal donanımlar ile güçlü ve uzun ömürlü donanım altyapısı oluştururken, en güncel altyapı teknolojilerini de yakından takip etmekteyiz. Kurumsal donanımların sağladığı ekstra güç ile sistemlerin kesintisiz çalışması sağlanır.

Sanallaştırmanın Gücü

VDS sunucu hizmeti gücünü ve esnekliğini sanallaştırma teknolojisinden almaktadır. Güçlü sanallaştırma altyapısı ile sunucunuzun hizmet süresinde herhangi bir aksama olmadan yüksek performans ile çalışması sağlanırken sahip olduğu esneklik ile de donanım yükseltme, internet altyapı değişimi, donanım bozulması gibi fiziksel sunucularda zaman kaybı yaşatabilecek süreçler minimum sürede çözüme kavuşturulur.

1000 Mbps Limitsiz Trafik

Hiç kimse VDS server hizmetinin trafik limiti ile ulaşılmaz olmasını istemez. Ayrıca yavaş internet bağlantısı da sisteminizin yavaş çalışmasına neden olacaktır. Hosting.com.tr'nin VDS server hizmetinde dilerseniz internet hızınızı 1000 Mbps'e kadar çıkarabilir ve özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. 100 Mbps limitsiz internet ücretsizdir ancak siz 10 kat daha yüksek hız talep ederseniz cüzi bir miktar ödeme yaparak 1000 Mbps bağlantıya sahip olabilirsiniz.

VDS Sunucu Hizmetinde Kullanılan Disklerin Performans Karşılaştırma Tablosu

 • Disk Türü
 • Bağlantı Noktası
 • Okuma Hızı
 • Yazma Hızı
 • IOPS Değeri
 • Latency
 • FailOver
 • Klasik HarddisklerHDD
 • SATA Köprüsü
 • 100 MB/sn
 • 85 MB/sn
 • 120~
 • 10ms
 • SATA SSD DisklerSSD
 • SATA Köprüsü
 • 550 MB/sn
 • 520 MB/sn
 • 10.000~
 • 2ms
 • EMC Unity Flash StorageEMC Flash
 • Fiber Channel
 • 2000 MB/sn
 • 1890 MB/sn
 • 100.000~
 • 0.4ms
 • PCI NVMe M.2 Protokolünü kullanan disklerNVMe M.2
 • PCI Express Kanalı
 • 2400 MB/sn
 • 2000 MB/sn
 • 120.000~
 • 0.3ms

VDS Server Hizmetinin Kontrol Panelleri

VDS server hizmetlerinde en güncel ve en popüler kontrol panellerine sahip olarak kolayca sunucunuzu yönetebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

VDS (Virtual Dedicated Server) fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan RAM, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynaklar, sunucu üzerindeki fiziksel kaynaklar üzerinden de ayrılır. Böylece size atanmış olan kaynaklar başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile yapılandırdığınızda, sisteminiz kullanmadığında bile 8 GB RAM tamamen size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Cloud Server(Bulut Sunucu) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırma da kullanıcı izolasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır.

VDS Server, sanallaştırma teknolojisini kullanarak yapılandırıldığı için yönetimi ve kaynak değişikliği oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca fiziksel sunucuların getirdiği ekstra elektrik maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Donanım arttırımı ve değişimi için fiziksel sunucular oldukça zahmetlidir, ancak VDS server hizmetinde bu işlemler çok basittir. Ayrıca VDS server sizin tarafınızdan yapılandırıldığı için dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

VDS server siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. VDS server hizmetinizin kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir. 

VDS server hizmetlerinde trafik, alınan ve gönderilen verilerin tamamıdır. Aslında bu tüm cihaz ve servislerde bu şekilde açıklanmaktadır. Limitsiz trafik ile sunucunuzun veri alışverişi özgürce ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan yapılır. VDS server hizmetinde limitsiz trafik, diğer hosting paketlerinde olduğu gibi oldukça önemli ve gereklidir. 

Talep ederseniz elbette VDS server hizmetinizin özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS server hizmetinde örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

VDS server hizmetleri dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, SEO hosting, Wordpress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. Ancak talep ederseniz, cloud server hizmetinde NVME M.2 disk seçimi de yapabilirsiniz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan VDS server sayfamıza giriş yapın. VDS server paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada VDS server hizmetinin işletim sistemi, kontrol paneli, veri tabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek VDS server hizmetinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

VDS server hizmetinin, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır.  Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat VDS server hizmeti sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Evet. Sipariş verirken VDS server konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından VDS server hizmetinizin yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

Evet. VDS server hizmetinizin kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet kanalı aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız VDS server için 1 adet özel IP tahsis edilmektedir ve özel IP ücreti VDS server fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel IP satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel IP siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

VDS server kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız VDS server hizmetinin tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız VDS server hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Limitsiz trafik sayesinde herhangi bir trafik limiti olmadan özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece kota derdine düşmez, kota dolumunda da sistemleriniz hiçbir şekilde durmaz. Kullanıcıların sitenize geldiğinde kota nedeniyle sitenizi kapalı olarak görmesi gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırmış olursunuz. 

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları'na ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

VDS server özelinde Hizmet Sözleşmesi için tıklayarak, ulaşabilirsiniz.

VDS server için Satın Alma ve Yenileme Koşulları inceleyebilirsiniz.

VDS server kampanyalarına ve kampanya koşullarını incelemek için tıklayınız.

Faturalarınız kredi & banka kartı veya Havale/EFT seçenekleri ile ödeyebilirsiniz. Banka hesap bilgilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam