Büyük Kış İndirimlerinde %72'ye Varan İndirimleri Yakalayın Şimdi Yakala!

Cloud Server Hizmeti

NVME m.2 diskler ile güçlendirilmiş, dedike kaynaklara sahip gerçek Cloud Server

NVME M.2 SSD Disk
Sınırsız Trafik
Esnek ve Özel Yapılandırma
Hızlı Kurulum

Cloud Server Paketleri

Paket CPU RAM Disk Trafik Ücret
Cloud - Ultra 1 Core CPU 1 GB Ram 20 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 40 2 Core CPU 2 GB Ram 40 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 60 4 Core CPU 4 GB Ram 60 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 100 8 Core CPU 8 GB Ram 100 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 150 8 Core CPU 12 GB Ram 150 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 200 10 Core CPU 16 GB Ram 200 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 300 12 Core CPU 24 GB Ram 300 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır
Cloud - Ultra 500 16 Core CPU 32 GB Ram 500 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Yapılandır

NVME.2 Disk Altyapısı

SSD disklere göre 5 kat daha hızlı olan bu diskleri Cloud server siparişinizde tercih ederek, sisteminizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Esnek ve Özel Yapılandırma

Yapılandırma sayfasında Cloud server hizmetinizi ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilir ve sadece seçtiğiniz kaynaklar için ödeme yaparsınız.

Online Yönetilebilir Yapı

Cloud server hizmetinizi üye panelinizden kolay ve zahmetsizce yönetebilir, restart, reboot gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Cloud Server Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

Üstün sanallaştırma teknolojisiyle güçlendirilmiş sanal sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

NVME.2 Disk

SSD disklere göre 5 kat daha hızlı olan diskler ile Cloud server hizmetinizi her zaman yüksek performanslı olarak kullanabilirsiniz.

Dedike Kaynaklar

Cloud server, sanallaştırılmış gerçek kaynaklara sahiptir. Bu kaynaklar sadece siz özel olur ve kaynaklarınızı sadece siz kullanırsınız.

Sunucu Taşıma

Uyumlu kontrol paneller arasında, veri büyüklüğü 10 GB'ı geçmeyen 1 sitenizin taşınması konusunda destek ekibimizden ücretsiz olarak yardım talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

Cloud server hizmetiniz, sipariş esnasında talep ettiğiniz kaynak ve konfigürasyonlara göre oluşturulur ve sunucunuzu en kısa sürede teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Yedek DNS Altyapısı

Talebiniz doğrultusunda cloud server hizmetiniz, Hosting.com.tr ana DNS sunucumuza eklenir ve yedekli DNS altyapı hizmetimizi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

Cloud server hizmetiniz ile ilgili yaşadığınız bir problem olursa, teknik ekibimizden 7/24 yardım alarak yaşadığınız problemlerin kolayca çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Cloud Server Hizmetinde Kullanılan Disklerin Performans Karşılaştırma Tablosu

 • Disk Türü
 • Bağlantı Noktası
 • Okuma Hızı
 • Yazma Hızı
 • IOPS Değeri
 • HDD
 • SATA Köprüsü
 • 100 MB/sn
 • 85 MB/sn
 • 120
 • SSD
 • SATA Köprüsü
 • 550 MB/sn
 • 500 MB/sn
 • 20.000
 • SAS SSD
 • SATA Köprüsü
 • 2000 MB/sn
 • 1890 MB/sn
 • 400.000
 • NvME.2
 • PCI Express Kanalı
 • 24000 MB/sn
 • 2000 MB/sn
 • 500.000

Turkcell Veri Merkezi Farkını Yaşayın.

Turkcell, İzmir veri merkeziyle Türkiye'nin en büyük veri merkezi ve bulut hizmetleri operatörüdür. Yeşil bina ve çevreye uyumlu olduğunu belgeleyen "Leed Gold" sertifikasıyla bu alanda tamamlanmış en önemli yatırımlar arasına giren Turkcell İzmir Veri Merkezi, 2400 metrekaresi beyaz alan olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip.

Yapısal olarak deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dayanıklı olarak inşa edilen, zemininde yerli üretim sismik izolatörlerin kullanıldığı Turkcell İzmir Veri Merkezi'nde 7/24 yüksek güvenlik ve yedekli elektrik ile internet alt yapısına sahip.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

Hosting İle İlgili Blog İçerikleri

VDS (Virtual Dedicated Server) Server Nedir, Ne İşe Yarar?
VDS (Virtual Dedicated Server) yani Sanal Atanmış Sunucu, kullanıcılara web uygulamaları oluşturmak, dağıtmak ve barındırmak için yönetilen ancak dedike edilmiş bir sunucu kiralama olanağı sağlayan sanal bir makinedir. Diğer müşterilerle paylaşılmaz, bu nedenle çok kiracılı bir ortam sunmaz. Her VDS'nin kendi disk yeri, CPU tahsisi, belleği, bant genişliği ve işletim sistemi vardır. Ayrıca, diğer kiracılarla paylaşmayı gerektirmek yerine, yalnızca birinin erişebildiği özel bir kaynak seti sunar. VDS ayrıca, son kullanıcıların sunucularına internet üzerinden küresel olarak erişmelerini sağlayan bir uzaktan erişim katmanına sahip işletim sistemi içeren kapsamlı bir donanım setidir. VDS'nin Dedicated Cloud'un geleceği olduğunu söyleyebiliriz. VDS’ye (Virtual Dedicated Server) Ne Zaman ..
Content Delivery Network (CDN) Nedir, Avantajları Nelerdir?
İçerik dağıtım ağı anlamına gelen Content Delivery Network (CDN); bir web sitesine erişmek isteyen kullanıcıları, coğrafi olarak kendilerine en yakın yerde konumlanmış sunuculara yönlendiren ve bu sunucular üzerinden hizmet almalarını sağlayan bir sunucu ağı sistemidir. Bulut bilişim platformu olan CDN; bir web sitesinde yer alan görselleri, videoları, kod satırlarını ve içerikleri statik olarak bünyesinde barındırır, optimize eder ve ziyaretçiye en hızlı sürede ulaştırılmasını sağlar. İçerik dağıtım ağları; metin, görsel, kod, indirilebilir medya dosyaları, yazılım, belgeler, canlı yayın videoları, sosyal ağlar, e-ticaret platformları ve uygulamalar dahil tüm internet içeriğinin büyük bir bölümünü kapsar. İçerik dağıtım ağının amacı, yüksek performans ile hızlı ve kesintisiz bir şekil..
WEBP vs. AVIF: Hızlı Açılan Web Siteleri Hangisini Kullanmalı? Destekleyen Tarayıcılar
Web için en popüler resim dosyası formatlarının JPG ve PNG olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç yıl önce, Google tarafından geliştirilen ve aynı görüntü kalitesini koruyarak JPG'den %30 daha küçük görüntüler sunan WebP sahneye çıksa da, artık AVIF, JPG'den %50 daha küçük görüntüler vaat ediyor ve aynı görüntü kalitesini koruyor. Peki bu AVIF tam olarak nedir? WEBP’den daha mı iyidir?  Adım adım bu konunun detaylarına eğilelim: AVIF Nedir? AV1 Image Format veya AVIF, dünyadaki en son görüntü codec bileşenidir. AVIF görüntüleri tipik olarak eşdeğer kabul edilebilir kalitedeki JPEG web dosyasından yaklaşık %50 daha küçüktür ve neredeyse algılanamaz bir ayrıntı kaybıyla çok daha fazla tasarruf sağlayabilir. AVIF dosya uzantısı, .avif’tir. Alliance for Open Media (AOM) tarafından gelişt..
Microsoft Azure Nedir?
Azure, Microsoft tarafından sağlanan bulut hizmet ve kaynaklarına erişmenize ve bunları yönetmenize olanak sağlayan bir bulut bilgi işlem platformu ve çevrimiçi bir portaldır. Bu hizmet ve kaynaklar, verilerinizin depolanmasını ve gereksinimlerinize bağlı olarak dönüştürülmesini içerir. Bu kaynaklara ve hizmetlere erişmek için tek ihtiyacınız olan etkin bir internet bağlantısıdır. Azure hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler aşağıdaki şekildedir:  Microsoft Azure, milyonlarca uygulamaya, entegrasyona ve müşteriye hizmet veren en büyük bulut bilişim platformlarından biridir.1 Şubat 2010'da, en büyük rakibi AWS'den sonra piyasaya sürülmüştür.Kullanım başına ödeme modelini başlatmak ücretsizdir, yani yalnızca seçtiğiniz hizmetler için ödeme yaparsınız.Fortune 500 şirketlerinin yü..

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud server fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan RAM, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynaklar, sunucu üzerindeki fiziksel kaynaklar üzerinden de ayrılır. Böylece size atanmış olan kaynaklar başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile yapılandırdığınızda, sisteminiz kullanmadığında bile 8 GB RAM tamamen size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Cloud Server, sanallaştırma teknolojisini kullanarak yapılandırıldığı için yönetimi ve kaynak değişikliği oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca fiziksel sunucuların getirdiği ekstra elektrik maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Donanım arttırımı ve değişimi için fiziksel sunucular oldukça zahmetlidir, ancak cloud server hizmetinde bu işlemler çok basittir. Ayrıca cloud server sizin tarafınızdan yapılandırıldığı için dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

Talep ederseniz elbette cloud server hizmetinizin özelliklerini değiştirebilirsiniz. Cloud server hizmetinde örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Cloud server hizmetlerinde trafik, alınan ve gönderilen verilerin tamamıdır. Aslında bu tüm cihaz ve servislerde bu şekilde açıklanmaktadır. Limitsiz trafik ile sunucunuzun veri alışverişi özgürce ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan yapılır. Cloud server hizmetinde limitsiz trafik, diğer hosting paketlerinde olduğu gibi oldukça önemli ve gereklidir. 

Cloud server siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. Cloud server hizmetinizin kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir. 

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan cloud server sayfamıza giriş yapın. Cloud server paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada cloud server hizmetinin işletim sistemi, kontrol paneli, veri tabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek cloud server hizmetinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Cloud server hizmetleri dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, SEO hosting, WordPress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. Ancak talep ederseniz, cloud server hizmetinde NVME M.2 disk seçimi de yapabilirsiniz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Evet. Sipariş verirken cloud server konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından cloud server hizmetinizin yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

Cloud server hizmetinin, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır. Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat cloud server hizmeti sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız cloud server için 1 adet özel IP tahsis edilmektedir ve özel IP ücreti cloud server fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel IP satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel IP siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Evet. Cloud server hizmetinizin kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet kanalı aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Limitsiz trafik sayesinde herhangi bir trafik limiti olmadan özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece kota derdine düşmez, kota dolumunda da sistemleriniz hiçbir şekilde durmaz. Kullanıcıların sitenize geldiğinde kota nedeniyle sitenizi kapalı olarak görmesi gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırmış olursunuz. 

Cloud server kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız cloud server hizmetinin tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız cloud server hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam