Bayrama Özel %72'ye Varan İndirimleri Yakalayın Şimdi Yakala!

Cloud Server Hizmeti

NVME m.2 diskler ile güçlendirilmiş,
dedike kaynaklara sahip gerçek Cloud Server

NVME M.2 SSD Disk
Sınırsız Trafik
Esnek ve Özel Yapılandırma
Hızlı Kurulum

Cloud Server Paketleri

Paket CPU RAM Disk Trafik Yedek ** Datacenter %30 İndirim
Rivkin Managed 8 Core CPU 8 GB Ram 120 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell/Turk Telekom Yapılandır
VDS - Ultra 2 Core CPU 1 GB Ram 40 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 80 4 Core CPU 4 GB Ram 80 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 120 8 Core CPU 8 GB Ram 120 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 150 12 Core CPU 12 GB Ram 150 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 200 16 Core CPU 16 GB Ram 200 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 300 20 Core CPU 24 GB Ram 300 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 500 24 Core CPU 32 GB Ram 500 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
VDS - Ultra 1000 32 Core CPU 64 GB Ram 1000 GB
SSD/NVMe
Limitsiz
Trafik
Günlük Turkcell Yapılandır
* Sepette %30 indirim kapmanyası yıllık alımlarda ve ilk yıl için geçerlidir.
** Yedekleme hizmeti ücretsiz, yedekten noktasından geri dönmek için ek ücretler yansıtılmaktadır.
** Ücretli yedekleme hizmetinde 8 saatte bir geriye dönük 3 günlük alınmaktadır. Restore işlemleri ücretsizdir.

NVME.2 Disk Altyapısı

SSD disklere göre 5 kat daha hızlı olan bu diskleri Cloud server siparişinizde tercih ederek, sisteminizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Esnek ve Özel Yapılandırma

Yapılandırma sayfasında Cloud server hizmetinizi ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilir ve sadece seçtiğiniz kaynaklar için ödeme yaparsınız.

Online Yönetilebilir Yapı

Cloud server hizmetinizi üye panelinizden kolay ve zahmetsizce yönetebilir, restart, reboot gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Cloud Server Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

Üstün sanallaştırma teknolojisiyle güçlendirilmiş sanal sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

NVME.2 Disk

SSD disklere göre 5 kat daha hızlı olan diskler ile Cloud server hizmetinizi her zaman yüksek performanslı olarak kullanabilirsiniz.

Dedike Kaynaklar

Cloud server, sanallaştırılmış gerçek kaynaklara sahiptir. Bu kaynaklar sadece siz özel olur ve kaynaklarınızı sadece siz kullanırsınız.

Sunucu Taşıma

Uyumlu kontrol paneller arasında, veri büyüklüğü 10 GB'ı geçmeyen 1 sitenizin taşınması konusunda destek ekibimizden ücretsiz olarak yardım talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

Cloud server hizmetiniz, sipariş esnasında talep ettiğiniz kaynak ve konfigürasyonlara göre oluşturulur ve sunucunuzu en kısa sürede teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Yedek DNS Altyapısı

Talebiniz doğrultusunda cloud server hizmetiniz, Hosting.com.tr ana DNS sunucumuza eklenir ve yedekli DNS altyapı hizmetimizi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

Cloud server hizmetiniz ile ilgili yaşadığınız bir problem olursa, teknik ekibimizden 7/24 yardım alarak yaşadığınız problemlerin kolayca çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Cloud Server Hizmetinde Kullanılan Disklerin Performans Karşılaştırma Tablosu

 • Disk Türü
 • Bağlantı Noktası
 • Okuma Hızı
 • Yazma Hızı
 • IOPS Değeri
 • HDD
 • SATA Köprüsü
 • 100 MB/sn
 • 85 MB/sn
 • 120
 • SSD
 • SATA Köprüsü
 • 550 MB/sn
 • 500 MB/sn
 • 20.000
 • SAS SSD
 • SATA Köprüsü
 • 2000 MB/sn
 • 1890 MB/sn
 • 400.000
 • NvME.2
 • PCI Express Kanalı
 • 24000 MB/sn
 • 2000 MB/sn
 • 500.000

Turkcell Veri Merkezi Farkını Yaşayın.

Turkcell, İzmir veri merkeziyle Türkiye'nin en büyük veri merkezi ve bulut hizmetleri operatörüdür. Yeşil bina ve çevreye uyumlu olduğunu belgeleyen "Leed Gold" sertifikasıyla bu alanda tamamlanmış en önemli yatırımlar arasına giren Turkcell İzmir Veri Merkezi, 2400 metrekaresi beyaz alan olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip.

Yapısal olarak deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dayanıklı olarak inşa edilen, zemininde yerli üretim sismik izolatörlerin kullanıldığı Turkcell İzmir Veri Merkezi'nde 7/24 yüksek güvenlik ve yedekli elektrik ile internet alt yapısına sahip.

Dünyanın En Popüler Yönetim Panelleri Hizmetinizde

cPanel/Plesk kontrol panelleri ile hosting yönetimi çok kolay!

Hosting İle İlgili Blog İçerikleri

Cumulative Layout Shift (CLS) Nedir? CLS Performansı Nasıl İyileştirilir?
Google, web sayfalarını sıralamak için kullanıcı merkezli bir yaklaşıma odaklanır. Core Web Vitals’e (Önemli Web Verileri) dayalı olarak, ana içerik yükleme hızı, ilk giriş gecikmesi ve görsel kararlılık açısından iyi performans gösteren web sitelerini ödüllendirir. Şirketiniz Google aramalarındaki varlığı konusunda ciddiyse ve Google'dan daha fazla potansiyel müşteri almak istiyorsa, sitenizi Core Web Vitals için optimize etmeniz gerekir. Core Web Vitals’i hedefleyen bir strateji, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza ve dönüşüm oranlarını artırmanıza olanak tanır. Cumulative Layout Shift, bu temel metriklerden biridir. Cumulative Layout Shift Nedir? Cumulative Layout Shift (CLS), web sitenizin sayfaları yüklenirken kararlılığını ölçmek için kullanılan bir ölçümdür. Bkz. Cumul..
Core Web Vitals (CWV) Nedir? Sayfa Deneyimi Performansı Nasıl İyileştirilir?
Google, web sitelerini ölçmek ve değerlendirmek için birden çok sıralama sinyali kullanır. En yeni ve önemli sayfa deneyimi puanları arasında ise Core Web Vitals yer alır. Sitenizi bu ölçümler için optimize etmiyorsanız, Arama Motoru Optimizasyonuna (SEO) ve genel kullanıcı deneyimine (UX) zarar veriyor olmanız muhtemeldir. Fakat Core Web Vitals’in ne olduğunu ve nasıl ölçüleceğini anlarsanız, bunları iyileştirmek için önlemler alabilirsiniz. Bu, kullanıcılarınıza sağlam bir kullanıcı deneyim sunduğunuzdan ve arama motoru görünürlüğünü artırmak için Google standartlarını karşıladığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Core Web Vitals (CWV) Nedir? Google'ın web sitelerinin sağlığını ve canlılığını ölçmek için kullandığı bir dizi önemli performans göstergesi olan Core Web Vitals ..
First Input Delay Nedir (FID)? FID Performansı Nasıl İyileştirilir?
Ziyaretçilerinize yüksek performanslı bir web sitesi deneyimi sağlamak, işinizi büyütmek için çok önemlidir. Bu nedenle, muhtemelen sayfa yükleme sürenizi mümkün olduğunca düşük tutmak için optimize için çok fazla zaman harcamanız gerekir. Ancak, web sitenizin ne kadar hızlı olduğunu ölçerken dikkat etmeniz gereken tek ölçüm sayfa yükleme süresi değildir. LCP ve CLS ile birlikte FID, Google Core Web Vitals'in (Önemli Web Verileri) önemli bir bileşenidir. First Input Delay (FID) Nedir? FID yani First Input Delay, web tarayıcılarının bir web sayfasında ziyaretçi tarafından başlatılan bir eylemi işlemeye başlaması için geçen süredir. Temel olarak FID, yanıt verme hızının bir ölçümüdür. İyi bir FID puanı kaç olmalıdır? Google göre iyi bir FID puanı aşağıdaki gibi olmalıdır: İyi bir..
Largest Contentful Paint (LCP) Nedir? LCP Performansı Nasıl İyileştirilir?
Bir Core Web Vitals metriği olan Largest Contentful Paint (LCP), teknik web terimleri konusunda bilgili olmayan biri tarafından anlaşılamayacak kadar karmaşık bir metriktir. Bu yüzden bu yazımızda, LCP ile ilgili kafanızda oluşabilecek karışıklıkları düzeltmeye ve kavramayı kolayca anlamanıza yardımcı olmaya çalışıyor olacağız. [caption id="attachment_8573" align="aligncenter" width="720"] Largest Contentful Paint (LCP) Nedir? LCP Performansı Nasıl İyileştirilir?[/caption] Largest Contentful Paint (LCP) Nedir? Largest Contentful Paint (LCP), görünüm alanında görünen en büyük resim veya metin bloğunun oluşturma süresini bildiren bir ölçüm olarak tanımlanır. Yani LCP, bir web sayfasının görünüm alanında görünen en büyük içerik öğesini ölçer. Temel olarak bir web sayfasının ana içeri..

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud server fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan RAM, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynaklar, sunucu üzerindeki fiziksel kaynaklar üzerinden de ayrılır. Böylece size atanmış olan kaynaklar başka bir kullanıcı tarafından kullanılamaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile yapılandırdığınızda, sisteminiz kullanmadığında bile 8 GB RAM tamamen size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Cloud Server, sanallaştırma teknolojisini kullanarak yapılandırıldığı için yönetimi ve kaynak değişikliği oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca fiziksel sunucuların getirdiği ekstra elektrik maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Donanım arttırımı ve değişimi için fiziksel sunucular oldukça zahmetlidir, ancak cloud server hizmetinde bu işlemler çok basittir. Ayrıca cloud server sizin tarafınızdan yapılandırıldığı için dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

Talep ederseniz elbette cloud server hizmetinizin özelliklerini değiştirebilirsiniz. Cloud server hizmetinde örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi arttırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Cloud server hizmetlerinde trafik, alınan ve gönderilen verilerin tamamıdır. Aslında bu tüm cihaz ve servislerde bu şekilde açıklanmaktadır. Limitsiz trafik ile sunucunuzun veri alışverişi özgürce ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan yapılır. Cloud server hizmetinde limitsiz trafik, diğer hosting paketlerinde olduğu gibi oldukça önemli ve gereklidir. 

Cloud server siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. Cloud server hizmetinizin kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir. 

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan cloud server sayfamıza giriş yapın. Cloud server paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada cloud server hizmetinin işletim sistemi, kontrol paneli, veri tabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek cloud server hizmetinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Cloud server hizmetleri dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, SEO hosting, WordPress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. Ancak talep ederseniz, cloud server hizmetinde NVME M.2 disk seçimi de yapabilirsiniz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Evet. Sipariş verirken cloud server konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından cloud server hizmetinizin yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

Cloud server hizmetinin, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır. Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat cloud server hizmeti sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız cloud server için 1 adet özel IP tahsis edilmektedir ve özel IP ücreti cloud server fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel IP satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel IP siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Evet. Cloud server hizmetinizin kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı sohbet kanalı aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Limitsiz trafik sayesinde herhangi bir trafik limiti olmadan özgürce kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece kota derdine düşmez, kota dolumunda da sistemleriniz hiçbir şekilde durmaz. Kullanıcıların sitenize geldiğinde kota nedeniyle sitenizi kapalı olarak görmesi gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırmış olursunuz. 

Cloud server kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız cloud server hizmetinin tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız cloud server hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam