Sunucu Kiralama

SSD Disk Destekli SunucularSSD Disk
Intel Xeon Sunucu İşlemcileri XEON İşlemci
Ücretsiz Web Kontrol PaneliÜCRETSİZ Kontrol Paneli
Garantili ve Güvenli Sunucu DonanımıGarantili Donanım
15 Gün koşulsuz iade garantisi15 Gün İade Garantisi
Ücretsiz Site Taşıma HizmetiÜCRETSİZ Taşıma

Tüm İhtiyaçlarınıza Uygun Sunucu Çözümleri

Esnek, genişleyebilir VDS Cloud Server (Bulut Sunucu) Platformu ile Kiralık Sunucular arasında seçim yapabilirsiniz.

VDS Sunucu

VDS Server

Sanallaştırılmış VDS Server ile çok düşük maliyetle yüksek performans alın.
 • 1 Core CPU
 • 1 GB RAM
 • 40 GB SSD Disk
 • SINIRSIZ Trafik
 • VMWARE ESX Altyapısı
 • 99.6% Uptime
 • ÜCRETSİZ Kontrol Panel
$19,99₺135,13/ Ay'dan Başlayan Fiyatlarla
Dedicated Server

Dedicated Server

Daha yüksek kaynak ve yüksek performans arayanlara Dedicated Server (Kiralık Sunucu) Çözümleri
 • 4 Core CPU
 • 4 GB RAM
 • 240 GB SSD Disk
 • SINIRSIZ Trafik
 • Markalı & Garantili Donanım
 • 99.5% Uptime
 • ÜCRETSİZ Kontrol Panel
$79,99₺540,73/ Ay'dan Başlayan Fiyatlarla

Hosting.com.tr Sunucu Hizmetleri Harika Avantajlar

VMWare ESXi veya Garantili Markalı Donanım alt yapısı ile güçlendirilmiş sunucu kiralama hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Intel Xeon CPU

Intel XEON İşlemci

Yeni nesil veri merkezleri için tasarlanan Xeon işlemciler ile en üst seviye performans elde edin. Uzun süreli çalışmaya uygun Mimari & Üst Dizey performans
100% SSD Disk

%100 SSD Disk

Performans ve hızlılık işinizin bir parçası ise en doğru seçim SSD Disk altyapısı kullnmak. 560MB/sn'ye varan okuma&yazma hızları ile web siteleri ve uygulamalarınızda mümkün olan en iyi hıza ulaşın.
Ücretsiz Kontrol Paneli

Ücretsiz Kontrol Paneli

Ücretsiz olarak sağladığımız Türkçe kontrol panel ile sunucunuzun tüm yönetimini yapar, web sitesi, email hesapları açmak gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Garantili Donanım

Garantili Donanım

Kiralık sunucu hizmeti kapsamında temin edilen sunucular hosting.com.tr garantisi kapsamındadır. Gerektiğinde en hızlı şekilde donanım değişimi sağlanır.
Ücretsiz Tasarım

Ücretsiz Taşıma

Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha farklı migration senaryoları için teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Yönetim Desteği

Yönetim Desteği

İhtiyacınız olduğunda uzman teknik ekibimiz 7/24 çağrılarınızı karşılar ve sorunlarınızı kısa sürede çözüme ulaştırır.
Neden Kiralık Sunucu

Sunucu Kiralama Avantajı Nedir?

Sunucu kurulumu, yapılandırması ve yönetimi üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Uygulamaları kendiniz yükleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Gereksinimlerinize bağlı olarak donanımı özelleştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman ayarları değiştirebilir ve ihtiyaçlarınıza göre optimize edebilirsiniz. Paylaşımlı hizmetlerde disk alanı, bant genişliği, bellek gibi tüm kaynakları bir çok site ile paylaşırken kiralık sunucu hizmetinde tüm kaynakları sadece siz kullanırsınız. Ayrıca hassas verileriniz sadece size ayrılmış bir sunucuda daha güvenli saklanmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu (Server) Kısaca : Sunucu/İstemci mimarisinde verileri bilgileri saklayan, düzenleyen ve sunan tarafa kısa sunucu denir. Bu konuda daha detaylı bilgi için hazırladığımız makaleyi okuyabilirsiniz.

Yapısına ve kullandığı teknolojiye göre iki farklı sunucu platformu mevcuttur. 1. si sanallaştırma yazılımları ile elde edilen sunuculardır. Bunlara VDS (Virtual Dedicated Server) veya VPS (Virtual Private Server) gibi isimler verilir.  2.cisi ise dedicated server yani donanımın kendisine ve tüm kaynaklarına sahip olunan sunucu hizmetidir. 

Sunucu hizmeti seçerken özellikle bütçenize ve almak istediğiniz performansa göre bir değerlendirme yapmak en başta gelir.  Küçük kaynaklı ve düşük maliyetli bir sunucu seçimi ile başlamak işinizi sürdürmek açısından önemlidir. VDS sunucular daha esnek genişleme özellikleri sundukları için dedicated sunuculara göre daha avantajlıdır. VDS sunucu hizmetini kaynak yetersizliği durumunda büyütmek ve küçültmek daha kolay ve düşük maliyetlidir.  Ziyaretçi sayınız çok yüksek ve yüksek performansa ihtiyacınız varsa mutlaka teknik ekibimizden yarım alarak seçiminizi yapmanızı öneririz.

Çözüm Odaklı Destek