Profesyonel E-posta ile Tanışın! Sepette Ek %50 Net Hosting İndirimi Seni Bekliyor - Fırsatı Yakala

Server (Sunucu) Çözümleri

İhtiyaca Uygun Esnek Server Çözümleri

Esnek VDS, VPS Server Platformu ile Kiralık Sunucular arasında seçim yapabilirsiniz.

Server Fiyatları ve Özellikleri Karşılaştırma

İhtiyacınıza Uygun Sunucuyu Seçmeniz İçin Karşılaştırmalı Özellikler

Temel ÖzelliklerVPS ServerVDS ServerDedicated Server
İşlemci DesteğiIntel Xeon X SeriesIntel Xeon E5 SeriesIntel Xeon E3 Series
Ram kapasitesi (Max)8 GB 64 GB32 GB
RAM tipiDDR3DDR3 ECCDDR3 ECC
Disk kapasitesi (Max)100 GB500 GBOpsiyonel
Disk TipiSSDSSD+NVMESSD+SATA
RAID DesteğiRaid 5Raid 50Raid 1, 5, 10
Max Port Hızı100 Mbit100Mbit / 1 Gbit1Gbit
İşletim Sistemi SeçenekleriLinux | WindowsLinux | WindowsLinux | Windows
Ücretsiz Kontrol Panel Seçeneği
Kaynak ÖzelliğiPaylaşımlıAtanmışAtanmış
Felaket Anında Veri Kurtarma
Online Reboot, Restart, Shutdown
Online Yeniden Kurulum
Online Kaynak İzleme
Yedekleme Seçenekleri
Trafik Limitleri
Ücretsiz IP1 Adet1 Adet2 Adet
Statik IP Limiti4 Adet8 Adet16 Adet
Çoklu Disk Desteği
SSD Disk Desteği
Ekstra PCI-E slot
Oyun Sunucusu Kurulabilirlik
Yedekli Güç Kaynağı
Başka Sunucuya Aktarım
Kaynak Yükseltme
Anında Kurulum
Bulut Mimarisi Esnekliği
Size Özel Donanım
Sanallaştırılabilir
IP / KVM
Monitoring
Yeniden Kurulum
Ddos Atak Koruma

Veri Merkezimiz

Tüm Hosting.com.tr sunucuları, Turkcell'in İzmir Torbalıda bulunan son teknoloji TIER3 sertifikasına sahip veri merkezinde barınmaktadır

Turkcell Veri Merkezi Özellikleri

TIER3 Sertifikalı Veri Merkezi.

TIER3 Sertifikalı Veri Merkezi

%99.99 oranında erişilebilirlik ve olası felaket durumlarında 72 saate kadar kesintisiz hizmet kapasitesine sahiptir.
Yedekli Network Alt Yapısı.

Yedekli Network Alt Yapısı

4 Farklı fiber bağlantısı sayesinde yüksek hızlı, kesintisiz bir network bağlantısına sahiptir.
Zone 4 Sertifikalı Sismik Kabinetler.

Zone 4 Sertifikalı Sismik Kabinetler

2 Farklı elektrik PDU ve 2000KG ağırlığa kadar taşıma kapasitesine sahip çelik alaşımlı kabinetlerde sunucular güvenle saklanır.
2X Yedekli Enerji Altyapısı.

2X Yedekli Enerji Altyapısı

2 Kere yedeklenen enerji ve soğutma altyapısı sayesinde tüm teknik aksaklılara karşı yüksek korumaya sahiptir.
7/24 Enerji ve Network İzleme.

7/24 Enerji ve Network İzleme

Sürekli takip edilen enerji ve network yük durumu, oluşabilecek alt yapı sorunlarının önceden tespit edilmesini sağlar.
X-Ray ve Retine Tarama Sistemi.

X-Ray ve Retine Tarama Sistemi

Yüksek güvenlikli veri merkezi girişinde/çıkışında X-ray ve Retina taraması sayesine sunucularınızda verilerinizde güvende.
Müşteriler
33075+ Müşteri
Domainler
54663+ Domain
Ürünler
20424+ Site

Hosting.com.tr Blog

Fiziksel Sunucu Nedir? Yeni Başlayanlara Fiziksel Sunucu Rehberi
Muhtemelen daha önce sunucu kelimesini duymuşsunuzdur, fakat paylaşımlı bir sunucu ile fiziksel bir sunucu arasında nasıl bir fark olduğunu bilmiyorsunuzdur? Her iki sunucu türü de neredeyse aynı işlevi yerine getirir. Her ikisi de bilgisayarları birbirine bağlar ve bilgi aktarır. Fakat, bu iki sunucuyu birbirinden ayıran en önemli şey, fiziksel sunucunun tamamen size ait olmasıdır. Fiziksel  Sunucu Nedir? Fiziksel sunucu tam olarak anladığınız gibi, tamamen web sitenize ve ihtiyaçlarına adanmış bir sunucudur. Paylaşımlı bir sunucunun aksine, tüm kaynaklar size aittir ve başka hiçbir..
E-Ticaret Siteleri için Hosting Seçimi ve Yönetimi Rehberi
Bundan ortalama on beş yıl önce, bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve yönetmek o kadar zordu ki, neredeyse harcayacağınız emeğe değmezdi diyebiliriz. Fakat şu an tüketicilerin büyük çoğunluğunun çevrimiçi alışveriş yaptığı modern bir çağa evrildik. Çağ böyle olunca, işletmeler için bir e-ticaret sitesine sahip olmak, neredeyse zorunlu hale geldi. Eğer siz de e-ticaretin işletmeniz için gerekli olduğunu düşünüyorsanız, web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce almanız gereken bazı kararlar var. Bunlardan en önemlisi ise, e-ticaret siteniz için hangi hosting servis sağlayıcısını seçeceğiniz. E..
VPS (Virtual Private Server) Nedir?
VPS server; "sanallaştırılmış özel sunucu" diğer bir deyişle Virtual Private Server Nedir? Kimler VPS Sunucu Tercih Etmeli? Konularından bahsedeceğiz. İlk olarak VPS olarak isimlendirdiğimiz bu sunucular, ne bir paylaşımlı hosting kadar ucuz ne de fiziksel kiralık sunucular kadar pahalıdır. Fiyat konusunda olduğu gibi performans konusunda da öyle olduğunu söyleyebiliriz. VPS hizmetleri, fiziksel bir sunucuya ait RAM, CPU, disk gibi kaynakların sanallaştırılarak birden fazla sanal sunucu haline gelmesidir. Fiziksel sunucu içerisinde barınan VPS sunucularda her bir sunucu için ayrılmış kayn..
Bulut Teknolojisi Nedir? Popüler Bulut Depolama Servisleri
Bulut bilişim olarak da anılan bulut teknolojisi (cloud computing); bilgisayar, telefon, tablet ve sunucu gibi tüm cihazlar arasında zaman ve mekân kısıtlaması olmadan veri paylaşımına olanak sağlayan, internet tabanlı bir veri depolama hizmetidir. Bulut teknolojisi; sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz ve makine zekâsı gibi bilgi işlem hizmetlerinin, internet tabanlı bulut bilişim ağı ile kullanıcılar arasında kaynak paylaşımını sağlayan bir online hizmet türüdür. https://youtu.be/ZnGzxV_dQeg Bulut Teknolojisinin Avantajları Nelerdir? Kişilerin hem özel hayatlarında hem de..

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu (Server) Kısaca : Sunucu/İstemci mimarisinde verileri bilgileri saklayan, düzenleyen ve sunan tarafa kısa server denir. Bu konuda daha detaylı bilgi için hazırladığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yapısına ve kullandığı teknolojiye göre iki farklı sunucu platformu mevcuttur. 1. si sanallaştırma yazılımları ile elde edilen sunuculardır. Bunlara VDS (Virtual Dedicated Server) veya VPS (Virtual Private Server) gibi isimler verilir.  2.cisi ise dedicated server yani donanımın kendisine ve tüm kaynaklarına sahip olunan sunucu hizmetidir. 

Sunucu seçimi yapmadan önce ihtiyaçlarınıza net olarak karar vermeniz gerekiyor. İade veya ücretsiz değişime sahip olmadığı için yanlış yapılandırılan sunucuda zaman ve para kaybı yaşayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sunucunu yapılandırmanızı sayfamız üzerinden yapabilir veya satış ekibimizden destek alabilirsiniz.

Sunucularımızda Windows Server, Centos 7, Debian 9 ve Ubuntu 18 işletim sistemlerini kullanabilirsiniz.

Network sistemimizde DDOS korumamız standart olarak bulunmaktadır, yüksek boyutlarda gereksinimleriniz için destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

En temel farklardan ilki, Windows işletim sisteminin bir lisans ücreti bulunuyor fakat Linux işletim sistemlerinde lisans maliyeti bulunmamaktadır. Öte yandan kontrol panellerinde, yapılacak konfigürasyonlarda, çalıştırılacak yazılımlara göre çeşitli farklılıklar bulunmaktadır.

Standart olarak tüm sunucular olası bir felaket senaryosuna karşı her gece yedeklenmektedir. Ancak siz de ekstra olarak bir yedekleme hizmeti seçmek isterseniz, sipariş sayfasında sunucunuzu yapılandırırken yedekleme opsiyonunu tercih edebilirsiniz. 

Üye paneli üzerinden sunucularım sayfasına geçiş yapınız ve sunucunuzun sağ tarafında bulunan yönet butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sunucunuzun tüm özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. 

Sunucularımızda ilk kurulum ücretsizdir, devam eden kurulumlar için ücretlendirme destek hizmetinize göre çeşitlilik göstermektedir. Eğer bir destek hizmetiniz yok veya mevcut destek kapsamında ücretsiz kurulum yok ise ücretli olarak server kurulum desteği verilmektedir.

 

Maalesef, oyun sunucusu hizmeti sağlamıyoruz.

Hayır, sunucu sahibi olmak için bir domain sahibi olmanız şart değil. Ancak bir e-posta kullanımı veya site yayınlanacaksa alan adının bulunması şarttır. 

Sunucu sahibi olmanız için SSL sertifikasına gerek yoktur. SSL sertifikası internet siteleri ve mail sunucular için bir güvenlik katmanı sağlamaktadır. 

Hayır, kurumsal e-posta hizmeti opsiyonel bir hizmettir. Sunucu satın alırken, kurumsal e-posta hizmetinizin bulunması zorunlu değildir.

Hazır site hizmeti özel bir yazılımdır ve sadece ilgili hizmete sahipseniz kullanabilirsiniz. 

Bulut sunucu yani cloud server, VDS veya VPS gibi sistemlerin genel adıdır. Bu sistemler sanallaştırma yöntemiyle kullanıma sunulmaktadır. 

SSD Server olarak herhangi bir sunucu tipi yoktur, SSD disk kullanılan sunuculara bazı kullanıcılar "SSD Server" olarak adlandırabilmektedir. 

VDS server veya VPS server gibi sanallaştırma teknolojisine dayalı hizmetlere nasıl sunucu denir. 

İhtiyaçlarınız dahilinde yapılandırdığınız sunucunuzda işinize yaramayan servisleri kaldırarak, sunucunuzu sürekli güncel tutarak ve firewall ile güvenlik konfigürasyonlarını tamamlayarak sunucunuzun optimizasyon ve bakımını tamamlayabilirsiniz. 

 

Standart hosting paketlerinde barındırılamayacak kadar büyük ve trafiği fazla olan siteler, kendi özel ve kişisel sunucusuna sahip olmak isteyen kullanıcılar, paylaşımlı hosting paketlerinin getirdiği performans veya güvenlik kısıtlamalarına takılmadan işlem yapmak isteyen kullanıcılar ve çok yüksek kaynak ve performans isteyen tüm kullanıcılar sunucu hizmeti satın alabilirler.

Sunucu hizmetlerinde ücretsiz taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Destek talebi oluşturarak taşıma hizmeti için fatura oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Ödemenize istinaden tarafımıza iletilen sunucu bilgileriyle taşımanız gerçekleşir, kontroller sağlanır ve tarafınıza bilgi verilir.

Server hizmeti seçerken özellikle bütçenize ve almak istediğiniz performansa göre bir değerlendirme yapmak en başta gelir.  Küçük kaynaklı ve düşük maliyetli bir sunucu seçimi ile başlamak işinizi sürdürmek açısından önemlidir. VDS server hizmeti daha esnek genişleme özellikleri sundukları için dedicated sunuculara göre daha avantajlıdır. VDS server hizmetini kaynak yetersizliği durumunda büyütmek ve küçültmek daha kolay ve düşük maliyetlidir.  Ziyaretçi sayınız çok yüksek ve yüksek performansa ihtiyacınız varsa mutlaka teknik ekibimizden yarım alarak seçiminizi yapmanızı öneririz.

Tüm işlemleriniz için server türü bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız özelinde bir mail sunucusu, oyun sunucusu, web hosting sunucusu, yedekleme sunucusu veya bir uzak masaüstü olarak kullanım sağlanabilir. 

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam