9.99$'a .TR Domain Ön Siparişi Ver Hemen Sipariş Ver

Server (Sunucu) Çözümleri

İhtiyaca Uygun Esnek Server Çözümleri

Esnek VDS, VPS Server Platformu ile Kiralık Sunucular arasında seçim yapabilirsiniz.

Üstün Performanslı Server Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

Ücretsiz ve Anında Kurulum

Satın aldığınız sunucu hizmeti teknik ekibimiz tarafından, seçtiğiniz konfigürasyonlara göre kurulur ve testleri yapılarak sorunsuz bir şekilde teslim alırsınız.

Sunucu Tercih Desteği

Teknik ekibimiz tarafından ihtiyaç ve taleplerinize özel, sizler için en uygun sunucuyu seçmeniz konusunda ücretsiz olarak yardım alırsınız.

Tüm Kontrol Sizde

Hosting.com.tr'nin üye paneli üzerinden, sunucu kontrol paneliniz üzerinden veya IP KVM ile tüm dünyadan sunucunuzu sorunsuz olarak yönetirsiniz.

Yedek Enerji Altyapısı

Veri merkezimiz ve tüm sunucularımızda yedekli enerji altyapısı bulunmaktadır. Bu sayede enerji kesintilerinden hiçbir şekilde etkilenmezsiniz.

Garantili Donanım Desteği

Sunuculardaki olası donanım problemleri önceden fark edilir ve anında yeni ve garantili donanım ile değişimi sağlanır. Böylece kesintisiz sunucu hizmeti alırsınız.

Yedekli Network Altyapısı

Hosting.com.tr'nin sunduğu yedekli network altyapısı ile herhangi bir ağ sorunu yaşamaz ve her zaman yüksek hızlarda erişim sağlarsınız.

Sunucu Monitörleme

Sunucunuz ve servisleri 7/24 teknik ekip tarafından izlenir ve istenmeyen durumlara anında müdahale edilir. Kesintisiz ve yüksek hızlı hizmetin keyfini çıkarırsınız.

%99.5 Uptime Garantisi

Sunucular daima erişilebilir ve aktif durumdadır. Donanım güncellem/yükseltme dahil tüm sistemlerde %99.5 Uptime garantisi ile işlemlerinizi sorunsuz tamamlarsınız.

Yüksek Hızlı Bağlantı

Tüm sunucularda bağlantı standart olarak 100Mbit hızındadır ve ücretsizdir. Yüksek hızda hat kullanımı ücretsiz kullanır ve tüm işlemlerinizi hızlıca tamamlarsınız.

Tüm Server Özellikleri Karşılaştırma Tablosu

Sunucu İhtiyacınızı Belirlemenize Yardımcı Karşılaştırmalı Özellik ve Fiyat Tablosu

Temel ÖzelliklerVPS ServerVDS ServerDedicated ServerCo-Location
İşlemci DesteğiIntel Xeon X SeriesIntel Xeon E5 SeriesIntel Xeon E3 Series-
Ram kapasitesi (Max)8 GB 64 GB32 GB-
RAM tipiDDR3DDR3 ECCDDR3 ECC-
Disk kapasitesi (Max)100 GB500 GBOpsiyonel-
Disk TipiSSDSSD+NVMESSD+SATA-
RAID DesteğiRaid 5Raid 50Raid 1, 5, 10-
Max Port Hızı100 Mbit100Mbit / 1 Gbit1Gbit-
İşletim Sistemi SeçenekleriLinux | WindowsLinux | WindowsLinux | Windows-
Ücretsiz Kontrol Panel Seçeneği-
Kaynak ÖzelliğiPaylaşımlıAtanmışAtanmış-
Felaket Anında Veri Kurtarma -
Online Reboot, Restart, Shutdown-
Online Yeniden Kurulum-
Online Kaynak İzleme-
Yedekleme Seçenekleri-
Trafik Limitleri-
Ücretsiz IP1 Adet1 Adet2 Adet-
Statik IP Limiti4 Adet8 Adet16 Adet-
Çoklu Disk Desteği-
SSD Disk Desteği-
Ekstra PCI-E slot-
Yedekli Güç Kaynağı-
Başka Sunucuya Aktarım-
Kaynak Yükseltme-
Anında Kurulum-
Bulut Mimarisi Esnekliği-
Size Özel Donanım-
Sanallaştırılabilir-
IP / KVM -
Monitoring -
Yeniden Kurulum -
Ddos Atak Koruma-

Hangi Server Hizmetini Seçmeliyim?

VPS Server

Ekonomik VPS server hizmetiyle, size özel sanal sunucu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama olmadan kendi sanal sunucunuzu kendiniz yönetebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza göre VPS server hizmetini dilediğiniz gibi yapılandırabilir ve en uygun fiyat göre kendi sanal sunucunuzu yaratabilirsiniz.

Paketleri İncele

VDS Server

VDS Server hizmetinde dedike kaynaklara sahip, üstün VMware sanallaştırma teknolojisiyle oluşturulmuş, gerçek sanal sunucu deneyimini yaşarsınız.

Kişisel ihtiyaçlarınıza göre, sadece size atanmış gerçek kaynaklarla, kendi sunucunuzu özgürce oluşturur ve yönetirsiniz. Ekstra elektrik, hat ve barındırma maliyetlerine katlanmazsınız.

Paketleri İncele

Fiziksel Sunucu

Fiziksel sunucularda, sadece size tahsis edilen, üstün performanslı gerçek sunuculara sahip olarak, sunucunuzu dilediğiniz gibi yapılandırarak kullanabilirsiniz.

Fiziksel sunucunun getirdiği tüm performans avantajlarını ve esnek yapılandırılabilirlik ile üstün performans yaşarsınız.

Paketleri İncele

Co-Location

Google'ın alan adınıza özel sunduğu profesyonel e-posta hizmeti ile 30 GB kotaya sahip olurken bir çok yönetimsel uygulamaları ücretsiz ve reklamsız şekilde kullanırsınız.

Yüksek e-posta kotası, gelişmiş antispam koruması ve aşina olduğunuz gmail arayüzüyle en ekonomik G-sutie E-posta Hizmeti

Paketleri İncele

Veri Merkezimiz

Tüm Hosting.com.tr sunucuları, Turkcell'in İzmir Torbalıda bulunan son teknoloji TIER3 sertifikasına sahip veri merkezinde barınmaktadır

Turkcell Veri Merkezi Özellikleri

TIER3 Sertifikalı Veri Merkezi.

TIER3 Sertifikalı Veri Merkezi

%99.99 oranında erişilebilirlik ve olası felaket durumlarında 72 saate kadar kesintisiz hizmet kapasitesine sahiptir.
Yedekli Network Alt Yapısı.

Yedekli Network Alt Yapısı

4 Farklı fiber bağlantısı sayesinde yüksek hızlı, kesintisiz bir network bağlantısına sahiptir.
Zone 4 Sertifikalı Sismik Kabinetler.

Zone 4 Sertifikalı Sismik Kabinetler

2 Farklı elektrik PDU ve 2000KG ağırlığa kadar taşıma kapasitesine sahip çelik alaşımlı kabinetlerde sunucular güvenle saklanır.
2X Yedekli Enerji Altyapısı.

2X Yedekli Enerji Altyapısı

2 Kere yedeklenen enerji ve soğutma altyapısı sayesinde tüm teknik aksaklılara karşı yüksek korumaya sahiptir.
7/24 Enerji ve Network İzleme.

7/24 Enerji ve Network İzleme

Sürekli takip edilen enerji ve network yük durumu, oluşabilecek alt yapı sorunlarının önceden tespit edilmesini sağlar.
X-Ray ve Retine Tarama Sistemi.

X-Ray ve Retine Tarama Sistemi

Yüksek güvenlikli veri merkezi girişinde/çıkışında X-ray ve Retina taraması sayesine sunucularınızda verilerinizde güvende.

Hosting İle İlgili Blog İçerikleri

E-Ticaret Nasıl Yapılır? Adım Adım E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi
İnternet üzerinden satış yapmak hem heyecan verici, hem avantajlı, hem de dezavantajlı yanları olan, ticari potansiyel olarak ucu açık bir konudur. Amazon'un sahibi Jeff Bezos, 1994 yılında tek başında bir garajda başladığı faaliyetine, şimdi bir trilyon dolarlık (USD) şirketler grubuyla devam ediyor. E-Ticaret Nedir? E-Ticaret ( Elektronik Ticaret) online ticaret, 90’larda yaygınlaşan internet vasıtasıyla bazı ticari faaliyetlerin internete, elektronik ortama taşınmasına verilen isimdir. İnternet ortamında yapılan her türlü online alışveriş E-Ticaret olarak değerlendirilmelidir. En çok merak edilen sorular “E-Ticaret Nasıl yapılır?”, “E-Ticaret Sitesi Nasıl Hazırlanır?” “İnternetten satış nasıl yapılır?” şeklinde olmaktadır. Bu yazıda dikkat edilecek çok detaylı aşamaları olan e-tic..
Mikroservis Mimarisi Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?
Geçtiğimiz yıllarda web uygulamaları milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmaya başladı ve terabaytlarca veri üretir hale geldi. Bu yüzden uygulamaların kullanıcıları hızlı yanıtlar ve 7/24 kullanılabilirlik beklemektedir. Uygulamaların hızlı ve kullanılabilir olması için yük artışına hızlı yanıt vermeleri gerekir. Bunu başarmanın bir yolu mikro hizmet mimarisi kullanmaktır. Microservice Nedir? Mikroservice, birbirleriyle iletişim kuran küçük bağımsız birimlerden oluşan bir yazılım geliştirme yaklaşımıdır. Her şey, kullanımı ve bakımı çok daha karmaşık olan monolitik mimari ile başladı, bu sayede herhangi bir sistemde herhangi bir hata meydana gelirse, tüm sistemde sorun giderilmesi gerekiyordu, ancak mikro hizmetler mimarisinde durum böyle değil. Mikroservis Mimarisi Nedir? Monol..
VPS (Virtual Private Server) Nedir? Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Kimler Kullanabilir?
Virtual Private Servers (VPS), temel paylaşımlı hosting’den daha fazla güç ve bağımsızlık isteyen, ancak dedicated server için yüksek maliyetler ödemek istemeyenler için harika bir çözümüdür.  Peki Virtual Private Servers (VPS) tam olarak nedir? VPS (Virtual Private Server) Nedir? "Sanal Özel Sunucu" anlamına gelen Virtual Private Servers (VPS), fiziksel bir makinenin yüksek maliyeti ve yönetim ek yükleri olmadan özel bir sunucuyla tamamen aynı şekilde çalışan yalıtılmış ve sanal bir ortamdır. Temel olarak bir web hosting sağlayıcı daha büyük bir sunucuyu alır ve aynı donanımı kullanarak birden fazla sanal makine oluşturur. Bu, bir VPS'yi paylaşımlı hosting ile dedicated hosting arasında mükemmel bir orta nokta haline getirir ve bu da VPS'i çok çeşitli farklı uygulamalar için s..
Bulut Bilişim Nedir? Şirketler Dijital Dönüşüm Sürecinde Cloud Ortamına Nasıl Entegre Olmalıdır?
Günümüzde şirketler, bir işletmenin gelişmesi için gereken tüm bilgi işlem hizmetlerini sağlayan kendi veri merkezlerine sahip olmak yerine uygulamalara veya depolama kaynaklarına erişimde daha uygun maliyetli bir yaklaşım olarak bulut bilişimi kullanmaktadır.  Peki bulut bilişim tam olarak nedir? Bulut Bilişim Nedir? Kaynak: interviewbit Basitçe ifade etmek gerekirse bulut bilişim, büyük ölçekte hızla dağıtılabilen bilgi işlem, depolama ve ağ hizmetleri sunan, talep üzerine paylaşılan kaynaklardan oluşan uzak bir sanal havuzdur. Bulut bilişim teknolojisi sanallaştırmaya dayanmaktadır. Sanallaştırma, her biri ayrı bir işletim sistemi ve tek bir fiziksel sunucu üzerinde kurulu uygulamalar çalıştıran birden fazla sanal makineye sahip olma imkanı sağlar. Bu sanal makinelerin hepsi..

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu (Server) Kısaca : Sunucu/İstemci mimarisinde verileri bilgileri saklayan, düzenleyen ve sunan tarafa kısa server denir. Bu konuda daha detaylı bilgi için hazırladığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yapısına ve kullandığı teknolojiye göre iki farklı sunucu platformu mevcuttur. 1. si sanallaştırma yazılımları ile elde edilen sunuculardır. Bunlara VDS (Virtual Dedicated Server) veya VPS (Virtual Private Server) gibi isimler verilir.  2.cisi ise dedicated server yani donanımın kendisine ve tüm kaynaklarına sahip olunan sunucu hizmetidir. 

Sunucu seçimi yapmadan önce ihtiyaçlarınıza net olarak karar vermeniz gerekiyor. İade veya ücretsiz değişime sahip olmadığı için yanlış yapılandırılan sunucuda zaman ve para kaybı yaşayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sunucunu yapılandırmanızı sayfamız üzerinden yapabilir veya satış ekibimizden destek alabilirsiniz.

Sunucularımızda Windows Server, Centos 7, Debian 9 ve Ubuntu 18 işletim sistemlerini kullanabilirsiniz.

Network sistemimizde DDOS korumamız standart olarak bulunmaktadır, yüksek boyutlarda gereksinimleriniz için destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

En temel farklardan ilki, Windows işletim sisteminin bir lisans ücreti bulunuyor fakat Linux işletim sistemlerinde lisans maliyeti bulunmamaktadır. Öte yandan kontrol panellerinde, yapılacak konfigürasyonlarda, çalıştırılacak yazılımlara göre çeşitli farklılıklar bulunmaktadır.

Standart olarak tüm sunucular olası bir felaket senaryosuna karşı her gece yedeklenmektedir. Ancak siz de ekstra olarak bir yedekleme hizmeti seçmek isterseniz, sipariş sayfasında sunucunuzu yapılandırırken yedekleme opsiyonunu tercih edebilirsiniz. 

Üye paneli üzerinden sunucularım sayfasına geçiş yapınız ve sunucunuzun sağ tarafında bulunan yönet butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sunucunuzun tüm özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. 

Sunucularımızda ilk kurulum ücretsizdir, devam eden kurulumlar için ücretlendirme destek hizmetinize göre çeşitlilik göstermektedir. Eğer bir destek hizmetiniz yok veya mevcut destek kapsamında ücretsiz kurulum yok ise ücretli olarak server kurulum desteği verilmektedir.

 

Maalesef, oyun sunucusu hizmeti sağlamıyoruz.

Hayır, sunucu sahibi olmak için bir domain sahibi olmanız şart değil. Ancak bir e-posta kullanımı veya site yayınlanacaksa alan adının bulunması şarttır. 

Sunucu sahibi olmanız için SSL sertifikasına gerek yoktur. SSL sertifikası internet siteleri ve mail sunucular için bir güvenlik katmanı sağlamaktadır. 

Hayır, kurumsal e-posta hizmeti opsiyonel bir hizmettir. Sunucu satın alırken, kurumsal e-posta hizmetinizin bulunması zorunlu değildir.

Hazır site hizmeti özel bir yazılımdır ve sadece ilgili hizmete sahipseniz kullanabilirsiniz. 

Bulut sunucu yani cloud server, VDS veya VPS gibi sistemlerin genel adıdır. Bu sistemler sanallaştırma yöntemiyle kullanıma sunulmaktadır. 

SSD Server olarak herhangi bir sunucu tipi yoktur, SSD disk kullanılan sunuculara bazı kullanıcılar "SSD Server" olarak adlandırabilmektedir. 

VDS server veya VPS server gibi sanallaştırma teknolojisine dayalı hizmetlere nasıl sunucu denir. 

İhtiyaçlarınız dahilinde yapılandırdığınız sunucunuzda işinize yaramayan servisleri kaldırarak, sunucunuzu sürekli güncel tutarak ve firewall ile güvenlik konfigürasyonlarını tamamlayarak sunucunuzun optimizasyon ve bakımını tamamlayabilirsiniz. 

 

Standart hosting paketlerinde barındırılamayacak kadar büyük ve trafiği fazla olan siteler, kendi özel ve kişisel sunucusuna sahip olmak isteyen kullanıcılar, paylaşımlı hosting paketlerinin getirdiği performans veya güvenlik kısıtlamalarına takılmadan işlem yapmak isteyen kullanıcılar ve çok yüksek kaynak ve performans isteyen tüm kullanıcılar sunucu hizmeti satın alabilirler.

Sunucu hizmetlerinde ücretsiz taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Destek talebi oluşturarak taşıma hizmeti için fatura oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Ödemenize istinaden tarafımıza iletilen sunucu bilgileriyle taşımanız gerçekleşir, kontroller sağlanır ve tarafınıza bilgi verilir.

Server hizmeti seçerken özellikle bütçenize ve almak istediğiniz performansa göre bir değerlendirme yapmak en başta gelir.  Küçük kaynaklı ve düşük maliyetli bir sunucu seçimi ile başlamak işinizi sürdürmek açısından önemlidir. VDS server hizmeti daha esnek genişleme özellikleri sundukları için dedicated sunuculara göre daha avantajlıdır. VDS server hizmetini kaynak yetersizliği durumunda büyütmek ve küçültmek daha kolay ve düşük maliyetlidir.  Ziyaretçi sayınız çok yüksek ve yüksek performansa ihtiyacınız varsa mutlaka teknik ekibimizden yarım alarak seçiminizi yapmanızı öneririz.

Tüm işlemleriniz için server türü bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız özelinde bir mail sunucusu, oyun sunucusu, web hosting sunucusu, yedekleme sunucusu veya bir uzak masaüstü olarak kullanım sağlanabilir. 

Çözüm Odaklı Destek

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam