En İyi 10 WordPress Whatsapp Eklentisi

En İyi 10 Wordpress Whatsapp Eklentisi
Hosting Fiyatları

Sitenizin ziyaretçilerinin sizinle WhatsApp üzerinden sohbet etmesini istiyorsanız, WordPress WhatsApp eklentisi kullanmak, bu durumda en etkili yöntemlerden biridir. Ancak, piyasada onlarca mevcut eklenti vardır. 

Bu noktada web siteniz için en iyi WordPress WhatsApp Butonu eklentisinin hangisi olduğunu merak edebilirsiniz.

Bu soruyu yanıtlamanıza yardımcı olmak için, bugünkü yazımızda web sitenize kullanışlı bir WhatsApp butonu eklemenize olanak tanıyacak eklentilerin bir listesini sunacağız.

WordPress WhatsApp Buton Eklentileri Ne Kadar Önemlidir?

Blog yazarları/web sitesi sahipleri, özellikle de işletme sahipleri için müşterilerle iletişim kurmaya yardımcı olacak bir Whatsapp eklentisine sahip olmak, oldukça önemlidir. Çünkü Whatsapp, sadece metin olarak değil, müşterilerinizle görüntülü görüşmeler aracılığıyla da iletişim kurmanıza olanak tanır.

Web sitenize SSS için bir bölüm eklerseniz, müşteriler satış öncesi soruları, destek sorunları ve satış sonrası hizmetleri için Whatsapp üzerinden erişebilir.

WhatsApp Sohbetinin Avantajları Nelerdir?

Aşağıda, bireylerin ve işletmelerin WhatsApp’ı kullanmaya başlamasının başlıca nedenlerinin bulunduğu bir liste bulabilirsiniz:

1. Birçok işlev için kullanılabilir

WhatsApp’ın en iyi yanı, mesaj gönderebilmeniz ve konumunuzu paylaşmak, video, sesli mesaj, belge vb. göndermek için uygulamayı kullanabilmenizdir. WhatsApp’ı ücretsiz görüntülü ve sesli aramalar yapmak için de kullanabilirsiniz. WhatsApp’ın tüm bu özellikleri, onu müşterilerle bağlantı kurmak için ideal bir uygulama haline getirir.

Uygulamanın ücretsiz sürümünün birçok avantajı vardır.

Bu avantajlardan yararlanmak için sadece müşterilerinizin telefon numaralarına sahip olmanız yeterlidir. Sonrasında müşterilerinizle ücretsiz olarak kolayca iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp işletme hesabı için tek maliyet mobil veri maliyeti olacaktır, ancak internet bağlantınız olduğu sürece sınırsız WhatsApp mesajı gönderebilir ve alabilirsiniz. WhatsApp ile uluslararası müşterilerinize mesaj göndermeden önce iki kez düşünmek zorunda kalmazsınız.

2. Güvenli ve emniyetlidir

WhatsApp’ın güvenli uçtan uca şifrelemesi, WhatsApp mesaj uygulamasını son derece güvenli ve emniyetli hale getirir. Bu nedenle, müşterilerinizle WhatsApp sohbeti yaparken, bilgilerinizin sızdırılması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca WhatsApp’ta, gönderdiğiniz mesajları silme seçeneğine de sahip olursunuz ve ek güvenlik sağlarsınız.

3. WhatsApp bir ağdır

Uygulama telefona yüklenir, bu da herkesin herhangi bir akıllı cihazdan mesaj gönderebileceği ve alabileceği anlamına gelir. Ancak WhatsApp’ta, uygulamayı yalnızca mobil cihazlarınıza indirip yüklediğinizde kullanabileceğiniz için, bu, herkesin sizinle iletişim kuramayacağı ve yalnızca ağın bir parçası olmayı seçtiğinizde bağlanabileceğiniz anlamına gelir.

En İyi 10 WordPress Whatsapp Eklentisi

Aşağıdaki listede en iyi WordPress Whatsapp eklentilerinin bir listesini bulabilirsiniz:

1. Chaty

Chaty

Chaty eklentisi ile web sitenizi ziyaret eden kişilerle WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype gibi tercih ettikleri iletişim yöntemleri aracılığıyla konuşmaya başlayabilirsiniz.

Eklenti ayrıca WhatsApp sohbet penceresine benzeyen bir açılır pencere oluşturma, WhatsApp etiketlerini birleştirme, WhatsApp aracılarını kullanma ve web sitesi ziyaretçilerinin WhatsApp aracılığıyla birbirleriyle konuşmasını çok daha kolay hale getirebilecek diğer birçok özellik gibi gelişmiş WhatsApp özelliklerine sahiptir.

Bu eklentiyi yüklerseniz, web sitenizi ziyaret eden kişiler ayrıldıktan sonra bile sizinle konuşmaya devam edebilirler.

2. WhatsApp Chat for WordPress

WhatsApp Chat for WordPress

WhatsApp Chat for WordPress, web sitenizde WhatsApp sohbetine izin vermek için en iyi eklentidir. WhatsApp butonu için temel ancak güçlü özelleştirme seçeneklerine sahiptir. İletişim butonunu rengini ve görünümünü WordPress sitenize uyacak şekilde özelleştirmenize izin verir.

WhatsApp’ı herhangi bir yere yerleştirmek için kısa kodlar içeren kullanımı kolay bir WP eklentisidir. WPML ve Polylang gibi popüler çeviri eklentileri, kolay dil özelleştirmesi için eklentiyi destekler. Eklenti, WhatsApp butonunuzu eklemek için WordPress’in Gutenberg’i ile de uyumludur.

3. WordPress WhatsApp Support

WordPress WhatsApp Support

WordPress WhatsApp Support eklentisi destek personelinizin müşteriler ve ziyaretçilerle doğrudan konuşabilmesi için kullanılabilir. Bu eklenti ile desteğinizi yönetmek için WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Örneğin, birden fazla destek temsilcisine sahip olmayı seçtiğinizi varsayalım. Bu varsayımda ekibinizde kaç kişi olmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

WordPress WhatsApp Support, doğrudan çekirdeğine yerleştirilmiş analitiklere sahip tek eklentidir. Ayrıca tamamen özelleştirilebilir ve duyarlıdır.

4. WhatsApp Click to Chat Plugin for WordPress

WhatsApp Click to Chat Plugin for WordPress

WhatsApp Click to Chat Plugin for WordPress, en popüler buton eklentisidir. Her biri kendi renk şemasına ve metnine sahip birçok WhatsApp hesabına izin verir. WP WhatsApp Button gibi bu eklenti de inanılmaz derecede duyarlı, çok sayıda özelliğe sahip ve aktif destek sunar. Tüm kullanıcıların adlarını ve unvanlarını gösterir. Kullanıcılar hesaplarının açık olmasını istedikleri gün ve saatleri tanımlayabilir, böylece WhatsApp kutusu tüm sitede veya tek tek makalelerde veya sayfalarda gösterilebilir.

5. WP Social Chat

WP Social Chat

Web sitenize Social Chat eklentisini eklerseniz, müşterilerinizle doğrudan WhatsApp üzerinden konuşabilir, konuşmaları otomatik olarak başlatacak önceden tanımlanmış mesajlar ayarlayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz butona tıkladığında, cep telefonu numaranızı girerek size doğrudan bir metin mesajı gönderebilir. Siz de yönetici panonuzdaki “Buttons” yazan alana tıklayarak WhatsApp sohbet bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada WhatsApp sohbetinizi ayarlama seçeneğinden istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkündür.

6. Click to Chat

Click to Chat

Web sitenizin sağ alt köşesindeki widget‘ı etkinleştirdikten sonra ziyaretçilerle WhatsApp üzerinden iletişime geçmenize olanak tanır. Bu sayede bir mesaj yapılandırabilir, farklı tasarımlar arasından seçim yapabilir, renkleri ayarlayabilir, belirli cihazları hedefleyebilir, eklentinin görünümünü her cihaz için özelleştirebilir, Google Analytics ve Facebook Pixel ile etkileşime girebilir veya eklentiyi belirli WordPress makalelerinden gizleyebilirsiniz.

Bu eklenti bir WhatsApp grubu oluşturmaya yardımcı olabilir ve başkalarını tek bir tıklamayla bu gruba katılmaya davet etmenizi sağlayabilir. Premium kullanıcılar daha birçok özelliğe erişebilir. Butona veya resme tıklandığında, gelen metin mesajları görüntülenir.

7. WP Chat App

WP Chat App

Click to Chat gibi, WhatsApp Chat WordPress eklentisi de web sitenizin WhatsApp ile iyi çalışmasını mümkün kılar. WP Chat App olarak da bilinir ve WhatsApp’ı doğrudan web sitenize eklemenize izin verir. Bir sosyal medya sayfası oluşturarak, ziyaretçiler ve müşterilerle doğrudan konuşmalar yapabilmenizi sağlar. Bu sayede müşterileriniz için doğru olan teklifleri yapabilir ve onlarda sadakat ve güven oluşturabilirsiniz.

Ayrıca birden fazla hesap gösterebilirsiniz, böylece müşterileriniz kiminle konuşmak istediklerini seçebilir. Bu yararlı bir özelliktir, çünkü konuşmak istedikleri kişiyi seçmelerine izin verir. Bu eklenti ayrıca kolayca değiştirilebilen ve geliştirilebilen bir dizi özelliğe sahiptir. Kullanımı kolaydır ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilebilir.

8. Order On Mobile for WooCommerce

Order On Mobile for WooCommerce

Bir WooCommerce mağazanız varsa bu sizin için harika bir eklentidir. Order on Mobile for WooCommerce, kullanıcılarınızın WhatsApp üzerinden sipariş verebilmesi için ürün ve sepet sayfasına bir buton eklemesi açısından WooCommerce Orders on WhatsApp’a benzer. Bu sayede Whatsapp üzerinden ürünün adı, fiyatı ve bulunabileceği sayfaya bir bağlantı gibi tüm sipariş ayrıntılarını içeren bir mesaj alabilirsiniz.

9. Chat Button – GetButton.io

Chat Button - GetButton.io

Eskiden WhatsHelp olarak adlandırılan ve GetButton tarafından geliştirilen Chat Button, ziyaretçilerinizin WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Viber, Snapchat, Line veya WeChat aracılığıyla size mesaj göndermesini sağlayan ücretsiz bir WhatsApp eklentisidir. Eklentinin en iyi yanı, web sitenizden ayrıldıktan sonra bile onlarla konuşmaya devam edebilmenizdir.

Bu eklenti masaüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda çalışır ve birden fazla dilde kullanılabilir. Ayrıca ziyaretçilerinizin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırmak ve dönüşüm oranlarını artırmak için tek bir mesajlaşma uygulaması kurmanıza veya birkaç kanal eklemenize izin verir.

Sonuç olarak 60.000’den fazla aktif kurulumla Chat Button, müşterilerinize daha yakın olmanıza ve daha iyi müşteri hizmeti sunmanıza yardımcı olacak harika bir WhatsApp eklentisidir.

10. Join.chat

Join.chat

Web sitenize Join.chat eklentisi yerleştirerek web sitenizi ziyaret eden kişilerin sizinle WhatsApp üzerinden iletişime geçmesine izin verebilirsiniz, sohbet kutusunun hangi sayfalarda veya alanlarda görüneceğini seçebilirsiniz. Ayrıca görünmesinin ne kadar süreceğini ve ne tür bir cihazda görüneceğini de seçebilirsiniz. Ek olarak sohbet kutusuna taşınan özel bir logo, resim veya GIF de ekleyebilirsiniz.

Butonun görünümünü değiştirebilirsiniz, ancak amacını değiştiremezsiniz. Bir karşılama mesajı ekleyebilir ve insanlar web sitenizin belirli bölümlerine tıkladığında veya belirli bir alanı aşağı kaydırdığında tetikleyiciler ayarlayabilirsiniz.

Bunun gibi bir eklenti ile sohbet kutularına SKU numaraları, fiyatlar ve ürün adları gibi dinamik içerikler eklemek kolaydır. Bunun nedeni eklentinin WooCommerce ile çalışmasıdır.

WordPress Whatsapp Eklentileri İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. WooCommerce için WhatsApp eklentisi var mı?

Evet, WooCommerce için müşterilerle doğrudan WhatsApp üzerinden iletişim kurmanızı sağlayan WhatsApp eklentileri vardır. Bu eklentiler otomatik mesajlar göndermenizi, müşteri desteği kurmanızı ve daha fazlasını yapmanızı sağlar. Kurulumu kolaydır ve müşteri hizmetlerini daha verimli ve etkili hale getirmeye yardımcı olur.

2. WhatsApp’ı WooCommerce ile nasıl entegre edebilirim?

Üçüncü taraf bir eklenti veya uzantı kullanarak WhatsApp’ı WooCommerce mağazanıza entegre edebilirsiniz. WooCommerce mağazanızı WhatsApp hesabınıza bağlamanıza ve müşterilerin sizinle doğrudan WhatsApp üzerinden iletişim kurmasına olanak tanıyan birkaç eklenti mevcuttur. Kurulduktan sonra, müşteriler doğrudan WhatsApp hesabınız üzerinden sipariş verebilir ve soru sorabilir. Eklentiyi müşterilerinize otomatik mesajlar ve bildirimler göndermek için de kullanabilirsiniz.

3. WhatsApp numaramı WordPress’e nasıl bağlarım?

“WhatsApp Chat for WordPress” adlı WordPress eklentisini kullanarak WhatsApp numaranızı WordPress’e bağlayabilirsiniz. Bu eklenti, WordPress web sitenizde bir WhatsApp sohbet butonu görüntülemenize olanak tanır, böylece ziyaretçiler WhatsApp aracılığıyla sizinle hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçebilir. Eklentiyi yüklemek için WordPress yönetici panosuna gidin ve kenar çubuğu menüsünden “Eklentiler “i seçin ve ardından “Yeni Ekle “ye tıklayın. “WhatsApp Chat for WordPress” için arama yapın ve “Şimdi Yükle “ye tıklayın. Kurulduktan sonra, eklentiyi etkinleştirmeniz ve ardından eklenti ayarlarına WhatsApp numaranızı girmeniz gerekecektir. Bundan sonra, WordPress web sitenizde WhatsApp sohbet butonunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

3. WooCommerce siparişleri için WhatsApp bildirimlerini nasıl gönderebilirim?

WooCommerce siparişleri için otomatik WhatsApp bildirimleri göndermek için WooCommerce + WhatsApp eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklenti, göndermek istediğiniz mesajların yanı sıra mesajın alıcısını da özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi müşteri verilerini toplamanıza olanak tanır, böylece kişiselleştirilmiş bildirimler gönderebilirsiniz. Başlamak için eklentiyi kurmanız ve eklenti sayfasındaki talimatları izlemeniz gerekir.

4. WordPress’ten WhatsApp mesajlarını nasıl gönderebilirim?

WhatsApp mesajlaşma işlevini WordPress web sitenize entegre etmek için bir WordPress eklentisi kullanabilirsiniz. Resmi WordPress eklenti deposunda WP-WhatsApp ve WP-WhatsApp Pro gibi çeşitli eklentiler mevcuttur. Bu eklentiler, web sitenize bir WhatsApp butonu eklemenize olanak tanır, böylece ziyaretçiler size WhatsApp aracılığıyla kolayca ulaşabilir. Ayrıca WordPress web sitenize bir WhatsApp sohbet kutusu yerleştirebilirsiniz, böylece ziyaretçiler doğrudan web sitenizden sizinle sohbet başlatabilir.

5. WhatsApp WebSockets mi yoksa HTTP mi kullanıyor?

WhatsApp, mesajlaşma ve sesli/görüntülü aramalar için WebSocket protokolünün üzerine inşa edilen Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP) kullanır. Bu, WebSocket’lerin WhatsApp için temel teknoloji olarak kullanıldığı, ancak kullanıcının hiçbir zaman doğrudan WebSocket’lerle etkileşime girmediği anlamına gelir. Bunun yerine, WebSocket’lerin üzerine inşa edilen XMPP protokolü ile etkileşime girerler.

6. WhatsApp Business API ücretsiz mi?

Hayır, WhatsApp Business API ücretsiz değildir. WhatsApp Business API ücretli bir abonelik planı gerektirir. Abonelik planlarının fiyatlandırması, ihtiyacınız olan özelliklere ve hizmetlere bağlı olarak değişir.

7. WordPress web sitesine eklenti olmadan WhatsApp butonu nasıl eklenir?

WordPress web sitesine eklenti olmadan WhatsApp butonu eklemek oldukça basittir. Bunu yapmak için, web sitenizin HTML’sine birkaç satır kod kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Öncelikle boyut, renk ve metin gibi istediğiniz özelliklere sahip bir buton oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için ücretsiz bir çevrimiçi buton oluşturucu kullanabilirsiniz. Butonu oluşturduktan sonra, oluşturucunun sağladığı HTML kodunu kopyalayın.

Ardından, WordPress editörünü açın ve butonu eklemek istediğiniz sayfaya veya yazıya gidin. HTML görünümüne geçmek için editörün Metin sekmesine tıklayın.

Buton için HTML kodunu editörün HTML görünümüne yapıştırın. Değişiklikleri kaydettiğinizden ve butonun olması gerektiği gibi görüntülendiğinden emin olmak için sayfayı veya yazıyı görüntülediğinizden emin olun.

WordPress Hosting paketlerimizi incelemek ve satın almak için tıklayın.


İlgili İçerikler:

En İyi WordPress Page Builder Sayfa Yapma Eklentileri

En İyi Çoklu Dil WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Yorum Eklentileri

Pagespeed Performansı İçin Kullanabileceğiniz En İyi WordPress Hız Eklentileri

En İyi WordPress Newsletter Bülten Eklentileri

En İyi WordPress Site İçi Arama Eklentileri

En İyi WordPress İletişim Eklentileri

En İyi WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentileri

En Kullanışlı WordPress Popup Eklentileri

En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

WordPress Site Kurma, Adım Adım Resimli WordPress Kurulumu Rehberi

En İyi WordPress Forum Eklentileri

En iyi WordPress SEO Eklentileri

Domain Sorgulama