Bu makalemizde ProMail satın alımından sonra gerçekleştirilmesi gereken DNS kayıtlarına değineceğiz.

E-posta servisinden faydalanabilmek için ilgili alan adına ait DNS kayıtlarında aşağıdaki tabloda belirtilen düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir, aksi halde e-posta servisini kullanmanız mümkün değildir.

Satın alımdan sonra eğer bir hosting hizmetiniz varsa ilgili hosting hizmetinin DNS Zone yönetiminden ilgili ayarları yapmanız gerekmektedir. Eğer bir hosting hizmetiniz yoksa ve alan adınız bizim firmamızda kayıtlı ise Domainlerim > Yönet > Domain Parking Aktifleştir adımlarını takip ederek alan adınızı park sunucularına yönlendirin. Ardından domain yönetim sayfasından DNS Zone ayarları kısmından bahse değer değişiklikleri yapmanız gerekmektedir.

Yapılması gereken değişiklikler aşağıdaki gibidir;

DNS Kayıtları
AdTipÖncelikHedef
alanadiniz.com.MX10mx1.hosting.com.tr.
alanadiniz.com.MX20mx2.hosting.com.tr.
mailCNAME promail.hosting.com.tr veya nano.promail.com.tr
webmailCNAME promail.hosting.com.tr veya nano.promail.com.tr
alanadiniz.com.SPF v=spf1 include:_spf.hosting.com.tr -all

NOT: DNS kayıtları içerisindeki Mail ve Webmail CNAME kayıtları için satın alma sonrasında size gönderilen e-postanın ‘DNS Kayıtları’ başlığında bulunan değerleri yazmanız yeterlidir. Aşağıdaki kayıtların görsel olarak bir örneğini bulabilirsiniz.


Gerekli DNS ayarlarını yaptıysanız ve Outlook gibi 3. parti yazılımlara e-posta adresinizi kurmak istiyorsanız aşağıdaki ayarları girmelisiniz.

Mail Bilgileri

SMTP Sunucusu: promail.hosting.com.tr veya nano.promail.com.tr
POP3 / IMAP Sunucusu: promail.hosting.com.tr veya nano.promail.com.tr
SMTP Portu: 25, ADSL kullanıcıları için bu değer 587 olmalıdır
POP3 / IMAP portu: 110 / 143
Kullanıcı Adı[email protected] biçiminde olmalıdır.
Webmail Giriş: https://webmail.alanadiniz.com

NOT: E-posta kurulumu yaparken IMAP ve SMTP sunucusunu satın alma sonrasında size gönderilen e-posta içerisinde bulabilirsiniz. Aşağıda kayıtların bulunduğu görseli görebilirsiniz.

E-posta hesabı oluşturmaşifre değiştirmebir başka sağlayıcıdaki e-postaları ProMail servisine taşıma gibi birçok konuya ProMail Yardım sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız servisle ilgili yardımcı olabileceğimizi düşündüğünüz herhangi bir konu olursa çekinmeden iletişim kurmanızı rica ederiz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir