Bu yazımızda Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Outlook 2019/Office 365 uygulamasında ProMail® e-posta adresinin MAPI/Exchange kurulumunu inceleyeceğiz.

Exchange kurulumu için gereksinimler

ProMail e-posta adresini Outlook 2019 uygulamasında sadece kullanıcı adı ve şifresi ile kurulum yapmanız mümkün. Bunun için öncesinde bazı gereksinimlerin tamamlanması gerekir.

  • Alan adına ait DNS tablosunda autodiscover.domain.uzantı adresine ait CNAME ve autodiscover için SRV kaydı girilmiş olmalıdır. Yönlendirilmesi gereken hedefi öğrenmek için Müşteri Paneli > Hostinglerim > Yönet > Promail DNS Bilgileri sayfasını kontrol edebilirsiniz. Eğer bu iki kayıt DNS tablosunda yoksa Promail DNS Bilgileri sayfasında iletildiği gibi girilmesi gerekir.
  • autodiscover.domain.uzantı adresi için ProMail tarafında SSL sertifikası aktif edilmiş olması gerekir. Aktif olup olmadığını buradan sorgulayıp kontrol edebilirsiniz. Eğer aktif değilse hosting.com.tr destek ekibine destek merkezi üzerinden bilgi vermeniz yeterlidir.

Gereksinimlerde eksiklik yoksa e-posta adresimizi Outlook 2019 uygulamasında Exchange kurulumuna geçebiliriz.

ProMail Outlook 2019 Exchange kurulumu

  • Outlook 2019 uygulaması açılır. Uygulamayı bilgisayara kurduktan sonra ilk defa açıyorsanız e-posta adresi yazma ekranı gelecektir. Exchange kurulumu yapmak istediğiniz e-posta adresi yazılır. Gelişmiş seçenekler > Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum > Bağlan adımları takip edilir.
    • Eğer Outlook ana sayfası açılırsa Dosya > Bilgi > Hesap Ekle adımları takip edilir.
  • Gelişmiş kurulum ekranında Exchange seçilir.
  • Windows Güvenliği penceresi gelecektir. Buraya e-posta adresinin şifresi yazılır ve Kimlik bilgilerimi anımsa kutucuğu işaretlenir. Ardından Tamam butonuna tıklanır.
  • Exchange kurulumu tamamlanmış olur. Bitti dedikten sonra Outlook 2019 uygulaması kapatılıp tekrar başlatılır. Artık e-posta alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir