Bu yazımızda Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Outlook 2019/Office 365 uygulamasında ProMail® e-posta adresinin POP3 protokolüyle kurulumunu inceleyeceğiz.

ProMail Outlook 2019 POP3 Kurulum Adımları

  • Outlook 2019 uygulaması açılır. Uygulamayı bilgisayara kurduktan sonra ilk defa açıyorsanız e-posta adresi yazma ekranı gelecektir. POP3 kurulumu yapmak istediğiniz e-posta adresi yazılır. Gelişmiş seçenekler > Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum > Bağlan adımları takip edilir.
    • Eğer Outlook ana sayfası açılırsa Dosya > Bilgi > Hesap Ekle adımları takip edilir.
  • Gelişmiş kurulum ekranında POP seçilir.
  • POP Hesap Ayarları ekranında Müşteri Paneli > Hostinglerim > Kurumsal E-posta Hosting > Yönet > E-posta Yapılandırması sayfasındaki bilgilere göre eksiksiz doldurulur ve İleri butonuna tıklanır.
  • Parola alanına POP kurulumu yaptığınız e-posta adresinin şifresi yazılır ve Bağlan butonuna tıklanır.
  • Şifre ve POP hesap ayarları doğru ise kurulum tamamlanmış olur. Bitti diyerek e-posta alışverişine başlayabilirsiniz.

Outlook 2019 POP3 kurulumu yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?

  • Eğer bilgiler doğru değilse “Bir sorun oluştu uyarısı” verecektir. Hesap Ayarlarını Değiştir seçeneği ile POP Hesap Ayarları ekranı kontrol edilir.
  • POP Hesap Ayarları doğru olduğuna eminseniz kurulum adımları tekrar edilir. “Bir sorun oluştu” ekranı tekrar gelirse ProMail için gerekli olan DNS kayıtlarında eksiklik olabilir veya globale yansımamış olabilir. Müşteri Paneli > Hostinglerim > Kurumsal E-posta Hosting > Yönet > Promail DNS Bilgileri sayfası kontrol edilir. MX ve SPF kayıtlarında resimde olduğu gibi çarpı işareti varsa alan adına ait DNS tablosu kontrol edilir. Kayıtlar ekliyse bir süre bekleyerek DNS’lerin globale yansıması beklenir ve sonrasında kurulum adımları tekrar uygulanır.
  • DNS’lerde sorun yoksa kurulum aşamasında parolayı yazdığınız halde sizden parola yazmanızı isterse e-posta adresi veya şifresi yanlış demektir. Bu durumda Müşteri Paneli > Hostinglerim > Kurumsal E-posta Hosting > Yönet > Mail Hesaplarım sayfasında yazmış olduğunuz e-posta adresini doğru yazdığınızı teyit ettikten sonra Düzenle alanından şifreyi güncelleyebilirsiniz. Güncelledikten sonra Outlook 2019’da Parola alanına şifre yazılır ve Tamam butonuyla kurulum tamamlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir