Bu makalemizde Hazır Site Sihirbazı paketlerinde sitemize Google Analytics kodunu nasıl ekleyebileceğimize detaylı olarak değiniyoruz.

1) Öncelikle sitemize Google Analytics kodu ekleyebilmemiz için bir Google Analytics Profili oluşturmamız gerkemektedir. Bu işlem için Google Analytics link üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

” Bir hesap oluşturun ” butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilir ve sonrasında ilgili hesap üzerinden takip etmek istediğiniz sitenizin ile ilgili form’u doldurarak Google Analytics Profil ID’nize ulaşabilirsiniz.

2) Birinci maddedeki işlemleri tamamlamamız ardından, Hosting.com.tr üzerinden müşteri hesabımıza giriş yaparak ” Hostinglerim -> Yönet -> Site Sihirbazına Giriş Yap “ butonu üzerinden hizmetimize erişim sağlıyoruz.

3) Site Sihirbazı Yönetim Paneli üzerinde yer alan ” Çark “ simgesine tıklayarak açılacak menü üzerinden ” SEO “ butonuna tıklıyoruz.

4) Açılacak olan pop-up ekran üzerinde Google Analytics üzerinde oluşturduğumuz Analytics ID’sini yapıştırarak sornasında ” Uygula “ butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

| Hosting.com.tr

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir