Bu makalemizde Hazır Site Small, Medium yada Large paket kullanan müşterilerimizin sitelerinde birden fazla Yabancı dil desteğini nasıl düzenleyebileceğine detaylı olarak değineceğiniz.

1) Öncelikle işlemlerimize başlayabilmemiz için ” Hostinglerim -> Yönet -> Site Sihirbazına Giriş Yap “ butonu üzerinden tasarım arayüzüne erişim sağlıyoruz.

2) Site tasarım arayüzü üzerinde bulunan ögeler arasından ” Diller “ öğesi üzerine tıklayarak sürükle bırak ile sayfamızın istediğimiz bir bölümüne getirerek bırakıyoruz.

3) Sürükle bırakma işlemimiz ardından açılacak ekran üzerinde yer alan ” + Dil ekle “ yazısının üzerine tıklayarak devam ediyoruz. Dil listesi üzerinden eklemek istediğiniz dili bularak ” Ekle “ butonuna basıyoruz. Birden fazla dil eklemek istiyorsanız öncelikle ” Türkçe ” dilini ana dil olarak eklemeniz gerekmektedir. 

4) Sonrasında dil ekleme işlemlerini gerçekleştirerek ekleme yapabilirsiniz. Eklemek istediğiniz diller tamamlandığında ” Uygula ” butonu ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

5) Sitemizdeki Menü‘nün düzenlenmesi için menümüz üzerine geldiğimizde çıkacak olan ” Kalem “ butonuna tıklayarak sonrasında ” Menüyü Düzenle “ butonu ile devam ediyoruz. Açılan ekran üzerinde ” Öge İsmi “ bölümünde yer alan ok butonuna tıklayarak sonrasında diğer dil için olan çeviriyi yazarak ” Uygula “ butonuna tıklıyoruz.

6) Site tasarım arayüzümüz üzerinde yer alan herhangi bir yazının üzerine gelerek çıkacak olan ” Kalem “ simgesine tıklıyoruz, ardından açılan liste üzerinden ” Metni Düzenle “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

7) ” Metni Düzenle “ butonuna basmamız ardından, açılacak olan metin editörünün sağ tarafında dil seçimi butou bulunmaktadır. Sitemizin ana dili türkçe olduğu için ” Türkçe “ seçili olarak açılır. Butona tıklayarak  eklemiş olduğumuz yabancı dil’i seçiyoruz. Sonrasın da var olan türkçe yazıyı yabancı dil versiyonunu yazıyoruz ve ” Bitti “ butonuna tıklıyoruz.

Yukarıda ki işlemleri tüm sitemizde ki yazılar için yapmamız ardından işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır.

| Hosting.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir