Bu makalemizde, Adım Adım İnternet Sitesi Nasıl Açılır? sorusunun cevabını vereceğiz ve internet sitenizi yayınlamak için sahip olmanız gereken hizmetlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle bir internet sitesi açabilmemiz için sahip olmamız gereken iki hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler, Domain (Alan adı) ve Hosting (Barındırma) hizmetleridir.

Domain ve Hosting hizmetleri için daha detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Ancak kısaca açıklamak gerekirse, domain sizin sitenizin ismini temsil eder ve kullanıcılar bu isimleri web tarayıcılarına yazarak sizin sitenize ulaşır. Hosting ise sitenizin çalışmasını sağlayan tüm verilerin yani site dosyaları ve veri tabanlarının barındırıldığı alandır.

Hosting ve Domain Nedir?

Bir önceki paragrafta belirttiğim gibi internet sitesi yayınlayabilmek için bir domain ve hosting hizmetine sahip olmanız gerekiyor ve maalesef bu hizmetlerden birine sahip olmadığınız zaman internet sitesi yayınlayamıyoruz. İster firmanız, ister kişisel internet siteniz için alan adınızı aşağıdaki sayfamızdan sorgulayabilirsiniz.

 

https://www.hosting.com.tr/domain/domain-sorgulama/

internet sitesi nasıl açılır
İnternet sitesi nasıl kurulur? Web site nasıl yapılır?

 

Bildiğiniz gibi günümüzde bir internet sitesi hem kurumlar, hem kişiler için elzem bir ihtiyaç haline geldi. Bu artan ihtiyaçlar doğrultusunda site tasarım ve yayınlama konusunda hazır sistemlerin sayısı  ve popüleritesi giderek artmaktadır. Bu hazır sistemler, minimum yazılım bilgisi ile çok kolay ve kısa sürelerde kişilerin ihtiyaçlarına yönelik siteler hazırlamasında büyük yardımcı olmakta. Zaten bu sistemler günümüzdeki popüleritesini de bu şekilde kazandılar. Günümüzdeki en popüler hazır site araçlarına örnek vermek gerekirse bunların en başında WordPress, Joomla, Opencart vb. sistemler gelmektedir.

Size ufak rakamsal verileri ileterek bu hazır sistemlerin günümüzdeki internet sitelerinde ne kadar kullanıldığının bilgisini görebileceksiniz. WordPress günümüzde hazır sistemlerin en başında gelmektedir ve günümüzde yaklaşık 23 milyon  kullanıcısı bulunmaktadır. WordPress’i yaklaşık 2 milyon kullanıcıyla Joomla takip etmektedir. Bu ufak istatistiksel bilgi bile günümüzde insanların hem kişisel hem de bireysel web siteleri için hazır sistemleri ne kadar yoğun kullandığını göstermektedir. WordPress internet siteleriniz için özel yapılandırılmış paketlerimize aşağıdaki link üzerinden inceleyebilir ve üstün performanslı wordpress sitenizi tasarlamaya hemen başlayabilirsiniz.

https://www.hosting.com.tr/hosting/wordpress-hosting/

 

Tüm WordPress Hosting paketlerinde standart olarak  wordpress kurulumu otomatik olarak yapılmaktadır. Size düşen ise wordpress admin panelinize girerek sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

WordPress Karmaşık Geldi Daha Basit Bir Yöntem Yok mu?

WordPress sistemlerinde bir internet sitesi tasarlamak ve yayınlamak size fazla karmaşık gelmiş olabilir. Çünkü WordPress ile site yayınlarken biraz da olsa bir yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu tür bir durumda  hem tasarım veya yazılım konusunda ek bir bütçe ayırmak istemiyor, hem de bir tasarımcı yada yazılımcı ile çalışmak istemiyorsanız eğer  tam size göre bir çözümümüz mevcut. Web Sitesi Tasarım Aracı paketlerimiz ile ayda 1,49$‘a herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmadan sadece eklemek istediğiniz öğeleri sürükleyerek profesyonel sitenizi oluşturabilir ve çok kısa sürede yayınlayabilirsiniz. İster kişisel ister kurumsal sitenizi dakikalar içinde yayınlayarak internette görünür olabilirsiniz. Hazır site paketlerimizi aşağıdaki link üzerinden inceleyebilir ve yine aynı sayfadaki “demo site oluştur” kısmından sistemin içeriğine göz atabilirsiniz.

https://www.hosting.com.tr/hazir-site/

Hazır Site Paketleri
Hızlı pratik ve hazır şablonlardan site kurmak için paketleri inceleyin.

| Hosting.com.tr

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
En Yeniler Eskiler
mustafa
Ziyaretçi
mustafa

prefesyönel internet sitesi