Bu makalemizde bir internet sitesini nasıl açabileceğiniz konusunda detaylı olarak bilgilendirme sağlayacağız.

Öncelikle bir internet sitesi açabilmemiz için sahip olmamız gereken iki hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler ;

  • Domain (Alan adı) ve Hosting (Barındırma) hizmetleridir.

Domain ve Hosting hizmetleri için daha detaylı bilgiyi makalemizden inceleyebilirsiniz.

İlk olarak bir domain ve hosting hizmeti almamız gerekiyor. İhtiyacınıza uygun olarak belirlediğiniz domain adresini alarak işlem gerçekleştiriyoruz. Domain adresimizi satın almamızın ardından sitemizin dosyalarını barındıracağımız mail adresi oluşturup kullanmamızı sağlayacak hosting hizmetimizi alıyoruz. Domain ve hosting hizmetlerini satın almamız ardından bir site açmak için gerekli olan tüm ihtiyaçlarımızı karşılamış oluyoruz.

Hizmetlerimizi aldık örneğin bir wordpress site kurmak istiyoruz, linux hosting hizmetimiz içerisinde wordpress kolay kurulumu mevcuttur. Bu özellik sayesinde kolayca wordpress sitemizi kurarak yayınlayabiliriz.

Peki kodlama ve tasarım konusunda bilgimiz yok ve site açmak istiyorsak ne yapabiliriz ? Bu tür bir durum da tasarım ve yazılım konusunda ek bir bütçe ayırmak ve bir tasarımcı yada yazılımcı ile çalışmak istemiyorsanız, tarafımızda sağlamış olduğumuz hazır site hizmeti ile sitenizi kolayca kendinizi hazırlayarak yayınlayabilirsiniz. Hazır site paketlerinde diğer sağlamış olduğumuz paketlerden farklı olarak hizmet süresince Domain ve Hosting tarafımızdan hediye olarak sunulmaktadır.

| Hosting.com.tr