Bu makalemizde sunucu hizmeti üzerinde DirectAdmin kullanan müşterilerimizin kontrol panel üzerinden nasıl Subdomain oluşturabileceğini detaylı olarak inceleyeceğiz.

1) Öncelikle sunucu hizmetimiz için tarafımıza atanmış olan ip adresi ile DirectAdmin kontrol panelimize admin bilgilerimiz ile erişim sağlıyoruz. ( Örnek : 77.245.15x.xxx:2222 )

2) Directadmin’e giriş yapmamız ardından ” Show All Users “ butonuna tıklayarak önceden oluşturmuş olduğumuz hesapları görüntülüyoruz.

3) ” Show All Users “ butonuna tıklamamız sonrasında oluşturmuş olduğumuz kullanıcının adı’nın üzerine tıklıyoruz.

4) Kullanıcı detaylarına giriş yapmamız ardından ” Login as ****** “ butonuna tıklayarak mail adresi oluşturabileceğimiz alana giriş yapıyoruz.

5) Kullanıcı kontrol paneli üzerinden ” Subdomain Management “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

6) Oluşturmak istediğimiz Subdomain adresini kontrol panel üzerinde bulunan ilgili alana yazarak sonrasında sağ tarafta bulunan ” Create “ butonuna tıklıyoruz.

Yukarıda ki işlemler ardından Subdomain adresimiz başarılı şekilde oluşturulmuş durumdadır. Oluşturduğumuz Subdomain adresinin dns kayıtlarının global sunuculara yayılmasını beklememiz ardından Subdomain içeriğimiz yayınlanmaya başlayacaktır.

| Hosting.com.tr

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir