Bu makalede sunucu hizmeti alan müşterilerimizin DirectAdmin kontrol panelleri üzerinde nasıl MySQL Veritabanı yaratabileceklerini detaylı olarak inceleyeceğiz.

1) Öncelikle sunucu hizmetimiz için tarafımıza atanmış olan ip adresi ile DirectAdmin kontrol panelimize admin bilgilerimiz ile erişim sağlıyoruz. ( Örnek : 77.245.15x.xxx:2222 )

2) Directadmin’e giriş yapmamız ardından ” Show All Users “ butonuna tıklayarak önceden oluşturmuş olduğumuz hesapları görüntülüyoruz.

3) ” Show All Users “ butonuna tıklamamız sonrasında oluşturmuş olduğumuz kullanıcının adı’nın üzerine tıklıyoruz.

4) Kullanıcı detaylarına giriş yapmamız ardından ” Login as ****** “ butonuna tıklayarak mail adresi oluşturabileceğimiz alana giriş yapıyoruz.

5) Kullanıcı kontrol paneli üzerinde bulunan ” MySQL Management “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

6) Açılan sayfa üzerinde daha önce oluşturmuş olduğumuz veritabanlarını görüntüleyebiliriz. Ayrıca ” Create new Database “ butonuna tıklayarak yeni veritabanı oluşturabiliriz.

7) Son işlem olarak oluşturmak istediğimiz veritabanı için ” Veritabanı Adı, Veritabanı Kullanıcı Adı ve Veritabanı Şifremizi “ belirleyerek ” Create “ butonuna tıklıyoruz.

Veritabanı oluştururken belirlediğimiz ” Kullanıcı adı, vertibanı adı ve şifre bilgileri “ DirectAdmin kontrol paneli üzerinde ” phpMyAdmin’e  “ giriş yaparken gerekli olacağı için not almanızı öneririz.

| Hosting.com.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments