Bu makalemizde Windows Bayi (Reseller) Hosting hizmetimiz içerisinde yeni domain/hosting nasıl ekleyebileceğimize detaylı olarak değineceğiz. Öncelikle hosting.com.tr üzerinden müşteri girişi yapıyoruz.

1) Müşteri panelimiz üzerinde bulunan ” Hostinglerim “ butonuna basarak açılan sayfa üzerinden Windows Bayi Hosting hizmetimiz için ” Yönet “ butonuna tıklıyoruz.

2) Açılan sayfa üzerinde yer alan ” Kontrol Paneline Gir “ butonuna tıklayarak bayi hosting hizmetimizin Plesk kontrol paneline erişiyoruz.

3) Windows Bayi hosting hizmeti satın aldığımızda içerisinde herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Hizmeti aldıktan sonra kontrol panel üzerinden hizmet içinde kullanmak istediğimiz domain adreslerini ekliyoruz.

4) Sol menü üzerinden ” Alan Adları “ butonuna tıklamamız ardından açılan sayfa da ” Alan Adı Ekleyin “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

5) Yeni alan adımızı eklemek için gerekli bölümleri doldurarak sayfa aşağısında bulunan ” Tamam “ butonuna tıklıyoruz. Kullanıcı Adı ve Şifre bölümlerinde tanımlayacağımız bilgiler FTP bağlantısında da gerçerli olacağı için tanımladığınız bilgileri not almanızı öneririz.

6) Alan Adı Ekleme işlemimiz tamamlandığında aşağıdaki şekilde eklediğimiz alan adına ait detaylar görüntülenmeye başlayacaktır. Aynı işlemleri tekrarlayarak diğer domain adreslerimizi de bayi hosting hizmetimize ekleyebiliriz. Bu işlem aynı zamanda eklediğimiz domain adresi için hosting hizmeti de oluşturmuş olacaktır. Alan adının üzerine tıklayarak hosting hizmetini görüntüleyebilirsiniz.

| Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir