SSL sertifikası, internet siteniz ve ziyaretçisi arasındaki trafiği şifreleyerek, bağlantıyı güvenli hale getirmektedir. Bu güvenli hale getirme işlemi e-postalarınızda da oldukça faydalı bir işlemdir, çünkü gönderilen ve alınan iletiler de SSL sertifikası ile şifrelenecek ve yazışmalarınız daha güvenli hale gelecektir. Bu içeriğimizde adım adım sizlere Plesk panelde e-postalarınız için SSL kurulumu yapmayı göstereceğiz.

Öncelikle bu işlem için SSL sertifikanızın kurulu olması gerekmektedir. Bu içeriğimizde SSL kurulumunu anlatarak, konuyu uzatmak istemiyoruz, o nedenle Plesk Panelde SSL Kurulumu başlıklı yazımızı inceleyerek ücretsiz SSL sertifikasını kurabilirsiniz.

E-posta İçin SSL Kurulumu

Yukarıdaki bağlantıdaki adımları uygulayarak SSL kurulumunu gerçekleştirdiniz, daha sonrasında e-postalar için sertifikayı aktif etmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1-) Plesk Panele Giriş Yapın

Plesk panele giriş için Hosting.com.tr sitemize mail ve şifreniz ile giriş yapınız ve Hostinglerim > Yönet > Kontrol Paneline Giriş Yap adımlarını takip ediniz.

2-) E-Posta Ayarlarına Geçin

Domainler (Domains) > siteadiniz.com > E-posta (Mail) >E-posta Ayarları (Mail Settings) yolunu takip ediniz.

E-posta için SSL/TLS sertifikası kısmından mevcut kurulu SSL sertifikanızı seçerek, e-postalarınız için SSL sertifikasını aktif ediyorsunuz.

Sorularınız olursa, yorum olarak belirtmenizi rica ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir