Bu makalemizde WHM kontrol panel üzerinde kullanıcılarımıza özel hosting paketi nasıl oluşturabileceğimize detaylı olarak değineceğiz.

Öncelikle ” Hostinglerim -> Yönet -> WHM Giriş Yap “ adımları ile WHM kontrol panelimize erişim sağlıyoruz.

1) WHM kontrol panel üzerinde ” Paketler “ butonuna tıklıyoruz. Ardından açılacak olan sayfa üzerinde ” Bir Paket Ekle “ butonuna tıklıyoruz.

2) Bir Paket Ekle adımı sonrasında paket özelliklerini belirleyeceğimiz aşağıdaki form karşımıza gelecektir. Aşağıdaki form üzerinde görebileceğiniz gibi öncelikle ” Paket Adı “ belirliyoruz. Sonrasında WHM kontrol paneli Sınırsız Disk Kotası (MB) ve Aylık Bant Genişliği (MB) değerlerini sayısal olarak girilmesini istemektedir. Kullanmakta olduğumuz bayi paketine ve pakete tanımlamak istediğiniz özelliklere bağlı sayısal değer girmek zorundasınız. (Örneğin : Disk Kotası : 1024, Aylık Bant Genişliği : 10240)

3) Paket özelliklerini belirlememiz ardından sayfanın aşağısında yer alan ” Ekle “ butonuna tıklayarak paketimizi oluşturuyoruz.

4) Önceden oluşturduğumuz hostinglerin paket özelliklerini değiştirmek istiyorsak, bu işlem için WHM Anasayfasında ” Hesap Bilgileri -> Hesapları Listele “ adımı ile bayi paketimizde yer alan siteleri listeliyoruz.

5) Hesapları Listele ardından paketini değişitirmek istediğimiz hosting paketinin başında bulunan ” + “ butonuna tıklayarak sonrasında ” Planı Değiştir “ butonuna tıklayarak mevcut paketi değiştirmek istediğimiz paket ile güncelliyoruz.

|Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir