Bu makalemizde Linux hosting hizmeti alan müşterilerimizin cPanel üzerinden maillerini Yandex üzerinden kullanmak için gerçekleştirmesi gereken DNS kayıt değişikliklerine detaylı olarak değineceğiniz. Öncelikle maillerimizi yandex üzerinde kullanmak için gerekli olan işlemleri yandex üzerinden nasıl başlatacağımızı detaylı olarak öğrenmek için tıklayınız.

1) Aktif hizmetlerimize erişim sağlamak için hosting.com.tr üzerinden müşteri hesabımıza giriş yapmamız ardından ” Hostinglerim -> Yönet “ adımları ile ilerliyoruz.

2) Hosting yönetim sayfası üzerinde ” cPanel’e Giriş Yap “ butonuna tıklıyoruz.

3) cPanel arayüzüne erişim sağlamamız ardından ” Zone Editor “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz, ” Zone Editor “ sayfası üzerinde ” Yönet “ butonuna tıklayarak tüm dns kayıtlarımıza erişim sağlıyoruz.

4) MX ve SPF kayıtlarımızı Yandex’e göre düzenlememiz gerekmektedir. İlgili kayıtları ” Düzenle “ butonuna tıklayarak gerekli değişiklikler sağlıyoruz.

Yandex MX kaydı ; Öncelik : 10 / Hedef Yer : mx.yandex.net

Yandex SPF kaydı ; v=spf1 redirect=_spf.yandex.net

| Hosting.com.tr

Comments

  1. Hayvanlar

    Merhabalar, öncelikle böyle bir konuya değindiğiniz için teşekkür ederim.

    Yandex mail üzerinden gerekli tüm ayarlarımı yaptım, herhangi bir sorun yok (sitemin içerisinde özel mesaj, konuya cevap vb.) gelmesinde problem yok ama info mail adresimi yönlendirmiştim yandex mail hesabıma ama info’ya mail gelmiyor. Bunun sebebi nedir acaba?

    Kısa zaman içerisinde sunucum taşınmıştı, gerekli mail ayarları sanırım sıfırlandı. Bu arada dediklerinizi yaptım yine olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir