Hosting.comtr den aldığınız hosting paketleri ile [email protected] gibi kendinize özel email hesapları oluşturabilir ve bu adres üzerinden email alıp gönderebilirsiniz. Bu makalede, bu hizmetin nasıl kullanılacağı konusunda detaylı bilgileri bulacaksınız.

NOT: Hosting hizmetini yeni aldıysanız veya domain yönlendirmesini yeni yaptıysanız DNS lerin yayılma süreci vardır. Genellikle ülkemizde 0-120 dakika için bu yayılma tamamlanır. bu süre tamamlanmadığı zaman email alma ve gönderme işlemlerinde hata alırsınız. Eğer hata alıyorsanız lütfen bu sürecin tamamlanmasını bekleyiniz.

Hosting hizmetini satın aldınız ancak email kullanımına başlamadan önce istediğiniz email hesaplarını oluşturmanız gerekecektir. 

Öncelikle aşağıdaki linklere tıklayarak email hesaplarınızı oluşturun.

1- Linux hosting paketlerinde email hesabı oluşturmak için TIKLAYIN.

2- Windows hosting paketlerinde email hesabı oluşturmak için TIKLAYIN.

3- Hazır Website paketlerinde email hesabı oluşturmak için TIKLAYIN.

(Hosting paketinizin Linux mü, Windows mu olduğunu bilmiyorsanız, hosting.com.tr ye şifreniz ile girin. hostinglerim sekmesine tıklayın. burada hosting türünü görebilirsiniz)

Yukarıdaki linklerden yardım olarak email hesabınızı oluşturdunuz şimdi email alma ve gönderme işlemlerini nasıl yapacağınızı öğrenelim.

Email kullanımı için farklı seçenekler mevcuttur.

1- webmail.domainadiniz.com (domainadınız.com yerine kendi domaininizi yazmalısınız) adresine girerek her yerden email gönderimi ve alımı yapabilirsiniz.

2- Android tabanlı cep telefonları için email kurulumu TIKLAYINIZ.

3- Iphone ve IPAD için email kurulumu TIKLAYINIZ.

4- Outlook 2010 için email kurulumu TIKLAYINIZ.

5- Outlook 2016 için email kurulumu TIKLAYINIZ.

6- Mac bilgisayarlar üzerine Outlook email kurulumu TIKLAYINIZ.

7- Mac bilgisayarlar için email kurulumu TIKLAYINIZ.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir