Web Sitesi Tasarlamak İçin 5 Harika Online Araç

Hosting Fiyatları

İnsanların web sitesi kurmak için nasıl kod yazacağını öğrenmesi gereken günler geride kaldı. Herhangi bir karışıklık olmadan hızlı bir şekilde bir web sitesi kurmak istiyorsanız, artık bunu bir web site oluşturucunun yardımıyla yapabilirsiniz. Fakat yanlış bir web site oluşturucu seçerseniz, hayallerinizdeki siteyi tasarlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlamayan bir platforma çok fazla ücret ödeyebilir ve uzun vadeli bir bağlılıkla karşılaşabilirsiniz.

En İyi Web Site Tasarım Aracını Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

En İyi Web Site Tasarım Aracını Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

En iyi web site tasarım aracını seçmeden önce, oluşturacağınız web sitesinde ne yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Hedefleriniz neler ve web sitenizde hangi özellikleri görmek istersiniz?

Örneğin, bir blog bölümü, fotoğraf galerisi, çevrimiçi mağaza, rezervasyon sistemi, iletişim formu vb.

Ne istediğinizden emin değilseniz, ilham almak için rakiplerinize veya diğer web sitelerine bakabilirsiniz.

Çoğu web sitesi tasarlama aracı, web sitenizi oluşturmak için bir sürükle bırak kullanıcı arayüzü sunar. Nihai kararınızı vermeden önce bu sitelerde deneme hesaplarından yararlanabilirsiniz.

Sonrasında ise büyüme seçeneklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Web sitenize düzenli güncellemeler ekleyecek misiniz? Bir blog bölümüne mi ihtiyacınız var? Gelecekte web sitenizde daha fazla ürün mü satmak istiyorsunuz?

Seçtiğiniz web sitesi oluşturucusunun işletmeniz büyüdükçe ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir.

En İyi Web Site Oluşturucu Nasıl Seçilir?

En İyi Web Site Oluşturucu Nasıl Seçilir?

Seçeneklerin zenginliği ve birçok web sitesi oluşturucunun daha sonra web sitenizi almanıza ve ilerlemenize izin vermediği göz önüne alındığında, ihtiyacınız olan şey hakkında net bir fikire sahip olmanız önemlidir. Önceliklerinizi ve yönünüzü belirleyerek, en iyi web sitesi oluşturucuyu bulmak için aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

1. Kullanım kolaylığı: Aşağıda sizinle paylaşacağımız listedeki tüm web site tasarlama araçları hiçbir teknik beceri gerektirmez. Kodu nasıl okuyacağınızı veya yazacağınızı bilmenize gerek yoktur.

2. Yüksek kaliteli destek: Çok fazla deneyiminiz yoksa, bir web sitesi tasarım aracıyla bile bir site oluşturmak zordur. İnsan desteği (canlı sohbet, telefon, e-posta) size bu süreçte, oldukça yardımcı olabilir.

3. Çeşitli web sayfası öğelerine destek: İyi bir web site tasarım aracı, web sayfası öğelerini kolayca eklemenizi sağlar. Bağış düğmeleri, sayfa bölücüler ve birden çok sütun vb. gelişmiş öğeleri sitenize eklemek kolay olmalıdır.

4. İyi görünümlü şablonlar: Aşağıda sizinle paylaşacağımız listede tüm web site tasarlama araçları, herhangi bir cihazda iyi görüntülenebilen çekici şablonlar sunar.

Şimdi web sitenizi bir geliştirici olmadan kurmak için en iyi web sitesi tasarlama tasarlama araçlarına birlikte göz atalım.

1. hosting.com.tr – Hazır Site Tasarım Aracı

hosting.com.tr - Hazır Site Tasarım Aracı

hosting.com.tr tarafından sunulan ‘Hazır Site Tasarım Aracı’ harika tasarımları ve kullanım kolaylığıyla bilinen profesyonel bir web sitesi oluşturucudur.

Artıları

‘Hazır Site Tasarım Aracı’ web sitenizi barındırmak için kurumsal düzeyde bir altyapı ile birlikte gelir. Bu güvenli ve sağlam platform, hosting konusunda endişelenmeden işinizi büyütmeye odaklanmanızı sağlar.

hosting.com.tr ‘Hazır Site Tasarım Aracı’, başlamak için farklı çeşitlilikte web sitesi tasarımı (hazır şablon) içerir. Tüm bu tasarımlar tüm içerik türleri için tamamen hazırdır ve düzenlenebilirdir.

‘Hazır Site Tasarım Aracı’, ayrıca web sitenize çevrimiçi bir mağaza eklemenize izin veren e-ticaret planlarına da sahiptir. Ürünlerinizi, envanterinizi, siparişlerinizi, kupon indirimlerinizi ve daha fazlasını yönetmek için size güzel bir arayüz sunar.

Rakiplerinin aksine ‘Ücretsiz Alan Adı ve Web Alanı’ tüm paketlerinde bulunur. Maliyet açısından bakıldığında ise rakiplerine göre oldukça ucuzdur.

Eksileri

hosting.com.tr ‘‘Hazır Site Tasarım Aracı’ her geçen gün şablonlarına yenilerini eklemeye devam etse de, bazı rakiplerine göre daha az şablon seçeneği mevcuttur.

Fiyatlandırma

hosting.com.tr ‘Hazır Site Tasarım Aracı’ paketleri ayda 1,49 dolarından başlıyor, Medium paketi 2.49 dolar, Large paketi ise 2.99 dolar.

‘Hazır Site Tasarım Aracı’, kullanımı çok kolay özellikler sunan güzel tasarlanmış bir platformdur. Hızlı bir şekilde ve rakiplerinden çok ucuz bir fiyatlandırma ile bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

2. Wix

Wix

Popüler bulut tabanlı web sitesi oluşturucu yazılımlarından biri de Wix’tir. Wix, web sitenizi kolayca oluşturmanız için güçlü bir özellik seti ile birlikte kullanım kolaylığı sunar.

Artıları

Wix tamamen barındırılan bir platformdur, bu nedenle hosting için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Web sitenizin tasarımı için seçebileceğiniz yüzlerce şablona erişebilirsiniz. Her şablon, sezgisel sürükle ve bırak site oluşturucularıyla tamamen düzenlenebilir.

Ayrıca, web sitenize yükleyebileceğiniz düzinelerce ücretsiz ve ücretli uygulama ile birlikte gelir. Bu uygulamalar, web sitenize yeni özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanır. Bazıları Wix tarafından, diğerleri ise üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulur.

Wix, sınırlı bant genişliği ve depolamayla ücretsiz bir plan sunar. Ancak, bu planı sürükle bırak web sitesi oluşturucusunu test etmek için kullanabilirsiniz. Bir alan adı içermediğinden, web sitenizi korumaya karar verirseniz, premium plana geçmek isteyebilirsiniz.

Eksileri

Ücretsiz ve Domain Bağlama planları, web sitenizde Wix markalı reklamları gösterir. Bu reklamları kaldırmak için Standart, Sınırsız veya VIP planlara geçmeniz gerekir.

Web sitenizi Wix’ten ayırmaya karar verirseniz, bunu yapmak oldukça karmaşıktır.

Aylık 10 TL olan Domain Bağlama planları, yalnızca özel bir alan adı bağlamanıza olanak tanır, bu nedenle yine de ayrı bir alan adı satın almanız gerekir.

Fiyatlandırma

Wix, Wix markalı bir alt etki alanı ile sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Bir alan adını ayda 10 TL karşılığında bağlayabilirsiniz. Standart planları aylık 17,50 TL’den başlar ve size ücretsiz bir alan adı sağlar.

3. Weebly

Weebly

Weebly, binlerce harika tasarıma sahip kolay bir web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Herhangi bir kodlama becerisi öğrenmeden web sitenizi düzenlemenizi sağlayan güzel hazırlanmış bir sayfa oluşturucu içerir.

Artıları

Weebly tamamen barındırılan bir platformdur, bu nedenle herhangi bir yazılım yüklemenize ve yönetmenize gerek yoktur. Web sitenizi barındırmayla ve back-end’de çalışan tüm yazılımları yönetme ile ilgilenir.

Web siteniz için bir başlangıç noktası olarak kullanılacak düzinelerce web sitesi tasarımı ile birlikte gelir. Bu muhteşem tasarımlar, Weebly’nin canlı sayfa düzenleyicisi kullanılarak tamamen düzenlenebilir.

Weebly ayrıca e-ticaret için yerleşik destekle birlikte gelir. Bu, kolayca çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza ve ürünlerinizi hemen satmaya başlamanıza olanak tanır.

Her Weebly sitesinde iletişim formları, fotoğraf galerileri, kaydırıcılar ve daha fazlası için yerleşik özellikler bulunur. Bu, karmaşık kurulum işlemleri yapmadan da, web sitenize kolayca özellikler eklemenizi sağlar.

Kullanım kolaylığı ve harika özellikler göz önüne alındığında, Weebly yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucuları arasında derecelendirilmektedir.

Eksileri

Weebly tamamen barındırılan bir platform sunar, böylece sundukları özelliklere kilitlenirsiniz. Web sitenize yeni işlevler eklemek için bir geliştirici veya tasarımcı ile çalışamazsınız.

Weebly ayrıca e-ticaret mağazanız üzerinden yapılan her satın alma işleminde %3 işlem ücreti alır. Bu ek ücretlerden kaçınmak için iş planlarına geçmeniz gerekir.

Fiyatlandırma

Weebly çok temel bir ücretsiz planla gelir. Profesyonel planın maliyeti aylık 12 dolar, iş planı ise aylık 25 dolardır.

4. Site123

Site123

Kodlama gerektirmeden responsive web tasarımlarıyla göz dolduran Site123, sezgisel web sitesi oluşturucusu ile de yeni başlayanların hayatını kolaylaştırır. Tüm paketlerinde ücretsiz barındırma sunan Site123, bu şekilde güncellemelere ve güvenliğe zaman harcamanızın önüne geçer.

Artıları

Çevrimiçi mağazanızın bir saatten daha kısa sürede yayınlanabileceğinizi iddia eden Site123, eğer bu süreçte takılıp kalırsanız, 7/24 canlı destek verir. Bu gerçekten bir artı, çünkü herhangi bir sorununuz olursa, her zaman orada birinin olduğunu bilmek gerçekten güzel.

Site123 dil konusunda da çok yetenekli. Editör sadece 20’den fazla (Türkçe, Arapça, Rumence gibi diller de dahil olmak üzere) çok dilli bir web sitesine sahiptir.

Eksileri

Site123’ün editörü nispeten kısıtlayıcıdır. Çok yaratıcı olmadan basit bir web sitesi yapmak istiyorsanız, Site123 sizin için yeterli olabilir. Şablonların sizi kısıtlayacağının farkında olun yeter.

Fiyatlandırma

Site123’te ücretsiz plan da dahil olmak üzere 2 fiyatlandırma planı vardır. Premium planları aylık 5.80 dolardır ve bir yıllık ücretsiz alan adı içerir. Ücretsiz planda 500MB depolama alanı, 1GB bant genişliği ve bir alt alan adı bulunur. Fakat web sitenizin ziyaretçi alma konusunda ciddi potansiyeli olduğunu düşünüyorsanız, Premium plan Site123 ayrıntılarını kaldırır ve e-ticaret içeriğinin kilidini açar.

5. Webnode

Webnode

Webnode, Weebly veya Wix gibi araçlar kadar popüler olmasa da, özellikle Avrupalı ​​kullanıcılar arasında hala en çok kullanılan web sitesi oluşturucularından biridir. Webnode’un bazı özellikleri gerçekten gelişmiş ve neredeyse sektörde benzersizdir, ancak bazı temel işlevlerden yoksundur.

Artıları

Webnode ile ilgili en heyecan verici özellik, çok dilli siteler oluşturmak için kolay bir yol sunmasıdır. Çok az sayıda web sitesi oluşturucu böyle bir özelliğe sahiptir. 

Modern ve duyarlı tasarımları sayesinde tüm cihazlarda iyi görünür. SEO özellikleri de sağlamdır ve çoğu sitenin ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir.

Eksileri

Platformu kullanırsanız, ücretsiz ve kolay web sitesi oluşturucularından çok uzak olduğunu hızlı bir şekilde fark edersiniz. Sürükle ve bırak düzenleyicisi, kullanımı en kolay yöntem değildir ve biraz karmaşık görünür. Bu da web sitenizin bazı bölümlerinin değiştirilmesinin zor olacağı anlamına gelir. Ücretsiz sürümü kesinlikle özelliklerden yoksundur. Bu özellikler, size tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturmak için araçlar vermek yerine, web sitesi oluşturucu hakkında bilgi edinmeye yöneliktir.

Bloglama sistemlerinde etiketler veya yerel yorum sistemi gibi bazı temel özellikler eksiktir. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak istiyorsanız, başka bir yere bakın, çünkü çözümleri oldukça basittir. Wix veya Weebly’den farklı olarak bir uygulama mağazası yoktur.

Fiyatlandırma

İlk yıl için planlarının çoğuna ücretsiz bir alan adı dahil edilmiştir. Bunun da ötesinde, bazı planlar ücretsiz özel e-posta hesapları (ör. İ[email protected]) ile birlikte gelir.

Listemiz bu şekildeydi, şimdi de kodlama olmadan web tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için birkaç soruyu sizin için kısa kısa cevapladık.

1. Web tasarımda kodlama gerekli mi?

Normal koşullar altında, web tasarımcılar öğeleri görsel olarak nasıl tasarlayacaklarını bilmeli ve front-end geliştirmede uygun kod becerilerine sahip olmalıdır.

2. Kodlama olmadan web tasarımı yapabilir miyim?

Evet, kodlama sürecinin çoğunu sizin için otomatikleştiren çok sayıda yazılım çözümü ve web sitesi var. Bu nedenle herhangi bir kodlama bilmek zorunda değilsiniz.

3. Web tasarımı yapmak için en iyi araç hangisidir?

Kodlama yapmadan web siteleri tasarlamak için kullanabileceğiniz en iyi araç: hosting.com.tr ‘Hazır Site Tasarım Aracı’.

Tüm bu bilgilendirmeleri okuduktan sonra, web sitesi oluşturmaya nasıl başlayacağınızdan hala emin değilseniz, daha fazla bilgi için sorularınızı yorum olarak bırakabilir veya 444 8 556‘yı arayarak Hosting.com.tr çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Domain Sorgulama