Blog » Teknoloji » En Hızlı ve Popüler 8 Uzaktan Bağlantı Programları – Remote Desktop Uygulamaları

En Hızlı ve Popüler 8 Uzaktan Bağlantı Programları – Remote Desktop Uygulamaları

Hosting Fiyatları

Daha önce teknik bir destek aldıysanız, teknik ekipten bir profesyonel uzaktan bağlantı programları ya uygulamaları kullanarak size yardım etmiş olabilir. 

Ayrıca, farklı bir fiziksel konumdaysanız, bu programlar kendi bilgisayarınıza veya şirketinizin bilgisayarına erişmenize de yardımcı olabilir.

Küçük bir işletme sahibi olarak, ürününüz bilgisayar tabanlıysa, müşterilerinize bu şekilde teknik destek sunabilirsiniz. 

Peki tam olarak bu uzaktan bağlantı programları – uygulamaları ne anlama geliyor?

Uzaktan Bağlantı Programı Nedir?

Uzaktan bağlantı programı, bir bilgisayarın bir ağ veya internet üzerinden başka bir bilgisayardan fare ve klavye girişlerini kontrol etmesine olanak tanır. Uzak masaüstü paylaşımı iki bilgisayarın etkileşimini içerir:

 • İstemci olarak da adlandırılan yerel bir bilgisayar. Bu, uzaktan erişim yazılımı kullanarak kontrol edeceğiniz bilgisayardır.
 • Sunucu olarak da adlandırılan uzak bir bilgisayar. Bu, istemci bilgisayarda kullanmak istediğiniz komutları gireceğiniz bilgisayardır.

Bir bilgisayarın diğerini uzaktan kontrol edebilmesi fikri, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının yapacağı bazı işlemleri çağrıştırsa da, birçok pratik kullanımı vardır. Özellikle teknik destekte kullanışlıdır. Uzak çalışanlar veya sık seyahat eden çalışanlar tarafından kullanılabilir. Masaüstü paylaşımı, sunucunun bir grup bilgisayarla (makinelerini kontrol etmeden) bilgi paylaştığı çevrimiçi sunumlar ve web konferansları için de yararlı olabilir. Hatta eğitim amaçlı bile kullanılabilir.

Çoğu uzaktan erişim yazılımının, uzak bağlantıyı daha güvenli hale getirmek için güvenlik özellikleri sağladığını da bilmeniz önemlidir. Bu tür özellikler aşağıdakileri içerebilir:

 • Bağlanabilecek kullanıcı sayısında bir sınır
 • Şifre koruması
 • Şifreli veri iletimi
 • Kapılı erişim
 • İstenmeyen bağlantıların kara listeye alınması

En Hızlı ve Popüler 8 Uzaktan Bağlantı Programları – Uygulamaları

 1. AnyDesk
 2. TeamViewer
 3. Zoho Assist
 4. Chrome Remote Desktop
 5. LogMeIn
 6. Remote Desktop Manager
 7. GoToMyPC
 8. Connectwise Control

Aşağıda popüler ve hızlı uzaktan bağlantı programlarının – uygulamalarının bir listesini bulabilirsiniz:

1. AnyDesk 

AnyDesk

AnyDesk, herhangi bir yerden herhangi bir bilgisayara uzaktan bağlanmanıza olanak tanır. AnyDesk masaüstünüze güvenilir şekilde uzaktan erişim sağlar. Windows, macOS, iOS, Android, Linux, FreeBSD ve hatta Raspberry Pi‘niz dahil tüm cihazlarda ve işletim sistemlerinde çalışır.

Anydesk, kolaylıkla işbirliği ve iletişim içinde olmanızı sağlar. Bu sayede çevrimiçi toplantı ve sunumlar yapabilir veya dünyanın başka bir köşesinden aynı belge üzerinde çalışabilirsiniz. 

AnyDesk, yerleşik güvenlik, yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için TLS 1.2 teknolojisi ve her bağlantıyı doğrulamak için RSA 2048 asimetrik şifreleme ile birlikte gelir. Ayrıca maksimum güvenilirlik için Erlang telekomünikasyon teknolojisini kullanır.

AnyDesk fiyatlandırma planları ayda 9,90 Euro’dan başlar.

2. TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer, en popüler uzak masaüstü yazılımlarından biridir. Kullanımı kolaydır ve birden fazla platformu destekler. Ayrıca Samsung’un DeX teknolojisini de destek sağlar, yani Samsung’un akıllı telefonlarını kullanarak PC’nize uzaktan erişebilirsiniz.

TeamViewer, masaüstünden masaüstüne, masaüstünden mobile, mobilden mobile veya sunucular ve IoT cihazları gibi gözetimsiz cihazlara her yerden güvenli bir şekilde bağlanmanızı ve bunları izlemenizi sağlayan, kullanımı kolay bir uzaktan destek ve erişim yazılımıdır.

TeamViewer Remote Management, RMM çözümüyle entegre olarak gelir. Bu, cihazlarınızın çeşitli yönlerini izlemenize, eski yazılımlara yama yapmanıza ve tek bir merkezi konumda değerli bilgileri toplamanıza olanak tanır.

TeamViewer, kişisel ve ticari olmayan kullanıcılar için ücretsizdir.

3. Zoho Assist

Zoho Assist

Zoho Assist, bulut tabanlı bir yazılım platformudur, uzaktan destek ve uzaktan erişim sağlar. Bu, BT yöneticilerinin bir BT departmanındaki cihazları yönetmesine yardımcı olur. Kullanımı oldukça basit ve bağlanması hızlıdır. Zoho Assist herhangi bir PC’de herhangi bir yazılım olmadan çalışabilir, yani tamamen tarayıcınızda çalışır.

Tarayıcı tabanlı uygulama, küçük ve orta ölçekli işletme BT desteği, dış kaynaklı BT firmaları, bağımsız BT teknisyenleri ve uzaktan bilgisayar onarım hizmeti için mükemmeldir. Dosya aktarımı, sesli ve görüntülü sohbet gibi çeşitli diğer görevler için ve ayrıca bağlantınızı kaybetmeden uzak cihazları yeniden başlatmak için kullanılabilir.

Zoho Assist ayrıca birden fazla monitörü otomatik olarak algılama ve tercihlere göre görüntüleme özelliğine sahiptir. Ayrıca kalite ve izleme amacıyla oturumları kaydedebilir. BT yöneticileri, uzak bilgisayarları işleve, konuma veya diğer parametrelere göre gruplar halinde düzenleyebilir.

Zoho Assist, 15 gün boyunca ücretsiz deneme sunar. Aylık fiyatlandırma planları ise, 6.25 dolardan başlar.

4. Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop, kullanıcıların diğer bilgisayarlara uzaktan erişmesine olanak tanıyan bir Google Chrome uzantısıdır. Chrome’u tarayıcı olarak kullanan herhangi bir bilgisayarın ana bilgisayar olmasına izin verir. Uygulamalarınıza ve dosyalarınıza uzaktan erişim için PC’lere kısa süreli veya uzun süreli olarak erişebilirsiniz.

Chrome Remote Desktop, herhangi bir maliyete katlanmadan diğer PC’lere hızlı ve kolay erişim sağlar. Chrome web tarayıcısının bir uzantısı olarak hızlı bir şekilde kurulabilir. Ardından, diğer bilgisayarların oturum açmasına izin vermek için bir PIN oluşturabilirsiniz. Ücretsiz bir uzantıdır ve kullanımı kolaydır, ancak sınırlamaları vardır.

5. LogMeIn

LogMeIn

LogMeIn; tarayıcınızdan, masaüstünüzden ve mobil cihazlarınızdan PC’nize veya Mac’inize hızlı, kolay ve güvenilir erişim elde etmenizi sağlar. Küçük ölçekli endüstrilere ve tüketicilere her türden uzaktan bağlantı ve destek çözümleri sunan önde gelen uzaktan bağlantı yazılımlarından biridir.

Uzaktan çalışmak ve daha verimli veri alışverişi yapmak için LogMeIn aracını kullanabilirsiniz. LogMeIn tek bir tıklamayla depolar, paylaşır ve işbirliği yapar. LogMeIn’in premium sürümündeki, dosya aktarımı, dosya paylaşımı ve uzaktan yazdırma gibi bazı özellikler nereye giderseniz gidin bağlı ve üretken kalmanıza yardımcı olur.

LogMeIn, ücretsiz bir deneme sunar. Yıllık fiyatlandırma planları ise, 349,99 dolardan başlar.

6. Remote Desktop Manager

Remote Desktop Manager

Birçok kişi tarafından kullanılan bir başka popüler yazılım da Remote Desktop Manager’dır. Remote Desktop Manager, kullanımı kolay ve güvenli bir platformdur. Bilgisayarlarına uzaktan erişmek için güvenli ve istikrarlı bir çözüm arayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için harika bir araçtır.

Remote Desktop Manager, kurulumu ve kullanımı kolay bir dizi araçla birlikte gelir. Tüm uzak bağlantılarınızı tek bir platformdan güvenli bir şekilde merkezileştirebilir, yönetebilir ve başlatabilirsiniz. Tüm parolalarınızı ve kimlik bilgilerinizi güvenli ve merkezi bir kasada saklamanıza olanak tanır.

Remote Desktop Manager’ın yıllık fiyatlandırma planları 249,99 dolardan başlar.

7. GoToMyPC

GoToMyPC

GoToMyPC Remote Desktop Software, evden daha verimli çalışmanızı sağlar. Herhangi bir yerden ve iPad, iPhone, Android veya Kindle gibi herhangi bir cihazı kullanarak herhangi bir masaüstüne erişmenize olanak tanır.

GoToMyPC, işlevler ve kullanım arasında mükemmel bir denge kurar. Dosyalarınızı bilgisayarlar arasında kolayca aktarabilmenize olanak tanır ve birden fazla ekranı destekler. Yani bilgisayarınıza bağlı tüm monitörlerin tam ekranlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca GoToMyPC, erişmekte olduğunuz PC’de müziğinizi veya sesli postanızı duymanızı sağlar. Yalnızca PC’de kullanılabilir.

GoToMyPC, ücretsiz bir deneme sunar. Aylık fiyatlandırma planları ise, 35 dolardan başlar.

8. Connectwise Control

Connectwise Control

​​ConnectWise Control iki temel seçeneğe sahiptir: Destek ve Erişim.

ConnectWise Control Support (Destek), internet bağlantısı olan her yerde masaüstünüzden veya Android, iOS veya Windows cihazınızdan anında bağlantı sunan bulut tabanlı bir hizmettir.

Bireyler, büyük ve küçük ekipler için ölçeklenebilir bir çözümdür. AES-256 şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi kullanıma hazır işlevlerle birlikte gelir. Bu, uzaktan erişiminizin birinci sınıf güvenlik özellikleriyle korunduğu anlamına gelir.

ConnectWise Control Access (Erişim), büyük makine gruplarını veya mobil iş gücünü yönetmek için yalnızca erişime açık bir hizmet sağlar. Çözüm, erişim aracıları yükleyerek kullanıcıların gözetimsiz makinelere erişmesine olanak tanır. Teknisyen etkinliğinin ve temel iş metriklerinin bütünsel bir görünümünü sağlayan eyleme geçirilebilir verilerle okunması kolay raporlar oluşturmanıza olanak tanır.

​​ConnectWise Control, ücretsiz bir deneme sunar. Aylık fiyatlandırma planları ise, 24 dolardan başlar.

Domain Sorgulama
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments