Plesk panele giriş yaptığınızda sağ tarafta bulunan Yedekleme Yöneticisi ne tıklayınız.

Ardından açılan sayfada var olan bir yedekten sitenizi geri yüklemek istiyorsanız Yükle yazan butona tıklayınız.

Açılan sayfada yedeğinizin olduğu dosyayı seçtikten sonra şifrenizi girip Tamam butonuna tıklamanız yedeğinizin yüklenmeye başlaması için yeterli olacaktır.

Herhangi bir yedeğiniz bulunmamaktaysa ve herhangi bir durumda siteniz zarar gördüğünde verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız Yedekle butonuna tıklayarak yedekleme işlemi yapabilirsiniz.

Yedekle butonuna tıkladığınızda aşağıdaki resimde olan sayfa ile karşılaşacaksınız.

Bu sayfada yedekleme ile ilgili ayarları istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra Tamam butonuna tıklamanız yedekleme işlemini başlatmak için yeterli bir işlemdir. Yedekleme tamamlandıktan sonra yedeği bilgisayarınıza indirip saklayabilirsiniz.

Comments

 1. OKTAY

  1 ay önce bilgisayarıma indirdiğim 3.6gb’ lık bir yedek dosyasını plesk’ e atıp geri yüklemek istedim. Çünkü son müdahalelerden sonra sistemde bazı sıkıntılar yaşamaya başladım. Lakin, Yedekleme yöneticisi saysafında yükle ye tıklayıp dosyayı gösterdiğimde 2 gb’ dan fazla olduğu için yükleme başlıyor ama bir süre sonra hata veriyor. Filezilla ile dosyayı server a attım ama, yedekleme dosyalarının bulunduğu yere taşıyamadım çünkü, yedekleme dosyalarının olduğu yeri bulamadım.Bir şekilde elimdeki yedek dosyasını yeniden server a kurmam gerekiyor acilen. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Osman Can Olgun

   Merhabalar,

   Tabi Plesk panel üzerinden yedeklemelerde veritabanı ve e-postalarınız da yedeklenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir