Icewarp daha çok Webmail uygulamasından kullanıldığı için bu arayüzü tanımak kullanıcılar için çok faydalı olmasının yanında bir de zamandan tasarruf etmesine yardımcı olacaktır. Çünkü kullanıcılar arayüze aşina oldukça yapacakları işlemleri daha hızlı yapabileceklerdir.

Ekran görüntüleri üzerinden giderek tüm sekme ve özellikleri açıklayarak tam bir rehber hazırlamış olacağız.

Sol mor menüden başlayarak tek tek açıklamalarını yapalım. Üstten başlayarak sıra sıra gidelim ve açıklamalarını yapalım.

1 Numara: “Yenileme” işlemini yapmaktadır. Outlooktaki “Gönder-Al” mantığıyla aynıdır. Yeni gelen iletileri “Yenileme” tuşuyla görebilirsiniz.

2 Numara: Posta sekmesidir, burada e-posta gönderme, alma, klasörleme, silme, iletileri okuma ve e-posta ile ilgili aklınıza gelen her işlemi yapabilirsiniz.

3 Numara: Takvim sekmesidir, buradaki işlerinizi, toplantılarınızı düzenleyebilir ve online bir ajanda gibi kullanabilirsiniz. Takviminizi ekip üyeleri ile paylaşarak gelecek planlarınızdan haberdar edebilirsiniz.

4 Numara: Kişiler sekmesidir, iletişim bilgileri bulunan müşteri, partner ve paydaşların bilgilerini buraya ekleyebilir ve klasörleyerek size özel bir rehber haline gelebilirsiniz. Ek olarak ekibiniz ile de paylaşabilirsiniz.

5 Numara: Döküman ve dosyalarınızın sekmesidir. Burayı aynı zamanda bir drive alanı gibi de kullanabiliyorsunuz. En çok kullandığınız ve ihtiyacınız olan dosyaları buraya yükleyerek internet bağlantısına sahip olduğunuz her yerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Word, Excel ve Powerpoint ve Not Defteri gibi uygulamaları buradan kullanabilirsiniz.

6 Numara: Görevler sekmesidir, görevleri başlangıç, bitiş tarihlerine, başlık, durum ve önem düzeyine kadar oluşturabiliyorsunuz ve ekip üyelerine görevleri atayabiliyor veya ekibinizle paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

7 Numara: Notlar sekmesidir, burada işin ve planlarınıza dair notlar alabilir ve yapılacak işlerinizi buradan da takip edebilirsiniz. Ayrıca klasörleme özelliği sayesinde daha düzenli bir online not defterine sahip olursunuz. Son olarak bu notlarınızı dilediğiniz ekip üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

8 Numara: Çöp kutusudur, sildiğiniz tüm e-posta, dosyalar ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz. Gerektiğinde de kurtarabilirsiniz.

9 Numara: Webmeeting sekmesidir, burada katılımcı ve ekip üyeleriyle online toplantılar ve sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Böylece nerede olursa olun ekibiniz ile ofisteymiş gibi toplantılar gerçekleştirebilirsiniz.

10 Numara: Web telefonudur, ekip üyeleriyle sesli görüşme sağlayabilirsiniz.

Icewarp Yeni Sekmesi

Yeni sekmesi, Icewarp Webmail ile yapabileceğiniz veya oluşturabileceğiniz tüm işlemleri kapsamaktadır. Görselde görüldüğü gibi 3 farklı sekmeye sahiptir ve buradan yeni belge ve işlemler oluşturabilirsiniz.

Buradaki “E-posta ve Planlama” “Evraklar” ve “Sohbet, Ses ve Video” sekmelerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Icewarp Webmail Arayüz Sağ Ekran

Sağ ekranda daha çok Webmail düzeni ile ilgili menüler vardır. Aşağıdaki görsele göre tek tek açıklamasını yapalım.

1 Numara: Icewarp Webmail arayüzünün genel düzeni ile alakalıdır. Buradaki seçenekler arasında seçim yaparak arayüzü kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

2 Numara: Icewarp Webmail arayüz ekranındaki itemlerin birbirine olan mesafesini buradan düzenleyebiliyorsunuz. İster yakınlaştırabilir, isterseniz de uzaklaştırabilirsiniz.

3 Numara: Bildirimler ekranı size gelen e-posta, arama, toplantı talebi, zamanlanan iş uyarıları gibi birçok konuda bildirimleri buradan görebilirsiniz.

4 Numara: Icewap hesap ayalarınızın yapıldığı alandır. Buradan birçok işlemi gerçekleştirebilir ve hesabınızın ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

5 Numara: Son yapılan işlemleri gösteren kısımdır. Buradan yapılan işlemleri takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir