Öncelikle FileSync programının ne amaçla kullanıldığını açıklayalım.

FileSycn, Google Drive veya Microsoft Onedrive gibi bir uygulamadır. Size bir depolama alanı sağlar ve bilgisayarınızdaki dosyalar ile buluttaki dosyalarınızı senkronize eder. Temel anlamda bu işe yaramaktadır.

Öncelikle Icewarp FileSync programını bilgisayarımıza indirmemiz gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows İçin Icewarp FileSync Uygulaması

Mac İçin Icewarp FileSync Uygulaması

Linux İçin Icewarp FileSync Uygulaması

Biz bu içeriğimizde Windows için kurulumu anlatacağız, diğer kurulumlar da aynı mantık ile yapılabilir.

Öncelikle yukarıdaki linkten, işletim sistemimize uygun olan uygulamayı indiriyoruz. “İleri” butonu ile bir sonraki adıma ilerliyoruz.

Bir sonraki ekran sözleşme ekranı oluyor. Sözleşmeyi kabul ederek, “İleri” butonu ile bir sonraki adıma geçiyoruz.

Gelen ekranda uygulamanın kurulacağı dosya yolunu seçiyoruz. Bizim tavsiyemiz buradaki dosya yolunu değiştirmeden “İleri” butonu ile bir sonraki adıma geçiniz.

Tüm ayarlar yapıldıktan sonra, “Yükle” butonu ile kurulumu başlatabilirsiniz. Kısa sürede kurulum tamamlanacaktır.

Daha sonra kurulumun tamamlandığını gösteren bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada “Launch IceWarp FileSync” seçerek “Son” butonuna tıkladığınızda program otomatik olarak açılacaktır.

Kurulum tamamlandıktan sonra yapılandırmamız devam ediyor, Icewarp ekranı karşımıza geliyor ve burada ilk adım olarak sözleşmeyi onaylayarak devam ediyoruz.

Daha sonra kurulumunu yapmak istediğimiz e-posta adresini yazıyoruz.

E-posta adresini yazdıktan sonra şifre giriş ekranı geliyor. Buraya da kurmak istediğimiz e-posta adresinin şifresini giriyoruz ve ilerliyoruz.

Icewarp FileSync uygulamasının arayüzü aşağıdaki gibi olacaktır. Böylece dilediğiniz dosyayı buluta yükleyebilir ve dilediğiniz her yerden ulaşabilir veya paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir