Bu makalemiz de Hosting.com.tr üzerinden nasıl Hosting (barındırma alanı) siparişi oluşturarak hosting alabileceğimize detaylı olarak değineceğiz. Öncelikle bir hizmet alımı gerçekleştirmeden önce müşteri hesabımız olması gerekmektedir. Müşteri hesabı oluşturmak için tıklayınız.

1) Müşteri hesabımıza giriş yapmamız sonrasında menü üzerinde bulunan ” Hosting “ linkine tıklıyoruz.

2) Hosting sayfası üzerinden sitemizin yazılımına uygun olarak Linux Hosting yada Windows Hosting seçimi yapıyoruz. Bu sayfa üzerinde göreceğiniz ” Barındırma “ sayıları hosting paketi içerisinde barındırabileceğiniz domain sayısını ifade etmektedir. Talep ettiğiniz paketin sağında bulunan ” Sipariş Ver “ butonuna tıklayarak sipariş aşamasına geçebilirsiniz.

3) Bir hosting hizmeti domain olmadan açılamayacağı için siparişimizin ilk aşamasında hosting hizmetimize tanımlanmak üzere bir domain belirtmemiz gerekmektedir. Sipariş sırasında domain adresinizi yazacağınız bölümün üzerinde 4 adet kutu göreceksiniz, bu kutular ;

Yeni Domain Tescili : Hosting hizmeti ile birlikte yeni bir domain sipariş vermek için,

Domain Transfer : Hosting hizmeti ile birlikte farklı firmadaki domaininizin transfer siparişini vermek için,

Mevcut Domain : Tarafımızda yada farklı firmadan almış olduğunuz bir domain için,

Sepetteki Domain : Domain Sorgulama sayfasından siparişini oluşturduğunuz bir domain için.

4) Siparişimizin son aşaması olan ödeme periyodu, ekstra alınabilecek hizmetler seçimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında ” Devam Edin “ butonuna tıklayarak siparişimizi tamamlıyoruz.

| Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir