FileZilla programı aracılığı ile sitemizin dosyalarını yüklemek, yaptığımız dosya güncellemelerini hostingimize yüklemek vb. işlemlerimiz için FTP  bağlantısı nasıl sağlayabileceğimize detaylı olarak değineceğiz. FTP bağlantı bilgilerimiz müşteri panelimizde her zaman yer almaktadır. Öncelikle müşteri hesabımıza giriş yapıyoruz. Henüz hizmet almadıysanız müşteri hesabı oluşturmak için tıklayınız.

1) Müşteri hesabımıza giriş yapmamız ardından ” Hostinglerim “ butonuna tıklayarak, açılan sayfa üzerinde ” Yönet “ butonuna tıklıyoruz.

2) Hosting yönetim paneli üzerinde sol tarafta bulunan menu üzerinden ” FTP Bilgileri “ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

3) Filezilla üzerinden FTP bağlantısı gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan ” Kullanıcı Adı “ ve ” Şifre “ bilgileri ilgili panel üzerinde detaylı olarak yer almaktadır. Bu bilgiler Windows Hosting ve Linux Hosting hizmeti kullanan tüm müşterilerimiz için aynı adımlar ile erişilebilir durumdadır.

4) ” FTP Bilgileri “ sayfasından almış olduğumuz bilgiler ile Filezilla programı üzerinde ;

Sunucu, Kullanıcı Adı, Parola bilgilerini kendi hizmetimize uygun şekilde doldurarak ” Hızla Bağlan “ butonuna tıklıyoruz.

5) Linux Hosting hizmeti kullanan müşterilerimiz site dosyalarını FTP bağlantısı sağlaması ardından public_html dizini altına yüklemelidir.

6) Windows Hosting hizmeti kullanan müşterilerimiz site dosyalarını FTP bağlantısı sağlaması ardından httpdocs dizini altına yüklemelidir.

| Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir