Bu yazımızda MacOS bilgisayardaki eM-Client Mail istemcisine ProMail® e-posta adresinin Exchange kurulumunu inceleyeceğiz.

Daha önce eM Client uygulamasını bilgisayarınıza kurmadıysanız buradan indirip kurabilirsiniz.

ProMail Exchange kurulumu öncesi gerekli ayarların nasıl yapılması gerektiğini incelemek için tıklayabilirsiniz. ProMail Autodiscover ayarları yapıldıktan sonra eM Client Exchange kurulumuna geçiş yapabilirsiniz.

eM-Client For MacOS Exchange Kurulumu

  1. EM Client uygulaması açılır. Sol üstteki menüden Hesap Ekle seçeneği tıklanır.
  1. Posta > Exchange seçeneği seçilir ve İleri butonu ile devam edilir.
  1. E-posta adresi bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılır.
  1. Hesap detayları belirlenir.
  1. Ek bir şifreleme katmanı istenmiyorsa Continue without encryption seçeneği ile devam edilir.
  1. Almost there! Sayfasında posta kutusunda görünecek e-posta süresi Message sync time period listesinden seçilir. Çevrimdışı iken de e-postaları görebilmek için Download messages for offline… kutucuğu seçilir. Ekleri de görmek için Include attachments… kutucuğu seçilir. Son butonu ile eM Client Exchange kurulumu tamamlanmış olur.

eM Client Exchange kurulumda alınan hatalar

Doğru ayarlar tespit edilemedi” hatasında e-posta adresinde alan adı kısmı yanlış yazıldığı içindir. Bu yüzden sunucu adını manuel girilmesi istenir. E-posta adresi tekrar kontrol edilir. E-posta adresi doğru ise Server alanına posta sunucusu adı yazılır. Bu bilgiye  Müşteri Paneli > Hizmetlerim > Yönet  > E-posta Yapılandırması sayfasındaki gelen sunucu alanından ulaşılabilir.

Sunucu bulundu fakat kimlik denetimi başarısız” hatasında kullanıcı adı ve şifresi kontrol edilir. Bunun için Müşteri Paneli > Hizmetlerim > Kurumsal E-posta Hosting > Yönet > Mail Hesaplarım sayfası açılır. Kurulum yaptığınız e-posta adresini kontrol edebilirsiniz. Doğru yazdığınızı teyit ettikten sonra Düzenle alanından şifre yenilenir. Yenilenen şifre ile tekrar eM Client ekranındaki  Parola alanı güncellenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir