Bu makalemiz de Hosting.com.tr üzerinden nasıl Domain (alan adı) siparişi oluşturarak domain alabileceğimize detaylı olarak değineceğiz. Öncelikle bir hizmet alımı gerçekleştirmeden önce müşteri hesabımız olması gerekmektedir. Müşteri hesabı oluşturmak için tıklayınız.

1) Müşteri hesabımıza giriş yapmamız sonrasında menü üzerinde bulunan ” Domain “ linkine tıklıyoruz.

2) Açılacak sayfa üzerinde sorgulamak istediğimiz domain adresini (alan adını) yazarak sonrasında sorgulamak istediğimiz uzantıları seçerek ” Sorgula “ butonuna tıklıyoruz.

3) Sorgulama sonrasında sonuçlar sayfanın aşağısında listelenecektir, müsait olan domainler için 1 Yıl’dan başlayarak uzun vade alım ücretleri listelenir. Almak istediğiniz domain uzantılarının sol’un da bulunan kutucuğu işaretleyerek ” Sipariş Ver “ butonuna tıklıyoruz.

Daha önce başkası tarafından alınmış domainler için ise ” Siteyi Gör (www), Kim Almış (Whois), Transfer ET “ butonları görüntülenecektir. Transfer Et : Bu işlem yalnızca domain sahibi sizseniz yapabileceğiniz bir işlemdir. Domain sahibi siz değilseniz domain transfer işlemi gerçekleştiremezsiniz.

4) Sipariş aşamasında öncelike ” Sipariş Özeti “ bölümünden domain adresinin doğru yazıp yazmadığınızı kontrol edin lütfen, domain adresleri iade edilebilir hizmetler olmadığı için hatalı alınmış bir domain adresinin iptali, iadesi mümkün değildir. Kontrol sağlamanız ardından dilerseniz alım yaptığınız yeni domain adresi için özel bir Hosting Paketi siparişi de ekleyebilirsiniz. Faturanızda yeni domain kaydı ve hosting hizmeti siparişi olacaktır. Hosting Paketi kısmında herhangi bir seçim yapmazsanız yalnızca domain siparişi vermiş olursunuz.

Kayıt edilen domain adresleri değiştirilemediği için domain adresini doğru yazdığınıza önemle dikkat ediniz. Harf hatası, türkçe karakterli alınmış bir domain vb. bir işlem domain kaydı tamamlandıysa geri döndürülememektedir.

| Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir