Google, 8 Şubat 2018 tarihinde yaptığı duyurusunda Chrome’un 68. sürümüyle birlikte SSL kullanmayan siteleri güvensiz olarak işaretleyeceğini bildirdi. Chrome’un 68. sürümünün ise Temmuz 2018 itibariyle kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Hosting.com.tr üzerinden satın aldığınız tüm web hosting paketlerine ücretsiz ve otomatik olarak SSL sertifikası kurulmaktadır. Eğer herhangi bir sebeple SSL sertifikanız aktif olmadıysa destek bileti oluşturarak teknik ekiple görüşmenizi önemle rica ederiz. Temmuz 2018 tarihinden önce tüm sitelerinizde SSL sertifikasının aktif olduğundan emin olmanızı öneririz.

17 Mayıs 2018 tarihinde Chromium Blog, Chrome’un Eylül 2018 itibariyle sunulması planlanan Chrome’un 69. sürümüyle birlikte Güvenli etiketini kaldıracağını duyurdu. Buna göre 70. sürüm itibariyle https bir standart haline gelecek, ekstra olarak adres çubuğunda herhangi bir etiket bulunmayacak.

70. sürüm itibariyle https kullanmayan sitelerde kullanıcı adı, şifre gibi formlara veri girilmeye çalışıldığında Chrome aşağıdaki görselde olduğu gibi uyarı verecek.

 

Siz değerli müşterilerimizin bilgilerine sunar, hosting.com.tr’ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaynaklar

İlginizi çekebilir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments