WordPress Hosting’te kuracağınız sitenizin eklentilerini karşıya yüklemek için öncelikle Plesk Panel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Plesk Panel’e giriş yaparken takıldığınız veya sorun yaşadığınız herhangi bir durumda ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen sayfada sağdaki menüde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “WordPress” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

WordPress Yönetim” sayfasına girdiğiniz zaman açılan sayfadan başlığın altında yer alan ve aşağıdaki resimde de işaretlenmiş olan “Eklentiler” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

“Eklentiler” sayfasına girdiğiniz zaman sayfada başlığın altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Eklentiyi Karşıya Yükle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

“Eklentiyi Karşıya Yükle” butonuna bastığınız zaman daha öncesinde indirmiş olduğunuz ve manuel olarak import edeceğiniz wordpress eklentinizi ” Dosya Seç “ butonu aracılığı ile bilgisayarınızdan seçebilirsiniz. Sonrasında kurulum yapılacak olan domain adresini seçerek yükleyebilirsiniz.

Yükleme ile birlikte direkt olarak eklentinin aktifleşmesini istiyorsanız, kurulum aşamasında yer alan ” Kurulumdan sonra etkinleştir “ kutucuğunu işaretleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments