WordPress Hosting’inizde kuracağınız sitenizde, sistem çalışırken çıkabilecek hataları bulmak ve ayıklamak için “Hata Ayıklama Modu’nu” aktifleştirmeniz gerekmektedir. Hata Ayıklama Modu’nu aktifleştirmek için öncelikle Plesk Panel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Plesk Panel’e giriş yaparken takıldığınız veya sorun yaşadığınız herhangi bir durumda  ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen sayfada sağdaki menüde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “WordPress” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

“WordPress” menüsüne girdiğiniz zaman karşınıza açılan sayfada orta bölümde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Hata Ayıklama” butonunu aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Hata Ayıklama Modu’nu kendi kriterlerinize optimize etmek için için butonun sağ alt alt köşesinde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Ayarla” butonuna basmanız gerekmektedir.

“Hata Ayıklama Modu” butonundaki “Ayarla” butonuna bastığınız zaman karşınıza Hata Ayıklama Modu’nu sitenizin ihtiyaçlarına ve gözardı edilebilecek sistem durumlarına göre optimize edebileceğiniz aşağıdaki resimdeki “Hata Ayıklama Ayarları” sayfası açılacaktır. Belirlenmiş kişiselleştirilebilir bu seçenekler arasından ayarlarını yapıp sayfanın sonundaki “Ok” butonuna basarak Hata Ayıklama Modu’nu sitenizin ihtiyacına uygun hale getirebilirsiniz.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments