Bir WordPress Hosting hizmeti aldınız ve sitenizin güvenlik durumunu incelemek istiyorsunuz. Bunun için öncelikle Plesk Panel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Plesk Panel’e giriş yaparken yaşadığınız herhangi bir sorun olduğunda veya takıldığınız bir durumda ilgili makalemizi incelemeniz sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada sol taraftaki kategorilendirilmiş menüde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “WordPress” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

“WordPress” sekmesine girdiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki resimde de görebileceğiniz “Örnekler” sayfası gelecektir. “Örnekler” sayfasında başlığın hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretli “Güvenlik” butonuna basmanız gerekmektedir.

“Güvenlik” butonuna bastığınız zaman karşınıza “WordPress Örnekleri’nin Güvenlik Durumu” başlığı altında aşağıdaki resimde görünmekte olan sayfa gelecektir. Bu sayfada işaretli ” Güvenliği Kontrol Et” butonuna basarak güvenlik durumunu yenileyerek sorgulayabilirsiniz.

Sitenizin güvenliğini sizin belirlediğiniz kriterler üzerinden denetlemek isterseniz “Güvenliği Kontrol Et” butonunun yanındaki “Güvenli” butonuna basarak açılan ve aşağıdaki resimde gösterilen  sayfadaki seçeneklere göre optimizasyonunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Bundan sonraki güvenlik denetimleri sizin belirlediğiniz kriterler ve denetimler üzerinden yapılır.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments