Bir randevunun detaylarını görmek için herhangi bir takvim görünümünden randevuyu tıklayın. Randevu detayları açılır pencerede yüklenir.

Randevu Ayrıntılarını Düzenleme

Bir randevunun ayrıntılarını düzenlemek için, herhangi bir takvim görünümünden randevuya tıklayın ve açılır pencerede yüklenecektir. Randevunun atandığı takvimi değiştirmek için araç çubuğunda bulunan Taşı düğmesini kullanın. Not: Toplantı davetleri (katılımcılar ile randevular) taşınamaz. Diğer uygun değişiklikleri yapın ve Kaydet’e tıklayınız . Randevu ayrıntıları takviminizde güncellenir ve katılımcılara değişiklik hakkında bilgi veren yeni bir davetiye gönderilir. Not: Yinelenen bir randevuyu düzenlemek, randevunun tüm örneklerini takviminizde güncelleyecektir. Yinelenen randevu serilerinin tek bir tarihini düzenlemenin hiçbir yolu yoktur.

Randevuyu Silme

Bazı durumlarda, bir takvim randevusunu silmeniz gerekebilir. Randevuyu takviminizden silmek için, herhangi bir takvim görünümünden randevuyua tıklayın. Randevu detayları açılır pencerede yüklenir. Sil’e tıklayın. Randevu artık takviminizde görünmeyecek ve herhangi bir katılımcı randevunun iptal edildiğine dair bir bildirim alacaktır.

Bir örneği silme

Randevu oluştururken, yinelenen bir etkinlik olarak oluşturmak mümkündür. Bu, randevunun belirli bir zaman aralığında belirli bir aralıkta gerçekleşeceği anlamına gelir. En sık tekrarlanan randevular türleri haftalık veya aylık toplantılardır. Bununla birlikte, yinelenen bir toplantının, önceden görülmeyen koşullar nedeniyle iptal edilmesi gerektiğinde bir zaman olabilir. Burada bir toplantının bir “örneğini” silmek kullanışlı oluyor.

Yinelenen bir olayın örneğini silmek, yinelenen bir sekanstan tek bir toplantıyı silmenizi sağlar. Bu toplantı daha sonra bir sonraki gün ve saat için resmi olarak iptal edilebilir veya yeniden planlanabilir. Bir örneği silmek için, etkinliği açın ve Örneği Sil düğmesini tıklayın. Bir toplantının örneğini silmek, gelecekteki veya geçmiş örnekleri etkilemez – yalnızca sildiğiniz örnek.

Geçici Randevular

ProMail, toplantı isteklerinin veya etkinlik davetlerinin kaybolmasını veya gözden kaçırılmasını önlemeye yardımcı olmak için geçici toplantı isteklerini kullanır. Bir toplantı davetiyesi gönderildiğinde, takvime otomatik olarak geçici bir randevu eklenir. Randevu daha sonra e-posta talebinden kabul edilebilir veya reddedilebilir veya doğrudan takvim arabiriminde reddedilebilir. Buna ek olarak, bir toplantı veya etkinlik geçici ise, davetiyeye eklendiyse hatırlatıcı yine de gönderilir!

Takvimden gelen geçici toplantı isteğini yönetmek için, ayrıntıları bir açılır pencerede yüklemek üzere randevuyu tıklayın. Randevu ayrıntılarını görüntüledikten sonra, açılır pencerenin araç çubuğunda bulunan düğmeleri kullanarak Toplantıyı Kabul Et veya Reddet’i seçebilirsiniz. Geçici toplantı istekleri, etkinliğin planlandığı gün / saatte randevu penceresinin etrafında kesikli bir çizgi ile gösterilir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments