ProMail’in takvim özelliği programınızı organize etmenin getirdiği yükü ortadan kaldırır ve herhangi bir masaüstü, dizüstü bilgisayarda veya mobil cihazınızda standart bir web tarayıcısı kullanarak erişilebilir. ProMail’in takvim sistemi son derece esnektir ve aşağıdakiler dahil önemli olayları izlemeyi kolaylaştıran birçok seçenek içerir:

 • Birden fazla kişisel takvimi oluşturma ve senkronize etme yeteneği.
 • İsteğe bağlı yineleme kuralları ile tamamen yapılandırılabilir randevular.
 • Yaklaşan randevular ProMail içinde e-posta bildirimi ve tarayıcı bildirimi.
 • Aynı takvimde birden fazla takvimi, görevi ve konferans odasını görüntülemek için yer paylaşımı görünümü.
 • Katılımcı ve davet durumu izleme.
 • Konferans odası kullanılabilirliği ve zamanlaması.
 • Katılım durumu bilgileri.
 • Outlook ile bütünleşme.

Takviminize erişmek için Takvim simgesine tıklayınız. Varsayılan olarak, takviminize ilk erişimde, gündem görünümü görüntülenir. Ancak, tarayıcınızı kapattığınızda, ProMail en son kullandığınız görünümü saklar, daha sonra takviminizi açtığınızda bu görünümü açar. Tarayıcı çerezlerini silerseniz, takvim görünümü ajanda görünümüne sıfırlanır. Birden fazla takvimi veya görevi bir kerede görmek veya görünümler arasında geçiş yapmak için, göster / gizle istediğiniz kaynağın yanındaki göz simgesine tıklamanız yeterlidir. Kullanılabilir seçenekler, kullanıcının kişisel takvimlerine ve göre listesine dayanır. Sizinle paylaşılan tüm takvimler, görev listeleri veya konferans odaları kullanıcının kişisel takvimlerine ve görev listesine dayanır.

ProMail’in Takvim bölümünün farklı alanlarını anlamanıza yardımcı olmak için çeşitli özellikleri ve görüntüleme alanlarını etiketleyen basit bir arayüz diyagramı oluşturduk.

Takvimde Gezinme

ProMail takviminizi görüntülediğinizde, genellikle liste formunda 2 haftalık etkinlik gösteren gündem görünümünü görürsünüz. (Yani, geçerli güne 7 gün ve 7 gün ilerlemeye devam.) Görüşünüzü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve ProMail son kullandığınız görünümü hatırlayacaktır, bu yüzden tekrar giriş yaptığınızda en son kullanmış olduğunuz görünümü görürsünüz. Çerezlerinizi temizlerseniz, ProMail her zaman gündem görünümü varsayılan görünüm olacaktır. Esasen, ProMail’in etkinliklerinizi görüntülediği farklı yollar arasında geçiş yapan beş farklı görünümü vardır:

 • Ay – Aylık görünüm, ay için planlanan tüm randevuları ve görevleri gösterir. Önümüzdeki 30 gün boyunca yaklaşan etkinliklerin genel bir fikrini özetleyen bir bakışta takvim türü olarak hizmet veriyor.
 • Hafta – Haftalık görünüm, gündem türü görünümden daha fazlası olarak tasarlanmıştır ve hafta için planlanan tüm randevuları görüntüler. Yapılandırıldıysa, bu görünüm 7 günlük hava durumu tahminini ve görevlerin başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini de görüntüler.
 • Gün – Günlük görünüm, gün için planlanan tüm randevuları görüntüleyen planlayıcı tipi bir görünümdür. Yapılandırıldıysa, bu görünümde görüntülemekte olduğunuz tarihin hava durumu ve görevler için geçerli başlangıç ​​veya bitiş zamanları da görüntülenir.
 • Ajanda – Ajanda görünümü Ay görünümünü taklit eder, ancak tüm randevuları ve etkinlikleri bir takvim olarak görüntülemek yerine, o günün 14 gününün ortasına kadar liste halinde bir yuvarlanma 14 gün sunulur. Paylaşılan takvimler ve kaynaklar gösterilebilir veya gizlenebilir ve liste daha sonra kişisel asistan veya başka bir kişiye yazdırılabilir ve verilebilir.
 • Randevular – Randevular Görünümü, takviminizdeki her etkinliği kendi satırında görüntüler. Her olay ve randevu sadece bir kez listelenir: yinelenen görevler “Yinelenen” sözcüğü ile gösterilir. Randevu Görünümü, takviminizdeki hemen hemen her şey tek bir alanda listelendiğinden ve kolayca aranabilir olduğundan randevuları ve etkinlikleri bulmanızı kolaylaştırır. NOT: Görevler, yalnızca kullanılabilir paylaşılan takvimler ve konferans salonları Randevular görünümünde görüntülenmez.

Çeşitli randevular ve etkinlikler arasında ayrım yapmanın birkaç yolu vardır:

 • Her takvim kaynağının kendi rengi vardır, böylece etkinliğin hangi takvime ait olduğunu kolayca ayırt edebilirsiniz.
 • Tüm gün süren randevular yalnızca takviminizin en üstünde görünür ve kendilerine ait ayrılmış bir rengi vardır.
 • Yinelenen olaylar, randevu girişinin sağ köşesinde eğri bir ok ile gösterilir.

Genelde, takvimleri görüntülerken aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 • Yeni – Yeni bir randevu oluşturur.
 • Tarih Seç – Belirli bir günü seçmenizi ve daha sonra o güne gitmenizi sağlar.
 • Eylemler –
 1. Outlook’a ekle– Tüm takvim randevularını Microsoft Outlook’a almak için bu düğmeye tıklayın ve Outlook’a Ekle’yi seçin.
 2. CalDAV URL’lerini Alın– CalDAV, takviminizi bir masaüstü veya mobil e-posta istemcisi veya takvim uygulamasına senkronize etmenin popüler ve ücretsiz bir yoludur. Bunu seçtiğinizde, tüm takvimlerinizi veya yalnızca birincil takviminizi senkronize etmek için ihtiyaç duyduğunuz belirli URL’leri sağlayabilirsiniz.(Takvimim)
 3. ICS Dosyası İçe Aktar– Bir ICS dosyası, Microsoft Outlook, Google Takvim ve Apple Takvim gibi çeşitli e-posta ve takvim programlarında kullanılabilen evrensel bir biçimde kaydedilmiş bir takvim dosyasıdır. Bu uygulamalardan birinden hareket ederken, SmarterMail mevcut ICS’nizi alabilir, böylece önceki takvim uygulamanızda oluşturulmuş tüm etkinliklere ve randevulara sahip olursunuz.
 4. Yazdır– Mevcut takvim görünümünde görüntülenen verileri yazdırır.
 • Gün / Hafta / Ay Gezinme– Üstte, takvim görünümünün sağında görünümünüzü ileriye ve geriye taşıyabilmenizi sağlayan Önceki ve Sonraki oklar bulunur. Bu, kullandığınız görünüme bağlı olarak, önceki / sonraki gün, hafta veya ay anlamına gelir. Mevcut güne ya da geçerli günün bulunduğu haftaya veya anıya geri dönen bir “Bugün” düğmesi de vardır.

Takvim Etkinlik Ayrıntılarını Görüntüleme

Takviminize web postasında bakarken ve randevularınızı gün, hafta veya ay olarak görüntülerken, yer kazanmak için yalnızca en basit ayrıntılar görüntülenir. Bununla birlikte, belirli bir randevu hakkında daha fazla bilgi görmek istediğiniz zamanlar olabilir. Bunu sadece takvim öğesini seçerek yapabilirsiniz. Bunu yapmak, öğeyi açılır pencerede açar ve size randevuyla ilgili tüm bilgileri verir. Buna, katılımcıların listesi, etkinliğin bir açıklaması (eğer yazıldıysa), etkinliğin yeri ve daha fazlası gibi bilgiler dahildir.

Paylaşılan Takvimler

ProMail, kullanıcılara kendi takvimlerini veya takvimlerini aynı alan adını paylaşan diğer kişilerle paylaşma olanağı verir. Ayrıca, kullanıcılar diğerlerinin paylaştığı takvimleri “eşleyebilir”, böylece bu takvimlerde yapılan randevular da takvim arayüzünde görünür.

Paylaşılan takvimler Takvim Görünümü alanının altında görünür. Varsayılan olarak, her kullanıcının “Takvimim” adlı kişisel bir takvim vardır. Günlük, haftalık, yinelenen vb. Randevularınızı burada oluşturursunuz. Bu takvimi başkalarıyla paylaşma olanağınız var veya ek takvimler oluşturabilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Birinin sizinle paylaştığı bir takvimi de “haritaya” ekleyebilirsiniz, böylece bu takvimde oluşturulan randevular takvim görünümünüzde de görünür. Sizinle paylaşılan takvimler de bu listede görünecektir. Takviminizi paylaşma veya paylaşılan bir takvimle eşleme hakkında daha fazla bilgi için, bu yardım belgesindeki Paylaşılan Kaynaklar sayfasına bakın.

Paylaşılan Görevler

Takvimlerde olduğu gibi, ProMail kullanıcılara görevlerini aynı alanda başkalarıyla paylaşma olanağı verir. Ayrıca, kullanıcılar başkalarının paylaştığı görevleri “haritalandırabilir”. Fark, görevlerin mutlaka takviminizde görünmesi gerekmez. Görev başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ve tamamlanmış görevleri görüntüleme yeteneği Takvim Ayarları alanında ayarlanır.

Görevler takviminizde görüntülenecek şekilde ayarlanmışsa, Görevlerim, sizin için oluşturulan varsayılan görev listesi ve paylaşılan ve eşlenen tüm görevler Paylaşılan Takvimler alanında görünür. Görevlerinizi nasıl paylaşacağınız veya paylaşılan görevlerle nasıl eşleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için, bu yardım belgesindeki Paylaşılan Kaynaklar sayfasına bakın. Lütfen Dikkat: Takvimlerinizde görevler görüntülenebilse de takviminizi bir masaüstü ve / veya mobil e-posta istemcisiyle senkronize ediyorsanız, görev takviminizde görünmez. Bunun yerine, genellikle bildirimler olarak kabul edilir ve buna göre mobil ve / veya masaüstü istemcilerde gösterilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir