Bu makalemizde ProMail hesabınızda takvim ayrıntılarını düzenleme detaylı olarak değineceğiz.

1) İlk olarak https://promail.hosting.com.tr adresine giriniz. Ardından size verilmiş olan e-posta ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.

2) Karşınıza çıkan ekranda takvim simgesine tıklayıp ardından takvimim yazısına tıklayınız.

Eriştiğiniz her takvim düzenlenebilir. Bu, o takvimdeki randevular için renk düzenini değiştirebilir, takvimin adını ve daha fazlasını değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Bir takvim kaynağını düzenlemek takvimim’e tıkladığınız zaman, aşağıdaki model açılır:

Gördüğünüz gibi, takvim kaynağını düzenlemek için kullanabileceğiniz birkaç seçenek vardır:

  • Ekran adı – Takvimin takvim kaynağı görüntülenmesini istediğiniz isim budur. Değişiklik yapmadığınız bir takvim genellikle “takvimim” gibi bir varsayılan adı veya benzer bir ada sahip olacaktır. Ancak, adını isteğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Renk – Bu takvimdeki randevular ve etkinlikler için kullanılan arka plan rengidir. Her biri için farklı renkler ayarlamanız iyi bir fikirdir. Kullanmak istediğiniz renk kodunu girebilirsiniz (ör. # FBE83) veya renk seçicisine tıklayıp bir renk seçebilirsiniz
  • Yeni randevular için varsayılan takvim Varsayılan olarak, “genellikle “takvimim” olarak adlandırılan ” kullanıcınız için oluşturulan takvim, oluşturduğunuz tüm yeni randevular ve etkinlikler için varsayılan seçimdir. Ancak, birkaç farklı kişi arasında paylaşılan bir takviminiz varsa, bu takvimin varsayılan olmasını isteyebilirsiniz. İsterseniz yeni randevular için varsayılan olarak kullanmak istediğiniz takvimi seçmek için bu seçeneği kullanın.

Ekranda görebildiğiniz gibi, düzenleme modelinde görüntülenen ancak düzenlenemeyen birkaç seçenek vardır. Bunlar, belirli bir e-posta hesabınızın kullanıcı adı olan kullanıcı adınız ve bu takvim için size verilen erişim’i içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir