Bu makalemizde ProMail hesabınıza spam filtrelemeye detaylı olarak değineceğiz.

  1. İlk olarak https://promail.hosting.com.tr adresine giriniz. Ardından size verilmiş olan e-posta ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.
  2. Karşınıza çıkan ekranda anahtar simgesine tıklayıp ardından spam filtreleme sekmesine tıklayınız.
    • Çoğu durumda, bir sistem veya etki alanı yöneticisi, alanınızdaki spam iletileri için filtreleme seçeneklerini zaten yapılandırdı. Ancak, izin veriyorlarsa, potansiyel olarak istenmeyen e-postaları filtrelemek için kendi seçeneklerinizi seçmek üzere bu ayarları geçersiz kılabilirsiniz.

Ayarlar

  • Spam filtreleme eylemlerini geçersiz kıl – Spam işleminin gerçekleştirilme biçimini özelleştirmek ve etki alanı yöneticisi tarafından oluşturulan ayarları geçersiz kılmak için butonu etkinleştirin. Bu seçenek devre dışı bırakılmışsa, alanın varsayılan spam filtreleme politikası görüntülenir ve düzenlenemez.
  • Yöneticiniz tarafından ayarlanan spam seçeneklerini geçersiz kıldığınızda, e-postanın geldiği zaman düşük, orta veya yüksek olasılıkta spam olma olasılığı bulunan işlemleri seçebilirsiniz. Her spam seviyesi için, almak istediğiniz işlemi seçin. İleti konu satırına metin eklemeyi seçerseniz, eylemi aşağıya açılan kutuda bulunan metni yazınız.

Güvenilir Göndericiler

Kullanıcılar, spam filtrelemeden muaf tutulacak belirli e-posta adresleri (mailadres@hosting.com.tr gibi ) veya alan adları ( ornek.com gibi ) ekleyebilirsiniz. Bu, arkadaşların, iş ortaklarının ve posta listelerinin engellenmesini engelleyebilir ve sistemin bu iletilerin güvenilir bir kaynaktan geldiğini bilmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Kişilerinizdeki e-posta adresleri her zaman güvenilir gönderenler olarak kabul edilir. Ayrıca, spam olarak işaretini kaldırdığınız mesajları e-posta adresi otomatik olarak güvenilir gönderenler listenize eklenir.

Kimler Neler Demiş?

avatar