Bu makalemizde ProMail hesabınıza otomatik cevaplayıcı oluşturmayı detaylı olarak değineceğiz.

Otomatik cevaplayıcı Nedir ?

Otomatik cevaplayıcı, bir e-posta mesajı alındığında otomatik olarak gönderilen yazılı bir yanıttır. Bunlar genellikle iletişim bilgilerinde değişiklik bildiren kişilere bildirimde bulunmak veya alıcının ofis dışında veya tatil dışında olması için kullanılır. Örneğin, bir standart otomatik yanıtlayıcı mesajı şöyle olabilir: “1 Haziran – 15 Haziran tarihleri ??arasında ofisimden çıkacağım. 16 Haziran’da ofisime dönüşümde mesajınıza cevap vereceğim.

Otomatik cevaplayıcı Nasıl Oluşturulur ?

1) İlk olarak https://promail.hosting.com.tr adresine giriniz. Ardından size verilmiş olan e-posta ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.

2)Karşınıza çıkan ekranda anahtar simgesine tıklayıp ardından otomatik cevaplayıcı sekmesine tıklayınız.

  • Konu – Otomatik cevaplayıcı mesajın konusuna yazılacak kelimeler veya ifade (ör. Ofis Dışı).
  • Buraya yaz – E-posta mesajlarına cevaben otomatik olarak gönderilecek mesaj. Promail, kullanıcıların stilize metin, bağlantı, resim ve daha fazlasını içerebilen HTML formatlı otomatik yanıtlayıcıları oluşturmasına olanak tanır.

 

Ayarlar

  • Otomatik yanıtlayıcıyı etkinleştir – Otomatik cevaplayıcıyı açmak için butona tıklayınız.
  • Dolaylı posta yanıtlarını devre dışı bırak – Bu ayarı etkinleştirerek, otomatik yanıtlayıcı sadece size doğrudan gönderilen e-posta ile tetiklenir. Bir posta listesi, ileri veya bir takma ad ile aldığınız tüm e-postalar otomatik yanıtlayıcıyı tetiklemez.
  • Yanıtları günlük bir kez limitle – Birden fazla mesaj gönderdiyse bile, bir e-posta adresinin günde bir kez otomatik cevaplayıcı mesajını aldığından emin olmak için butonu etkinleştirin. Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız, aldığınız her e-posta otomatik yanıtlayıcı mesajınızı tetikler. E-posta adresinizin, etki alanınızın potansiyelini ve potansiyel olarak tüm posta sunucunuzun bir ISS tarafından kara listeye alınmasını önleme için bu seçeneği açık tutmanız ÖNEMLİDİR.
  • Sadece belirli tarihler arasında gönder – Otomatik yanıtlayıcılarınızın aktif olacağı tarih aralığını belirlemek için butonu etkinleştirin. Sonra belirtilen başlangıç ve bitiş tarihlerini ve zamanlarını ayarlayın. Bu seçenek, Bir tatil veya uzun bir tatil gibi planlı devamsızlık için özellikle yararlıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar