Bu makalemizde ProMail hesabınıza kişi eklemeye detaylı olarak değineceğiz.

1) İlk olarak https://promail.hosting.com.tr adresine giriniz. Ardından size verilmiş olan e-posta ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.

2) Karşınıza çıkan ekranda iletişim sekmesine tıklayıp ardından yeni butonuna tıklayınız.

İletişim bilgilerini kaydetme

ProMail’e yeni bir kişi eklediğinizde, kişi hakkında istediğiniz kadar çok veya daha fazla ayrıntı kaydedebilirsiniz. Genel olarak, iletişim bilgileri çeşitli kartlar kullanılarak ayrılır. Bunlar şunları içerir:

  • Kişisel bilgi – Bunlar görünen ad, başlık ( bay, bayan, vb.), ad, ikinci ad, soyadı, kişisel web siteleri ( yada “ana sayfa” ) ve doğum günüde dahil olmak üzere bağlantınızın “kişisel” ayrıntılarıdır. Kişinin görünen adının yanındaki gri daireye tıklayarak da kişiniz için bir fotoğraf, avatar veya simge ekleyebilirsiniz. Bu resim web posta arayüzünde ve kişileri e-posa istemcileri ve / veya mobil cihazlarla senkronize etmek için CardDAV veya Microsoft Exchange Active.sync eklentisini kullanan herkes için kullanılabilir. Maalesef, resimler senkronizasyon için Outlook’a ekle’yi kullanan müşterilerle senkronize edilmeyecek.

Not: Ekran adı, bir kişiyi kaydetmek için gereken tek alandır.

  • Telefon numarası – Kişilerinizle ilişkili bir veya daha fazla telefon numarasını kendi ev telefonu, cep telefonu numarası vb. gibi ekleyebilirsiniz.
  • E-posta adresi – Telefon numaralarında olduğu gibi, kişiniz bir veya daha fazla e-posta adresi ekleyebilirsiniz. Bir kişinin birden fazla e-posta adresi varsa, yeni bir mesaj için TO: alanına kişinin adını yazarken hangi adresin gönderileceğini seçebilirsiniz.
  • Ev adresi – Kişinin ev adresi
  • İş adresi – İşin başlığı ( CEO, pazarlama direktörü, vb. ) da dahil olmak üzere, iş yeri adresi, şirket web sitesi adresi vb.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir