Bu makalemizde ProMail hesabınızda otomatik klasör temizlemeye detaylı olarak değineceğiz.

E-posta klasörleriniz için otomatik temizleme kurallarının ayarlanması, hesap disk alanınızın ne kadarının önemsiz e-posta, gönderilmiş öğeler, silinmiş öğeler ve / veya oluşturduğunuz özel klasörler tarafından kullanıldığını sınırlamak için basit ancak etkili bir yoldur. Bu klasörlerin boyutlarına sınırlar koyarak veya x sayısından daha eski postaları otomatik olarak silerek, e-posta hesabınızın gereksiz yere doldurulmadığından emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, bir klasörde boyut sınırı ayarlamak isterseniz, iletiler, daha önce gelen iletilerin silinmesi için alındıkları sıraya göre silinir.

1. Klasörünüzün otomatik temizlenme ayarlarına erişmek için ProMail’e giriş yapınız.

2. Ayarlar bölümüne gitmek için Menü simgesini kullanın. Ardından, gezinti bölmesinde Klasör Otomatik Temizle öğesine tıklayınız.

Aşağıdaki seçenekler mevcut olacaktır:

3. Ayarlar

Etki alanı yöneticiniz, kullanıcıların alan adı için otomatik temizleme politikasını geçersiz kılmasına izin verdiyse, aşağıdaki seçeneği görürsünüz:

  • Bu hesap için otomatik temizleme ayarlarını geçersiz kıl – Yönetici tarafından belirlenen ayarları geçersiz kılmak için butonu etkinleştirin ve kendi kurallarınızı oluşturmanıza izin verin. Yöneticiniz politikalarını değiştirirse, kendi kurallarınızı oluşturma yeteneğinizi devre dışı bırakmadıkça, yaptığınız değişiklikler etkilenmez.

4. Kurallar

Sistem veya Etki Alanı İlkesi için otomatik temizleme ayarlarını kullanıyorsanız, bu bölüm otomatik temizleme kurallarını görüntüler. Otomatik temizleme kurallarını geçersiz kılarsanız, bu bölüm kişisel otomatik temizleme politikanızı görüntülemenize / oluşturmanıza izin verecektir.

Yeni bir otomatik temizleme kuralı oluşturmak için yeni kural‘a tıklayınız.

5. Boyutuna göre otomatik temizleme

Kuralı klasöre kurarsanız bu seçenekler görünür olacaktır.

  • Klasör – Bu açılır menü, posta hesabınızın tüm klasörlerini gösterir. Not: Yöneticiler Gelen Kutusu için otomatik temizlemeyi kapatma seçeneğine sahiptir. Gelen Kutunuz bu listede gösterilmiyorsa, hesabınız için otomatik temizleme devre dışı bırakıldı.
  • Tip – Bu, Klasör Boyutuna veya Tarihine göre kurallar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Boyutu daha büyük olduğunda ( MB ) – Otomatik temizleme kuralının ÖNCE erişmesi gereken klasörün boyutu çalışacaktır.
  • Azalt ( MB ) – Otomatik temizleme kuralı bittiğinde klasörün boyutu küçülecektir.

6. Tarihe göre otomatik temizlemeKuralı klasöre göre ayarlarsanız bu seçenekler görünür olacaktır.

  • Klasör – Bu açılır kutu size posta hesabınızın tüm klasörlerini gösterir. Not: Yöneticiler gelen kutusu için otomatik temizlemeyi kapatma seçeneğine sahiptir. Gelen kutunuz bu listede gösterilmiyorsa, hesabınız için otomatik temizleme devre dışı bırakıldı.
  • Tip – Bu, klasör boyutuna veya tarihine göre kurallar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Günler – Bir e-postanın gün sayısı, klasörden otomatik olarak silinmeden önce olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir