Bu makalemizde ProMail hesabınızda depolanan dosyaların paylaşımına detaylı olarak değineceğiz.

1) İlk olarak https://promail.hosting.com.tr adresine giriniz. Ardından size verilmiş olan e-posta ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.

2) Karşınıza çıkan ekranda disk simgesine tıklayıp, ardından paylaşıma açmak istediğiniz dosyanın üzerine tıklayınız.

3) Kamu Erişimini Etkinleştirme

  • Dosya adı – Dosyanın adı. Bu, yüklenen dosyanın dosya adına ve uzantısına göre varsayılandır. Ancak, bunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Herkese açık erişimi etkinleştir – Bu seçeneği etkinleştirmek, dosyayı herkese açık bir bağlantı üzerinden paylaşmaya hazır hale getirmenizi sağlar. Bu seçeneği devre dışı tutmak dosyayı özel yapar ve bu nedenle paylaşılmaz.
  • Son kullanma tarihi – Dosyayı indirmeye yönelik halka açık bağlantının tarihi ve saati sona erer. Bu grubu “Hiçbiri” olarak bırakın ve bağlantı asla sona ermez. 1 saatten 1 yıla kadar çeşitli varsayılan zaman dilimleri kullanılabilir. Zaman dilimini gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Son kullanma tarihini / zamanını kaldırmak istiyorsanız, paylaşımı tekrar kapalı konuma getirin.
  • Şifre – Dosyayı indirmek için kullanılan şifre. Bağlantıyı korumak için şifre istemiyorsanız bunu boş bırakın.
  • Herkese açık indirme bağlantısı – Bu, dosyanın doğrudan bağlantısıdır. Bu, bağlantıyı kopyalayıp bir e-posta mesajına veya canlı sohbete ekleyerek herkesle paylaşılabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar