Bu rapor, belirttiğiniz süre için alanın tüm kullanıcıları tarafından kullanılan toplam bant genişliğini belirtir. Hem gelen hem de giden bant genişliği için zaman periyodu için trend çizgisini gösteren kullanışlı bir grafik var.

Bir alan yöneticisi raporun tarihlerini ve “Adım” ı değiştirebilir, bu da raporu saat, gün, hafta, ay veya çeyreğe göre görmek isteyip istemediğinizi gösterir. (Başlangıç ​​ve bitiş tarihlerine bağlı olarak – bu nedenle, raporun tam 3 aylık olması gerekir.) Alan adı yöneticileri, tarihin yanındaki grafik simgesini tıklayarak grafik türünü değiştirebilir veya raporu gerektiği gibi dışa aktarabilir. Rapordaki her sütun, artan veya azalan şekilde sıralanabilir ve sıralama, yalnızca sütun başlığını tıklatarak değiştirilebilir.

Alan adı yöneticileri, raporu Kullanıcıya göre görüntülemek için, bir bütün olarak alanın verilerini gösteren bir “Trend” raporundan da raporu değiştirebilir. Buna raporun “Modu” denir.

Aşağıdaki rapor öğeleri kullanılabilir:

  • Gün– Mesajların gönderildiği tarih.
  • Gönderilen Veriler– Giden iletiler için kullanılan toplam bant genişliği.
  • Alınan Veri– Gelen mesajlar için kullanılan toplam bant genişliği.

Bu raporun birincil yararı, e-posta kötüye kullanımının izlenmesidir. Belirli bir gün, mesaj göndermek için kullanılan önemli miktarda bant genişliği gösteriyorsa, bir kullanıcının sunucuyu spam etmesi veya bir kullanıcı hesabının ele geçirilmiş olması iyi bir olasılıktır. Bir gün, kullanılan önemli miktarda bant genişliği gösteriyorsa, alan yöneticisi raporun Modunu değiştirebilir ve hangi kullanıcının artan yüke neden olduğunu daha ayrıntılı bir şekilde gidermek için posta kutularının listesini alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir