Bazen “GAL” olarak adlandırılan Genel Adres Listesi, en yaygın olarak Microsoft Exchange ile tanımlanır. GAL esasen ProMail içinde, alan adınızdaki her kullanıcı için tüm iletişim bilgilerinin dinamik bir listesini içeren bir dizin hizmetidir. Tek tek posta kutuları GAL içinde yer alırken, alan adı yöneticileri, takma adlar ve / veya posta listeleri gibi gerçek kişileri temsil edemeyen kullanıcıları gizlemek için GAL’da nelerin dahil olduğunu yönetebilirler.

Genel Adres Listesi için iletişim bilgileri, kullanıcıların bireysel hesap profillerinden çekilir. Girişinizi güncellemek için Ayarlar alanına gidin. Kullanıcı Ayarları altında Profile tıklayın ve bilgilerinizi düzenleyin.

Not: Etki alanınız için Genel Adres Listesi etkinse, profilinize girdiğiniz tüm bilgiler alanınızın diğer tüm üyeleri tarafından görülebilir.

Genel Adres Listesi içindeki bilgilerin kullanılabilirliği dışında, neredeyse Kişilerim ile aynı şekilde çalışır. Fark, Kişilerim’deki herhangi bir şeyin sadece sizin tarafınızdan görülmesidir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments