Bu raporda, bağlantı sayısı artı müşterilere bildirilen farklı türdeki sorunlar veya IMAP protokolü kullanılarak kullanıcı hesaplarına bağlı diğer hizmetler anlatılmaktadır. Alan adı yöneticileri, yüksek kullanımlı hesapları veya belirli türde sorunları gören hesapları belirlemek için bu raporu kullanabilir. Bu bilgi, bu tür hesapların başka bir sunucuya taşınmasının mı yoksa bu tür hesaplarda sınırların mı ayarlanacağının değerlendirilmesi için kullanılabilir. Bu rapor ayrıca, potansiyel olarak tehlikeye atılmış hesapları bulmak için de kullanılabilir. Çünkü yönetici, zaman içinde giden IMAP bağlantılarında bir sıçrama görür ve hatalarla ilgili bir sıçrama yapabilir.

Bir alan yöneticisi raporun tarihlerini ve “Adım” ı değiştirebilir, bu da raporu saat, gün, hafta, ay veya çeyreğe göre görmek isteyip istemediğinizi ifade eder. (Başlangıç ​​ve bitiş tarihlerine göre – bu nedenle, raporun tam 3 aylık olması gerekir.) Alan Adı Yöneticileri, tarihin yanındaki grafik simgesini tıklayarak grafik türünü değiştirebilir veya raporu gerektiği gibi dışa aktarabilir. Rapordaki her sütun, artan veya azalan şekilde sıralanabilir ve sıralama, yalnızca sütun başlığını tıklatarak değiştirilebilir.

Alan adı yöneticileri, raporu Kullanıcıya göre görüntülemek için, bir bütün olarak alanın verilerini gösteren bir “Trend” raporundan da raporu değiştirebilir. Buna raporun “Modu” denir.

Aşağıdaki rapor öğeleri kullanılabilir:

  • Gün– Raporun kapsadığı haftanın günü.
  • Yeni Bağlantılar– O gündeki posta sunucusundan toplam IMAP bağlantısı sayısı.
  • Bloklanan Bağlantılar– IDS kuralları, SMTP kara listesi, engellenen gönderenler vb. Nedeniyle engellenen IMAP bağlantılarının sayısı.
  • Kötü Komutlar– Geçersiz SMTP komutları, zayıf sözdizimi vb. İçeren toplam IMAP bağlantısı sayısı.
  • Sonlandırmalar– Spam ağırlığına, çok fazla alıcıya, kötü komutlara vb. Nedenlerle IMAP iletileri için kalıcı hataların toplam sayısı.
  • Bant genişliği– Tüm IMAP bağlantıları için kullanılan toplam bant genişliği miktarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir