Bu makalemizde Hazır Site Sihirbazı hizmeti alan kullanıcılarımızın sitelerinde Google Maps’i IFRAME olarak nasıl ekleyebileceğine detaylı olarak değineceğiz.

1) Öncelikle ” https://www.google.com.tr/maps ” link üzerinden google maps’e giriş yapıyoruz. Sol üst kısımda yer alan arama bölümü üzerinden mevcut lokasyonumuzu buluyoruz.

2) Arama kutusunun başında bulunan 3 çizgi olan butona basıyoruz. Açılan menu üzerinden ” Paylaşın veya harita yerleştirin “ butonuna tıklıyoruz.

3) Karşımıza gelecek olan ekran da öncelikli olarak Bağlantıyı paylaş seçili olacaktır ” Harita Yerleştir “ bölümüne tıklayarak haritamız için IFRAME kodumuzun tamamını kopyalayarak alıyoruz.

4) Hazır Site Sihirbazına giriş yaparak sayfanın yukarısında bulunan kontrol panel üzerinden ” Gelişmiş -> Özel HTML ” seçimi yaparak sürükle bırak ile sayfamızda haritanın olmasını istediğimiz yere sürükleyerek boyutlandırıyoruz.

5) Özel HTML ögesini sürükle bırak ile istediğimiz alana getirip boyutlandırmamız ardından Sağ yukarıdan Kalem simgisine tıklayarak Özellikler butonuna tıklıyoruz.

6) Özellikler bölümünde karşımıza çıkacak ekran üzerinden HTML kodu bölümüne Google Maps üzerinden aldığımız IFRAME kodumuzu yapıştırarak sağ aşağıda yer alan ” Uygula “ butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

7) İşlemlerimizin tamamını bitirdik üst menüde yer alan ” Yayınla “ butonu ile sitemizi yayınlıyoruz, tüm işlemleri doğru adım ve sıralama ile yaptığımızda site üzerinde haritamızın aşağıdaki gibi sorunsuz yayınlandığını görüntüleyebiliriz.

| Hosting.com.tr

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
murat güngör
murat güngör
26 Eylül 2019 16:39

sitemiz için denedik işe yaradı çok teşekkürler. Pet Okulu bakabilirsiniz.