Bazı durumlarda, bir kişiyle yaptığınız bir önceki sohbet sohbete başvurmanız gerekebilir. ProMail hakkında en iyi şeylerden biri, tüm iletişimi indekslemesidir, böylece tüm sohbetleriniz saklanır ve geri alınabilir, bu nedenle bilgileriniz hiçbir zaman çok uzak değildir.

Sohbet Arama Başlat

Grup sohbetleri aramak için 2 yol vardır:

  • Her kullanıcı kendi sohbet transkriptlerini indirebilir veya
  • Arşiv mesajlarının nasıl ayarlandığına bağlı olarak, bir sistem yöneticisi ve / veya alan yöneticisi Arşiv mesajlarında aramayı kullanabilir.

Kullanıcı Sohbet Geçmişi

Bir grup sohbetini, başka bir kullanıcıyla veya bir grupla (Takma adlar) görüntülediğinizde, sohbet penceresinde, Video Sohbet simgesinin yanında, bir dosya düğmesidir. Bu kullanıcı veya grupla yaptığınız tüm sohbetlerinizin geçmişini içeren bir metin dosyası indirmenize izin veren bir butondur. Bu dosyanın bir Sıkıştırılmış sürümünü (metin dosyasının oldukça büyük olabileceğinden sıkıştırılmış olması) yerel makinenize kaydedebilir, ardından en sevdiğiniz metin düzenleyicide açabilirsiniz. Bu metin düzenleyicinin arama özelliğini kullanmak, aradığınız ifadeleri ve bu arama ifadelerinin ele alındığı tüm konuları bulmanızı sağlar.

Mesaj Arşivi Arama

Bu yardım belgesinin başka yerlerinde de belirtildiği gibi, ProMail, üzerinden geçen tüm iletişimleri arşivleme yeteneğine sahiptir. ProMail biriktirme seviyesinde arşivlenir, bu da ProMail tarafından gönderilen veya alınan herhangi bir mesajın, üzerinde herhangi bir ek işlem yapılmadan önce arşivlendiği anlamına gelir. Dolayısıyla, bir ileti bir posta kutusuna gelirse ancak kullanıcı bunu silerse, ProMail bu iletinin, iletinin bu son kullanıcıya ulaşmasından önceden saklandığı için arşivde saklanır. Aynı şey grup sohbeti için de geçerlidir. Bununla birlikte, grup sohbetleri üzerinde tam arşiv araması yapma yeteneği, sistem yöneticisinin belirli alan adınız için arşiv mesajlarını nasıl ayarlandığına bağlıdır. Arşiv arama kullanılabilirliği için öncelikle alan yöneticinizle ve ardından sistem yöneticinizle kontrol etmek isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir