Ekip Çalışma Alanlarında bulunan kalıcı grup sohbetiyle bile, metin sohbetinin yeterli olmadığı zamanlar vardır. Ekip çalışması görüntülü sohbetiyle, aynı anda 4 taneye kadar partiyle gerçek zamanlı ses ve / veya görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Ayrıca, her katılımcı kendi sesleri ve videosu üzerinde tam bir kontrole sahiptir; yani, gerektiğinde diğerlerine göre ses kontrollerinin yanı sıra açılıp kapanabilirler. Yani, birisi gürültülü bir ortamda ve mikrofonlarını susturmayı unutursa, her katılımcı bu kişiyi kendi kendine kapatabilir.

Video Sohbeti Başlatma

Görüntülü sohbet başlatmak son derece basittir. Tek yapmanız gereken Video simgesine tıklamak. Küçük bir video kamera gibi görünüyor. Görüntülü sohbet görünümü açıldığında, bir görüntülü sohbet odasına girmek üzere olduğunuz bir iletişim kutusuyla sunulur. Odaya Gir düğmesini tıklayın ve gitmeye hazırsınız.

Odaya girdikten sonra kendi ses / video akışınızı ve diğer katılımcıların video akışını görürsünüz. Henüz hiç kimse katılmamışsa, “Diğer kişileri bekliyorum …” yazan bir kutu görürsünüz. Diğerleri de katıldıkça, beslemeleri de görüntülenir.

Görüntülü Sohbet Ayarları

Katılımcıların, kullanılan ses ve video ayarları üzerinde biraz kontrolü vardır. Bu ayarları değiştirmek için, görüntülü sohbet ekranının altındaki Cam / Mic kontrolüne tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Ayarlar modeli açılır:

Cam / Mikrofon ayarları şunları içerir:

  • Kamera– Bu, bir katılımcının, sohbetin video kısmı için kullanılan web kamerasını seçmesine izin verir. Daha sık olmamak, bu kullanıcının dizüstü bilgisayarının veya ekranının bir parçası olan varsayılan web kamerası olacaktır. Ancak, harici bir web kamerası kullanılıyorsa, açılır menüde görünmelidir.
  • Mikrofon– Kamerada olduğu gibi, bu büyük olasılıkla katılımcının cihazındaki varsayılan mikrofon olacaktır. Yine de, harici bir mikrofon veya kulaklık kullanılıyorsa, bu açılır listede görünmelidir.
  • Ses Çıkışı– Varsayılan hoparlör seti varsayılan olarak kullanılmalıdır, ancak harici bir kaynak istenirse, açılır menüden seçilebilir.
  • Video Kalitesi– İki seçenek vardır: İyi ve Düşük. Bir katılımcının bir arka internet bağlantısında, hatta bir hücresel bağlantıda olduğu durumlarda, Düşük ayar tercih edilebilir.

Hızlı Not

Ekip çalışma alanı görüntülü sohbeti, mikrofon ve video kameranızın kullanımına izin vermenizi gerektirir. Tarayıcı ayarlarınıza bağlı olarak, herhangi bir işlem yapmanız gerekmeden ortaya çıkabilir. Ancak, ses veya video ile ilgili sorun yaşıyorsanız, tarayıcınızın bağlantıyı engellemediğinden emin olun. Ayrıca, Eset veya Malwarebytes gibi herhangi bir güvenlik yazılımı kullanıyorsanız, kamera ve mikrofona erişimin engellenmemesi için kontrol edilmesi gerekebilir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments