ProMail’de yeni mesajlar oluşturmak, mevcut mesajlara cevap vermek veya mesajları diğer bireylere veya gruplara iletmek çok kolaydır. Aşağıda, her bir senaryonun kısa bir özetini bulacaksınız.

Yeni Mesaj Oluşturma

Yeni bir mesaj oluşturmak için Tüm Mesajlar görünümünün en üstünde Yeni düğmesine tıklayınız. Bu yeni mesaj oluşturma penceresini açacaktır. Bir pop-up’a sahip olmak, ProMail’in diğer alanlarına başvurmanıza veya yeni mesajınıza eklenecek bilgiler için başka web siteleri kullanıyorsanız, diğer tarayıcı sekmelerine kolayca gitmenize olanak tanır.

Oluşturmakta olduğunuz iletinin başlığında aşağıdaki alanlar görünecektir:

 • Gönderen– Birden fazla SMTP Hesabı kurduysanız veya bir veya daha fazla Takma adı ayarlanmışsa, iletinin gönderileceği e-posta adresini seçme olanağınız vardır. Aksi halde, mesaj oluşturduğunuz bir hesaptan gönderildiği için bu alan gösterilmeyecektir.
 • İmza– Birden fazla İmzanız varsa veya Alan Adı Yöneticisi sizin için varsayılan bir imza oluşturduysa, mesaj için kullanılan imzayı seçme olanağına sahipsiniz. Not: Alan adı yöneticisi, alan düzeyinde imzaları geçersiz kılma özelliğini devre dışı bıraktıysa, alternatif bir imza seçemezsiniz.
 • İçin– E-postanızı almak istediğiniz her birincil alıcı için e-posta adresini yazın. Birden çok adres kullanılabilir, her biri virgül veya yarı virgülle ayırın. İçin, Cc ve Bcc alanlarına adres girerken, ProMail adreslerinize, posta listelerinize, Otomatik tamamlama listenize , diğer adlara veya Genel Adres Listenize referans vererek adresleri otomatik olarak tamamlayacaktır.
 • Cc– Karbon Kopya (Cc) alıcıları, konuşmanın bir parçası olarak dahil edilmesi gerekenlerdir, ancak zorunlu olarak birincil alıcılar değildir.
 • Bcc– Kör Karbon Kopya (Bcc) alıcıları Kime ve Bilgi Alanı alanlarında listelenen kişilerden gizlenmiştir. Buna ek olarak, Bir Yanıt Tümü senaryosunda, Bcc kullanıcıları yanıtın bir kopyasını almamaktadır. Bu nedenle, Bcc alanını çok uzun bir alıcı listesine ya da birbirini tanımayan (zorunlu olarak) bir alıcı listesine hitap ederken kullanmak yaygın bir uygulamadır.
 • Konu– E-postanın açıklayıcı bir konusunu veya başlığını yazın.

Konu satırının altında, mesajınızı yazmak ve biçimlendirmek için kullanabileceğiniz eksiksiz bir HTML düzenleyicisidir. Multimedya öğelerini bir mesaja eklemek için yazı tipi renginden seçim yapmaktan bir dizi formatlama seçeneği mevcuttur.

E-posta İşlemleri

Yeni bir mesaj için aşağıdaki eylemler kullanılabilir:

 • Gönder– Mesajınızı belirlenen alıcılara gönderir.
 • Vazgeç– Mesajınızı iptal eder. Ancak ProMail’in otomatik kaydetme ayarı vardır, bu nedenle mesajınızın taslağı otomatik olarak kaydedilebilir. Böyle bir durumda, Taslaklar klasörünüzün yanında bir sayı göreceksiniz. İptal seçeneğine tıklamak, mesajın taslağını kaydetmek isteyip istemediğinizi soran bir pencere gösterir.
 • Taslak olarak kaydet– Mesajı mevcut haliyle göndererek Taslaklar klasörüne gönderir. Bu mesajı daha sonra yazmaya devam etmeniz gerekiyorsa yararlıdır. Not: Varsayılan olarak, ProMail’in otomatik kaydetme frekansı 2 dakikadır.
 • Ekle– Mesaja bir veya daha fazla dosya eklemenizi sağlar. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın.
 • Eylemler
  • Mesaj Önceliği– Yüksek, Normal veya Düşük olarak ayarlayın. Mesajın önemini belirtir. Varsayılan olarak, mesajların normal önceliği vardır.
  • Okundu Makbuzu iste– Alıcının mesajı açması durumunda göndericiye bir e-posta onayı gönderir.
  • İşaretle– Mesajı takip etmek için işaretler. Daha fazla bilgi için, bkz.
  • Link Dosyası– Posta sunucusunda veya Google Drive, Dropbox veya OneDrive gibi bağlı bir dosya depolama hesabında bulunan bir dosyaya kaydedilmiş bir dosyaya bağlantı eklemek için ProMail Dosya Depolama özelliğini kullanır.Her iki durumda da, linkler bağlantılı dosya (lar) ı indirebilen alıcılara gönderilebilir. Not: Dosya Depolamasındaki özel bir dosyaya bağlanma, herhangi bir son kullanma tarihi olmayan bu dosyada herkese açık erişimi etkinleştirir.

Dosya Ekleme

Bir mesaj oluştururken Ekle düğmesini kullanmanın yanı sıra, mesajınıza eklenecek dosyaları sürükleyip bırakma olanağına sahipsiniz. Dosyalar giden bir iletiye eklendiğinde, yeni mesaj penceresinin altında bir dosya yöneticisi görüntülenir. Dosya yöneticisi dosyanın adını, boyutunu ve yükleme durumunu gösterecektir. Ekler, öğeye mesaja gerçekten eklenmeden önce% 100’lük bir yükleme durumuna ulaşmalıdır. Not: İletiyi göndermeden önce ekli bir dosyayı kaldırmak için, dosyanın sağ üst köşesindeki X işaretini tıklamanız yeterlidir.

Mesaj gövdesinde bir görüntüyü görüntülemek için araç çubuğu düzenleyicisinden Görüntü Ekle düğmesini kullanın.

E-posta İletilerine Yanıt Verme

ProMail, kullanıcıya bir iletiyi yanıtlamak için iki seçenek sunar:

 • Yanıtla– Yalnızca göndericiye bir yanıt gönderir.
 • Tümünü Yanıtla– Gönderene ve iletiyi alan herkese bir yanıt gönderir. Bu, kendi e-posta adresiniz dışında Kime ve Bilgi Alanı alanlarında listelenen tüm e-posta adreslerini içerir.

Bir mesaja cevap verirken, ProMail otomatik olarak alıcıların e-posta adreslerini orijinal mesajdan alan konu ile doldurur, konu alanı “Re” nin orjinal mesajından konuyla doldurulur (konuyla ilgili olarak). “) ve metin kutusunun orjinal mesajından aldığı metin. Gerektiğinde, önceden doldurulmuş alanlardan herhangi birini düzenlemek mümkündür. Diğer tüm mesaj seçenekleri yeni bir mesaj oluştururken olduğu gibidir.

E-posta İletilerini İletme

Ayrıca bir iletiyi üçüncü tarafa veya orijinal iletide daha önce kopyalanmamış birine iletmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak çok kolay:

 • İlet – İletiyi üçüncü tarafa veya Kime veya Bilgi alanında olmayan bir adrese göndermenizi sağlar.

Mesajlar tek tek veya toplu olarak iletilebilir. Birden çok iletiyi iletirken, e-postanın EML dosyası yeni bir oluşturma penceresine eklenecektir. ProMail otomatik olarak konu alanına “Fwd” (“İleri” anlamına gelir) ile gelen orijinal mesajdan ve orijinal mesajın metnini içeren metin kutusundan konuyla doldurur. Gerektiğinde, önceden doldurulmuş alanlardan herhangi birini düzenlemek mümkündür. Diğer tüm mesaj seçenekleri yeni bir mesaj oluştururken olduğu gibidir.

Buna ek olarak, ProMail kullanıcının Hesap Ayarları’nda bulunan, kullanıcının Gelen Kutusuna gönderilen tüm iletilerin bir kopyasını ileten otomatik iletme seçeneğine sahiptir (ayrıca, içerik filtreleri veya artı adresleme yoluyla diğer e-posta klasörlerine yönlendirilen iletiler).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir