Hosting Firmalarının Verdiği Hizmetler Hakkında Özet Bilgilendirmeler.


Gün geçtikçe birçok hosting firması faaliyete geçiyor. Çünkü insanlar hosting, server gibi kavramlara biraz daha yaklaşıyor. Web sitelerinin ne anlama bile geldiğini bilmeyen işletme sahipleri bile zamanı gelince teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyor.

Tabii bu teknolojinin nimetlerinden faydalanmanın da bedelleri var. Kendi işlerini kendi yapamayacak durumdakiler bu konuda uzman birilerinden ücretli destekte alabiliyor.

Belki aranızda merak edenleriniz olmuştur o yüzden şöyle bir soru sorabilirsiniz “hosting firmaları ne iş yapar ve ne tür hizmetler sağlar?” hemen açıklayalım…

  • Bir hosting firmasının verdiği en yaygın hizmetler arasında domain tescilleme, transfer etme bulunmakta.
  • Bu domainde kullanabileceğiniz, ihtiyacınıza uygun hosting veya server kiralayabiliyorsunuz.
  • İnternet üzerinden radyo veya tv yayını yapacaksanız bu hizmetleri karşılayabilecek server türlerinin teminatını da yapabilirsiniz.
  • İnternet sitenizde kullanmak üzere güvenlik sertifikalarının ( SSL vs. ) satışını da birçok hosting firması yapmakta.
  • Ve aldığınız hizmetlerde çıkabilecek sorunlara karşı hazır ol duruşunda bekleyen teknik destek ekipleri bir hosting firmasının hizmet kapsamına aldığı şeyler arasındadır.

Elbette bunlar haricinde çok daha kapsamlı hizmet veren firmalarda var fakat genel anlamda çekirdek hizmet türleri bu şekildedir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments