Bu raporda, belirttiğiniz zaman dilimi için, alandaki tüm kullanıcılar tarafından protokol başına kullanılan toplam bant genişliği belirtilir. Hem gelen hem de giden bant genişliği için zaman periyodu için trend çizgisini gösteren kullanışlı bir grafik var.

Bir alan yöneticisi raporun tarihlerini ve “Adım” ı değiştirebilir, bu da raporu saat, gün, hafta, ay veya çeyreğe göre görmek isteyip istemediğinizi gösterir. (Başlangıç ​​ve bitiş tarihlerine bağlı olarak – bu nedenle, raporun tam 3 aylık olması gerekir.) Alan adı yöneticileri, tarihin yanındaki grafik simgesini tıklayarak grafik türünü değiştirebilir veya raporu gerektiği gibi dışa aktarabilir. Rapordaki her sütun, artan veya azalan şekilde sıralanabilir ve sıralama, yalnızca sütun başlığını tıklatarak değiştirilebilir.

Alan adı yöneticileri, raporu Kullanıcıya göre görüntülemek için, bir bütün olarak alanın verilerini gösteren bir “Trend” raporundan da raporu değiştirebilir. Buna raporun “Modu” denir.

Aşağıdaki rapor öğeleri kullanılabilir:

  • Gün– Mesajların gönderildiği tarih.
  • SMTPIn– Gelen mesajlar için kullanılan toplam bant genişliği.
  • SMTPOut– Giden iletiler için kullanılan toplam bant genişliği.
  • IMAP– IMAP trafiği için kullanılan toplam bant genişliği. Bu genellikle bağlantı yöntemi olarak IMAP kullanarak posta kutusuna bağlı e-posta istemcileri tarafından kullanılan bant genişliğidir.
  • POP– IMAP trafiği için kullanılan toplam bant genişliği. Bu genellikle posta yöntemini kullanarak posta kutusuna bağlı e-posta istemcileri tarafından kullanılan ve bağlantı yöntemi olarak kullanılan bant genişliğidir.

Bu raporun birincil yararı, e-posta kötüye kullanımının izlenmesidir. Belirli bir gün, mesaj göndermek veya almak için kullanılan önemli miktarda bant genişliği gösteriyorsa, bir kullanıcının sunucuya spam göndermesi veya bir kullanıcı hesabının ele geçirilmiş olması iyi bir olasılıktır. Bir gün, kullanılan önemli miktarda bant genişliği gösteriyorsa, alan yöneticisi raporun Modunu değiştirebilir ve hangi kullanıcının artan yüke neden olduğunu daha ayrıntılı bir şekilde gidermek için posta kutularının listesini alabilir. Bant genişliğinin kullanılma şeklini anlamak – örneğin, IMAP belirli bir kullanıcı için önemli bir artış gösteriyorsa – bir yöneticinin tam olarak ne olup bittiğini takip etmesini kolaylaştırır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments